Australia Kimberley 4x4 - 06.2018

Start wyprawy: 2018/06/01 - Koniec wyprawy: 2018/06/17

Rejon Kimberley należy do najpiękniejszych miejsc w Australii. Przepiękna przyroda, najbardziej dziki i najpóźniej zbadany obszar subkontynetu, krokodyle i kangury, węże i papugi - słowem to, co można zobaczyć tylko tam. Zobaczymy piekne formacje skalne, ciepłe rzeki, drzewa butelkowe oraz góry jakich nie ma nigdzie indziej. Nasza Wyprawa zacznie się w Alice Springs, miejscu znanym i historycznym, a skończy w prześlicznym kurorcie w Broome nad brzegiem Oceanu Indyjskiego. Poruszać będziemy się własnymi samochodami (Self Driving) w max. dwie osoby w samochodzie pod kierunkiem i opieką polskiego przewodnika wywodzącego się z zespołu Globtrotera. Będzie to poważna wyprawa, więc noclegi przewidujemy w namiotach dachowych w buszu i na campingach. Oczywiście nie będziemy uciekać także od odrobiny luksusu w postaci lunch'ów i opcjonalnych noclegów w mijanych hotelikach i homestead'ach, jeżeli trasa i warunki na to nam pozwolą.

Wymagania: 

Nasza tegoroczna wyprawa na Kimberley przeznaczona jest dla każdego, kogo pociąga niezależność prowadzenia przez siebie samochodu terenowego, kto nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc Płaskowyżu Kimberley z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej. W wyprawie mogą brać udział dzieci od 7 lat wzwyż.

Poza akceptacja do noclegów w Outbacku nie wymagamy żadnych przygotowań i predyspozycji do Wyprawy

Plan podróży: 

Z lotniska Okęcie polecimy do Alice Springs skąd pobierzemy samochody terenowe. Trasa będzie biegła przez Pustynię Tanami (Tanami Road) do Halls Creek po drodze odwiedzając krater meteorytowy Wolfie Creek, następnie dojedziemy do Kununurry odwiedzając kolorowe skały w rezerwacie Bungle-Bungle, zobaczymy specyficzny port w Wyndham, dojedziemy na sam koniec Kimberley w Honeymon Baech i Port Warrender, obejrzymy prześliczne wodospady, kaniony i całoroczne potoki, zobaczymy krokodyle i kangury, obejrzymy pierwowzór wrót Mordoru z Władcy Pierścieni w Windjana Gorge, Tunnel Creek oraz pojeździmy samochodami po Cable Beach, znanej plaży nad Oceanem Indyjskim w Broome.

Cena: 

11500 zł/os (4 os w aucie), 13500 zł/os (3 os w aucie), 15500 zł/os, (2 osoby w aucie),

Cena obejmuje: 

- Wypożyczenie samochodów Toyota Land Cruiser HZJ 76 przygotowanych do wypraw na 13 dni (dwie osoby w aucie)

- Ubezpieczenie samochodu przy najwyższej opcji "No Worries" (Reduced Excess = 0)

- One Way Fees oraz zwrot samochodu w Broome

- Wyposażenie wyprawowe samochodu

- Outback Safety Kit czyli zestaw przeżycia na pustyni oraz satelitarna boja ratunkowa

- Campingi i pola biwakowe

- Wejsciówka do Parku Narodowego Bungle-Bungle

- Prowadzenie grupy i opieka przewodnika

- Ubezpieczenie NW

Co nie zawiera się w cenie: 

- przeloty

- wyżywienie i koszty paliwa (ok. 3000 zł/samochód)

- wszelkie dodatkowe atrakcje

Zgłoszenia i więcej informacji: michal.synowiec@globtroter4x4.pl
Termin zgłoszeń: 01.07.2017
Kod imprezy: 
AU/02/2017
Istnieje możliwość przedłużenia wyjazdu i rozszerzenia programu o inne części Australii


Botswana 4x4 - wakacje 2018

Start wyprawy: 2018/07/26 - Koniec wyprawy: 2018/08/13

Przepiękna Botswana i kolorowe Zimbabwe, jakże różne od pozostałych krajów południowej Afryki, zaspokoją potrzebę przygody u najbardziej wybrednych podróżników.

Namibia 4x4 - Sylwester 2018 w Afryce

Start wyprawy: 2018/12/27 - Koniec wyprawy: 2019/01/10

Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, kto nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc północnej Namibii z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej or…