Botswana - Sylwester 4x4 2016

Termin: 
2016-12-27 - 2017-01-08

Botswana

Opis: 

 
Przepiękna Botswana i kolorowe Zimbabwe, jakże różne od pozostałych krajów południowej Afryki, zaspokoją potrzebę przygody u najbardziej wybrednych podróżników. Kraje bezpieczne, gościnne, otwarte na turystów, posiadające jedne z najpiękniejszych Parków Narodowych cały czas są ostoją ciszy, dzikiej przyrody i i niezabudowanych przestrzeni. Nie ma tutaj masowej turystyki i wielkich hoteli, nie ma standardowych tras i „punktów do zaliczenia” jakie możemy spotkać w Kenii czy Tanzanii. Jest za to różnorodność, przestrzeń, zróżnicowany krajobraz, dzikie zwierzęta, otwarte na przybyszów loklane plemiona oraz bardzo gościnni mieszkańcy. A dodatkowo, 100% gwarantowana satysfakcja z wyjazdu. Będziemy spać w namiocie rozbitym na dachu samochodu, biwaki spędzimy przy ognisku w buszu. Spotkamy dzikie zwierzęta, oglądane dotychczas tylko w ZOO lub w telewizyjnych programach przyrodniczych. Samochody poprowadzimy sami, będziemy niezależni i samowystarczalni, samodzielnie przyrządzając sobie posiłki. Podróżować będziemy przez afrykański busz w sposób, jaki jest przyjęty wśród Afrykanerów (Burów) czyli wożąc wszystkie niezbędne rzeczy ze sobą oraz poruszając się kolumną aut jednocześnie wzajemnie się asekurując. Wyprawa będzie prowadzona przez Michała Synowca, jednego z najbardziej doświadczonych polskich przewodników i podróżników po południowej Afryce. Trasa została opracowana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze i w zasadzie odosobnione miejsca obu krajów, wymagając od siebie minimum trudu. W miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekniemy także od odrobiny komfortu w postaci pobytu i posiłków w miejscowych lodżach, przeznaczonych dla europejskich turystów. Nie jest wymagana znajomość techniki jazdy samochodem terenowym, wszystkiego będziemy mogli nauczyć się na miejscu. W wyprawie mogą wziąć udział dzieci w wieku powyżej 7 lat, dziewczynki oraz chłopcy.

Kod imprezy: 

Namibia 4x4 - wiosna 2017

Termin: 
2017-04-17 - 2017-05-01

Namibia

Opis: 

 
Przepiękna Namibia, jakże inna od pozostałych krajów południowej Afryki, zaspokoi nawet najbardziej wybrednych podróżników. Kraj bezpieczny, gościnny, otwarty na turystów posiadający jedne z najpiękniejszych Parków Narodowych cały czas jest ostoją ciszy, czystości i niezabudowanej przestrzeni. Nie ma tutaj masowej turystyki, nie ma zespołów hotelowych przyjmujących jednodniowych gości, nie ma standardowych tras i „punktów do zaliczenia” jakie możemy spotkać w Kenii czy Tanzanii. Jest za to różnorodność, przestrzenie, zróżnicowany krajobraz, zwierzęta, charakterystyczne i otwarte na przybyszów plemiona oraz bardzo gościnni mieszkańcy.
Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, kto nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc północnej Namibii z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej oraz jest otwarty na prawdziwą przygodę. Impreza prowadzona jest w konwencji 'Self Driving' czyli samochody prowadzone są przez uczestników pod opieką polskiego przewodnika z zespołu 'Globtrotera'.
Trasa jest dobrana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze miejsca Namibii wymagając od siebie minimum trudu. W miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekamy także od odrobiny luksusu w postaci pobytu i posiłków w miejscowych lodżach wysokiej klasy, przeznaczonych dla europejskich turystów. Nie wymagamy znajomości techniki jazdy samochodem terenowym. W wyprawie mogą wziąć udział dzieci.

Wymagania: 

 

Nie wymagamy żadnego doświadczenia w podróżowaniu po Afryce

Plan podróży: 

 

dzień 1 - Wylot z Polski

 

dzień 2 - Przylot do Windhoek, pobranie samochodów, zakupy. Nocleg hotelu w Windhoek. Po przylocie na lotnisko Windhoek, oddalone od stolicy o ok. 40 km przejedziemy do miasta, gdzie pobierzemy samochody. Następnie udamy się do centrum handlowego, gdzie zrobimy zakupy na kilka dni.

