Australia York 4x4 - wrzesień 2018

Start wyprawy: 2018/09/14 - Koniec wyprawy: 2018/09/30

Półwysep York należy do jednych z najciekawszych miejsc w Australii. Całoroczne rzeki, Lasy Deszczowe, Morze Koralowe i cieśnina Torresa oraz zatoka Carpentaria, w której bardzo często tworzą się cyklony, stanowią o niepowtarzalnym klimacie tego rejonu. Spróbujemy dojechać na sam koniec tego półwyspu, aby zobaczyć Nową Gwineę i zwiedzić jeden z ostatnich nietkniętych ręką człowieka obszarów Australii.


Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, kogo pociąga niezależność prowadzenia przez siebie samochodu terenowego, kto nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc Półwyspu York z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej. W wyprawie mogą brać udział dzieci powyżej 7 lat. Nie jest wymagane posiadanie umiejętnoście jazdy off-road.

Plan podróży:
Z lotniska Okęcie polecimy do Cairns skąd odbierzemy samochody terenowe klasy Toyota Land Cruiser z pełnym wyposażeniem wyprawowym. Trasa będzie biegła wzdłuż wybrzeża Morza Koralowego, przecinając Park Narodowy Daintree i Lasy Deszczowe, odwiedzając historyczne miejsce pierwszego lądowania Jamesa Cooka w Australii, dalej przez Park Narodowy Lakelfield, aż do Bamagi, gdzie osiągniemy cel wyprawy jakim jest Przylądek York. W okolicach Bamagi poszukamy rozbitych samolotów z czasów II Wojny Światowej, a przekraczając całoroczną rzekę Jardine spróbujemy ominąć prom i przeprawić się przez nią starym, głębokim brodem. W powrotnej drodze zobaczymy aborygeńskie malowidła naskalne koło osady Laura i rezerwat korytarzy wulkanicznych w Undarra. Przewidzieliśmy także rezerwowy czas na opcjonalne nurkowanie na Rafie Koralowej, przeprawę przez lasy Deszczowe w Parku Narodowym Wooroonooran, wizytę w Parku Krokodyli Hartley'a oraz wycieczkę kolejką Rainforest Skyrail w Cairns.

Istieje możliwośc przedłużenia pobytu o kilka dni w Sydney lub dowolnym innym miejscu Australii

Co zawiera się w cenie:
- Wypożyczenie samochodów Toyota Land Cruiser przygotowanych do wyprawy na 15 dni
- Ubezpieczenie samochodów w najwyższej opcji "No Worries" (Ekscess reduction=0)
- Ekwipunek biwakowy i ratunkowy (boja EPIRB)
- Przeloty Warszawa – Cairns – Warszawa
- Campingi, pola biwakowe i hotele
- Bilety do Undarra
- Prowadzenie grupy i opieka przewodnika
- Ubezpieczenie NW
 

Co nie zawiera się w cenie:
- Wyżywienie i koszty paliwa ( ok. 3000 zł/samochód)
- Ewentualne skorzystanie z promu przez rzekę Jardine (ok. 250 zł/samochód)
- Dodatkowe atrakcje i aktywności

Kod imprezy: Au/10/2018
Zgłoszenia i więcej informacji: 

michal.synowiec@globtroter4x4.pl


Algieria - sylwester 2018

Start wyprawy: 2017/12/26 - Koniec wyprawy: 2018/01/04

 Zapraszamy na wyjazd na Pustynię w nieco innej formie niż normalnie proponujemy czyli razem z tuareską obsługą

Indie - Tybet i Kaszmir 4x4

Start wyprawy: 2019/08/03 - Koniec wyprawy: 2019/08/18

Północno-zachodnie Indie: rejon niebotycznych gór, lodowców, ogromnych dolin, trudnodostępnych przełęczy: tam właśnie poprowadzi trasa naszej kolejnej wyprawy. Proponujemy Państwu ekspedycję w rejony, gdzie czas zatrzym…