 

dzień 3 - Windhoek - Spreetshoogte Pass - Solitaire - Sesriem - Soussvlei (Pustynia Namib) - Sesriem. Zaraz za miastem porzucimy asfalt i drogą przez przełęcz Kupferberg dojedziemy do najpiękniejszej przełęczy w Namibii, Spreetshoogte Pass. Po drodze spotkamy pierwsze afrykańskie zwierzęta czyli antylopy, hieny, dzikie świnie i być może gepardy. Po dotarciu do Sesriem przekroczymy granicę Parku Narodowego Naukluft i wjedziemy w najwyższe diuny świata, dochodzące do 300 m wysokości. W Pustynię Namib wjedziemy na odległość 80 km, aż do tajemniczego miejsca o nazwie Sossusvlei, gdzie w porze deszczowej wpływa i wysycha okresowa rzeka Tsauchab. Będziemy podziwiać czerwone wydmy, wchodzić na nie i obserwować zachód słońca. Na camping w Sesriem wrócimy już po zapadnięciu zmroku.

 

dzień 4 - Sesriem Canion - Solitaire - Gaub Pass - Kuiseb Pass - Walwis Bay. Rano, niedaleko Sesriem, zobaczymy niesamowity Sesriem Canion, wyżłobiony przez okresową rzekę Tsauchab. Nazwa 'Sesriem' pochodzi z dwóch języków: 'Ses' - po namasku 'sześć' a 'Riem' po buszmeńsku 'metr'. Kanion nazywa się więc 'Sześć Metrów' czyli tyle, ile jest wody w czasie pory deszczowej. Dalsza nasza droga będzie biegła wzdłuż pustyni Namib przecinając Park Narodowy Naukluft, mijając dwie przepiękne przełęcze Gaub i Kuiseb Pass, dojedziemy do Walwis Bay. Wieczorem zjemy kolację w restauracji nad brzegiem oceanu. Nocleg w hotelu.

 

dzień 5 - Walwis Bay - Goanikontes - Swakopmund. Nocleg w hotelu. Dzisiejszy dzień to dojazd do Swakopmund i zwiedzanie po drodze oazy Goanikontes oraz doliny rzeki Khan, położonej w środku suchych jak pieprz gór. Oglądamy 'księżycowy krajobraz' i tajemnicze Welwishe, pustynne rośliny żyjące ponad 1000 lat.

 

dzień 6 - Swakopmund - Hentiesbaai - Skeleton Coast - Springbok Gate. Nocleg w buszu. Dziś przemierzymy Wybrzeże Szkieletów. Na początku oglądamy Hentiesbaai, miasto szubienic, potem szukamy kolonii fok na Cape Cross i w końcu przekraczamy bramy Parku Narodowego Skeleton Coast. Oglądamy wraki statków, szkielety wielorybów, fok i uchatek, kąpiemy się w zimnym oceanie. Nocleg w buszu, za granicą Parku w okolicy Springbook Gate, w krainie górskich słoni i nosorożców.

 

dzień 7 - Springbok Gate - Palmwag - Sesfontein - Purros. Nocleg w buszu. Dzisiejszy dzień to przejazd przez Damaaraland. Oglądamy stary, kaiserowski Fort Sesfontein, w którym spożywamy lunch i kąpiemy się w basenie. Nocujemy na campingu w Purros, gdzie tradycją jest, że nocą obozowisko odwiedzają słonie dzień 8 - Purros - Orupembe - Marble Mine. Nocleg w buszu. Przedzieramy się przez Kaokoland, obszar zamieszkały przez plemiona Himba i Ova-Himba. Praktycznie cały dzień jedziemy na reduktorze podziwiając wioski murzyńskie, krale oraz obserwując zwierzęta. Nocleg na campingu prowadzonym przez plemię Himba.

 

dzień 9 - Marble Mine - Red Drum - MarienFluss - Van Zyll Pass - Etanga - Epupa Falls. Nocleg na campingu Dziś przejeżdżamy przez Marienfluss, niesamowitą dolinę porośniętą wysoką trawą - jeden z celów naszej podróży. Przez cały dzień pokonujemy Zebra Mountains ciężką drogą aby dotrzeć do campingu przy wodospadach Epupa na granicy z Angolą.

 

dzień 10 - Epupa Falls - Kunene River Lodge. Nocleg na campingu. Dzień lekkiej jazdy malowniczą drogą wzdłuż rzeki Kunene. Nocleg na terenie klimatycznej lodży położonej nad samą rzeką Kunene.

 

dzień 11 - Kunene River Lodge - Otjitotongwe. Po wczorajszym forsownym odcinku, dziś jest dzień odpoczynku. Krótki ale malowniczy odcinek wzdłuż rzeki Kunene pozwoli nam zagłębić się w najdalsze ostępy Kaokolandu i podziwiać pogranicze Angoli. Wyruszymy później niż zwykle bowiem spędzimy trochę czasu na podziwianiu Wodospadów oraz zakupy w lokalnym Craft Markecie gdzie sprzedawane są rękodzieła rzeczywiście wytworzone w okolicznych wioskach plemienia Himba. Po południu dojedziemy do Kunene River Lodge, gdzie spędzimy uroczą noc wśród gęstej zieleni, śpiewu ptaków i obserwacji rzecznych zwierząt. Jest możliwość wzięcia udziału w 3 godzinnym raftingu po rzece Kunene. Nocleg na campingu.

 

dzień 12 - Epupa Falls – Otjitotongwe. Dziś wracamy do cywilizacji. Opuszczamy gościnny i przepiękny Kaokoland i jedziemy do Farmy Gepardów w okolicach Kamanjab. Jest to mały, prywatny ośrodek chroniący Gepardy przed kłusownikami oraz farmerami gdzie będziemy mieć możliwość bliskich spotkań z tymi przemiłymi kotami. Po drodze oglądamy w Ruacanie największe namibijskie wodospady, o wysokości ponad 120 m. Jeżeli jest dużo wody, a to zależy od dwóch zapór, jakie są zbudowane na rzece Kunene po stronie angolskiej, widok na kaskadę jest monumentalny. Przy wodospadach zacznie się już droga asfaltowa więc szybko dotrzemy do farmy gepardów aby uczestniczyć w wieczornym karmieniu tych zwierząt. Nocleg na campingu na farmie 

 

dzień 13 - Otjitotongwe - Okaukuejo. Dziś znów dzień odpoczynku. Dojeżdżamy do największego Parku Narodowego w Namibii, Etoshy. Spędzimy w nim kolejne dwie noce tak aby na spokojnie móc przebywać wśród zwierząt licznie zamieszkujących ten bardzo duży obszar. Noc spędzimy na campingu w Okaukuejo mając możliwość całonocnej obserwacji wodopoju położonego jest zaraz za granicą campu i umożliwia obserwację praktycznie wszystkich gatunków zwierząt z Parku.

 

dzień 14 - Okaukuejo - Namutoni. Cały dzisiejszy dzień spędzamy w Parku przemierzając ścieżki którymi zwierzęta chodzą do wodopojów. Będziemy kierować się na wschód i po lekkim odpoczynku w drugim ośrodku w położonym w Parku czyli w Halali oraz zjedzeniu lanczu, przemieścimy się na koniec dnia do Namutoni, starego germańskiego fortu słynącego z tego, że jako jedyny był zdobyty przez autochtonów w czasie powstania ludu Herero przeciwko niemieckim kolonizatorom. W będziemy mieć możliwość uczestniczenia w nocnym safari organizowanym przez obsługę Fortu. Noc spędzimy na campingu.

 

dzień 15 - Namutoni - Waterberg. Wyjeżdżamy z Parku i kierujemy się na południe. Nasza wyprawa zbliża się ku końcowi ale po drodze mamy jeszcze do zobaczenie kilka ciekawostek. Największym z nich będzie płaskowyż Waterberg na którym spędzimy noc na lokalnym campingu -

 

dzień 16 - Waterberg - Windhoek. Ostatni nasz dzień w Namibii, wracamy do Windhoek. PO drodze zwiedzamy jeszcze farmę krokodyli oraz największy craft market w Namibii aby przed samym wylotem dokonać jeszcze zakupu pamiątek. Zdajemy samochody na lotnisku i wieczorem wylatujemy do Warszawy - dzień 17 - przylot do Polski

Cena: 

11.500 PLN/os (4 osoby w aucie), 12.500 PLN/os (3 os w aucie), 14.500 PLN/os (2 os w aucie)

Cena obejmuje: 

 

Wypożyczenie samochodów przygotowanych do wyprawy na 15 dni

Wyposażenie biwakowe i kuchenne

Przeloty WAW-WDH-WAW

Campingi, hotele i pola biwakowe (zaplanowane)

Wejścia do Parków Narodowych i rezerwatów

Prowadzenie grupy i opieka przewodnika

Ubezpieczenie podróżne KL i NW

Co nie zawiera się w cenie: 

 

Koszt wizy Namibijskiej (50 EUR+ koszty pośrednictwa)

Wyżywienie i koszty paliwa (ok. 2500 zł/samochód)

Opcjonalnych noclegów w bungalowach na campingach i w dodatkowych hotelach (ok. 200 zł/pokój)

Wszelkich dodatkowych atrakcji

 

Himba Namibia

Namibia

Namibia

Namibia

Termin zgłoszeń: 
25.02.2017
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
NAM02/2017

Algieria 4x4 2017

Termin: 
2017-03-04 - 2017-03-25

Opis: 

 

Algieria została zdobyta. W listopadzie 2016 odbył się nasz pierwszy wyjazd do tego kraju. Przetestowaliśmy uzyskiwanie wiz, przekraczanie granicy, poruszanie się po drogach i bezdrożach. Wróciliśmy cali i szczęśliwi a wyprawa została zaliczona do jednych z najfajniejszych jakie zorganizowaliśmy po Saharze. Kraj ten jest pilnowany, na pustyni jest dużo wojska więc jest bezpiecznie a my będziemy jeździć korzystając z wszelkich możliwych kwitów i pozwoleń oraz zgodnie z zasadami na jakich tam się podróżuje. Koncepcja wyprawy jest następująca: spotykamy się w Genui, płyniemy do Tunisu, następnie jedziemy w rejon In-Salah, na Tamanrasset, do Askerem i w góry Hoggar. Stamtąd trawersując południe Algierii docieramy do Parku Narodowego Tassili i w region Djanet a następnie wracamy przez Tunezję do Genui. Po drodze przejedziemy trochę po hamadzie, spędzimy kilka dni na wydmach jadąc po piachu oraz wjedziemy w wysokie góry (ponad 3000 mnpm). Plan może ulec zmianie ze względu na sugestie lokalnych władz.
Update: 1 grudnia 2016 roku zostały otwarte dla turystyki góry Hoggar, więc nasza trasa będzie obejmować dwa rejony Algierii - Tamanrasset i Tassili.

Wymagania: 

 

 • Posiadanie przygotowanego samochodu z napędem 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.
 • Posiadanie wyposażenia terenowego w postaci lin, łopat i ew. najazdów.
 • Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych, w oazach i na środku pustyni.
Cena: 

3500 EUR/samochód/2 os. Każda dodatkowa osoba - 480 EUR

Cena obejmuje: 

 

- prom Genua - Tunis - Genua, własna kabina dla załogi z sanitariatem

- przewodnika, zezwolenia, "fische", wszystkie papiery w Algierii

- prowadzenie imprezy

Co nie zawiera się w cenie: 

 

wszelkie pozostałe koszty czyli paliwo, wizy, wyżywienie, noclegi oraz nieprzewidziane atrakcje

Termin zgłoszeń: 
20.12.2016
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
AL01/2017

Angola 4x4

Termin: 
2017-04-28 - 2017-05-14

Angola

Opis: 

 

Kolejna nasza wyprawa do Angoli. Jest to Państwo w którym dawno temu temu skończyła się wojna domowa,jest bezpieczny i przewidywalny a jednocześnie w ogóle nie odkryty turystycznie. My odwiedzaliśmy ten kraj wielokrotnie i znamy większość jego najciekawszych szlaków "jak własną kieszeń". Wyprawa przeznaczona jest dla podróżników poszukujących nowości oraz nutki emocji, bowiem nie ma tam praktycznie żadnej infrastruktury turystycznej, a obszary jakie będziemy eksplorować raczej nie są odwiedzane przez obcokrajowców. Planujemy wyprawę bardzo małą grupą składającą się maksymalnie z 4 samochodów. Wyjazd będzie miał charakter prawdziwej ekspedycji - planowana trasa była przez nas przejechana w dużej części ale zawsze staramy się odkrywać nowe szlaki podczas kolejnych wyjazdów. Oczywiście, w trakcie jej trwania możemy spodziewać się jak zwykle wszystkiego. Nie wymagamy doświadczenia w jeździe off-road. Jeżeli ktoś ich nie posiada, wszystkie niezbędne umiejętności będzie można nabyć w czasie pierwszych dni wyprawy. Wymagamy za to odporności na trudy podróży. Nie jest to wyprawa ekstremalna.

Poruszamy się samochodami Toyota Land Cruiser Series 79 dobrze przygotowanymi do jazdy w buszu, śpimy w namiotach dachowych na biwakach i delektujemy się jedną z największych przygód podróżniczych w swoim życiu

Wymagania: 

 

Nie wymagamy żadnych specjalnych przygotowań lub umiejętności

Plan podróży: 

 

Trasa wyjazdu będzie przebiegała mniej więcej tak:

 

Angola plan

Cena: 

13.900 zł /os (przy 2 osobach w samochodzie)

Cena obejmuje: 

 

- Wypożyczenie samochodów Toyota LC 79 przygotowanych do wyprawy na 16 dni

- ubezpieczenie w najwyzszej opcji "No Worries"

- Doprowadzenie i odbiór samochdów do Windhoek

- Wyposażenie biwakowe i kuchenne

- Campingi i pola biwakowe

- Prowadzenie grupy przez doświadczonego przewodnika (Michał Synowiec)

- Ubezpieczenie podróżne

 

Angola pustynia

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- Koszt wizy Namibijskiej i Angolskiej

- Przeloty WAW-WDH-WAW

- Wyżywienie i koszty paliwa (ok. 3000 zł/samochód)

- Noclegi "pod dachem" (hotele, lodge)

- Wejścia do Parków Narodowych

Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
An03/2017

Ameryka Poludniowa 4x4

Termin: 
2017-03-05 - 2017-04-04

Ruta 40

Opis: 

 
Ruta 40. Magiczna droga biegnąca przez kilka krajów Ameryki Południowej. Jest symbolem bezkresu i wolności. Co prawda większa część z niej po wyasfaltowaniu utraciła już pozory off-roadu ale poruszając się nią mamy możliwość zobaczenia wszelkich ciekawostek i niesamowitości leżących w jej bliskim sąsiedztwie. W czasie naszej wyprawy poruszać będziemy się nie tylko osławioną Rutą 40 ale przede wszystkim bocznymi drogami tak, aby przejechać z gorącej dżungli i wysokich gór na pampę oraz tundrę Ziemi Ognistej. Wyprawa jest wymagająca ale nie ekstremalna, poczujemy cały przekrój klimatów Ameryki Południowej, poznamy różne plemiona i spotkamy ciekawych ludzi. Wyprawa zakończy się w jednym z najurokliwszych miejsc kontynentu jakim jest Ushuaia, jedno z najdalej na południe położonych miast na świecie 

Wymagania: 

- Posiadanie przygotowanego samochodu z napędem 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.
- Posiadanie wyposażenia terenowego
- Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych i na środku pustyni.

Plan podróży: 

 

Trasa wyprawy przebiegać będzie mniej więcej tak:

 

Ruta 40

Cena: 

na zapytanie

Cena obejmuje: 

 

- fracht samochodu w kontenerze, opłaty portowe

- przeloty Warszawa - Montevideo, Ushuaia - Warszawa

- prowadzenie przez polskiego przewodnika w swoim aucie

- noclegi: 1 x hotel w Montevideo, 1x hotel w Ushuaia

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- wszelkie pozostałe koszty utrzymania i poruszania się

- CDP (lub ATA)

Termin zgłoszeń: 
15.01.2017
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
RT01/2017

Botswana 4x4 - Sylwester w Afryce

Termin: 
2016-12-26 - 2017-01-08

Opis: 

 

Przepiękna Botswana i kolorowe Zimbabwe, jakże różne od pozostałych krajów południowej Afryki, zaspokoją potrzebę przygody u najbardziej wybrednych podróżników. Kraje bezpieczne, gościnne, otwarte na turystów, posiadające jedne z najpiękniejszych Parków Narodowych cały czas są ostoją ciszy, dzikiej przyrody i i niezabudowanych przestrzeni. Nie ma tutaj masowej turystyki i wielkich hoteli, nie ma standardowych tras i „punktów do zaliczenia” jakie możemy spotkać w Kenii czy Tanzanii. Jest za to różnorodność, przestrzeń, zróżnicowany krajobraz, dzikie zwierzęta, otwarte na przybyszów loklane plemiona oraz bardzo gościnni mieszkańcy. A dodatkowo, 100% gwarantowana satysfakcja z wyjazdu.

Wyprawa przeznaczona jest dla Taty i Dziecka. Głównym celem wyprawy jest wzmocnienie wzajemnych relacji a także przeżycie prawdziwej, wspólnej i niezapomnianej przygody. Będziemy spać w namiocie rozbitym na dachu samochodu, biwaki spędzimy przy ognisku w buszu. Spotkamy dzikie zwierzęta, oglądane dotychczas tylko w ZOO lub w telewizyjnych programach przyrodniczych. Samochody poprowadzimy sami, będziemy niezależni i samowystarczalni, samodzielnie przyrządzając sobie posiłki. Podróżować będziemy przez afrykański busz w sposób, jaki jest przyjęty wśród Afrykanerów (Burów) czyli wożąc wszystkie niezbędne rzeczy ze sobą oraz poruszając się kolumną aut jednocześnie wzajemnie się asekurując. Wyprawa będzie prowadzona przez Michała Synowca, jednego z najbardziej doświadczonych polskich przewodników i podróżników po południowej Afryce. Trasa została opracowana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze i w zasadzie odosobnione miejsca obu krajów, wymagając od siebie minimum trudu.

W miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekniemy także od odrobiny komfortu w postaci pobytu i posiłków w miejscowych lodżach, przeznaczonych dla europejskich turystów. Nie jest wymagana znajomość techniki jazdy samochodem terenowym, wszystkiego będziemy mogli nauczyć się na miejscu.

W wyprawie mogą wziąć udział dzieci w wieku powyżej 7 lat, dziewczynki oraz chłopcy.

Wymagania: 

 

Nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności w podróżowaniu lub jeździe samochodem terenowym

 

Botswana

Plan podróży: 

 

Botswana-trasa

 

Cena: 

11.500 ZŁ/OS (4 os w aucie); 3 os w aucie – 12.950 zł/os; 2 os w aucie – 14.250 zł/os

Cena obejmuje: 

 

- Przelot: Warszawa – Johannesburg - Johannesburg – Warszawa

- Wypożyczenie samochodu - Toyota Hilux z najwyższą opcją ubezpieczeniową (Zero Excess) a także z pełnym ekwipunkiem campingowym i noclegowym (kuchnia, pościel, namioty na dachach samochodów, wszystkie akcesoria potrzebne do radzenia sobie w buszu, stoliki, krzesełka)

- Paliwo i opłaty drogowe w Botswanie i RPA

- Noclegi - wszystkie noclegi zawarte w planie wyjazdu

- Parki Narodowe - koszty wjazdów i pobytu w Parkach Narodowych w Botswanie

- Ubezpieczenie podróżne + turystyka kwalifikowana - Travel World, STANDARD PLUS, KL 40000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 5000 EUR, BP 500 EUR, OC 100000 EUR

- Koszty przewodnika i prowadzenie wyprawy

 

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- Wyżywienia i napojów - ok. 500-800 zł/osobę.

- Koszty restauracji – tyle ile wydamy

- Wejścia do Matobo, na grób Cecela Rhodesa i do Parku Mosi A’Tunja (Victoria Falls),

- Opłaty drogowe za samochód w Zimbabwe, wizy

- Wszelkich dodatkowych atrakcji oraz kosztów wynikłych z ewentualnego rozszerzenia planu wyprawy .

 

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu dla chętnych i rozszerzenia wyjazdu o Mozambik

Termin zgłoszeń: 
15.09.2016
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
BOT12/2016

Namibia 4x4 - kolory Pustyni

Termin: 
2016-10-07 - 2016-10-22

Namibia

Opis: 

 

Przepiękna Namibia, jakże inna od pozostałych krajów południowej Afryki, zaspokoi nawet najbardziej wybrednych podróżników. Kraj bezpieczny, gościnny, otwarty na turystów posiadający jedne z najpiękniejszych Parków Narodowych cały czas jest ostoją ciszy, czystości i niezabudowanej przestrzeni. Nie ma tutaj masowej turystyki, nie ma zespołów hotelowych przyjmujących jednodniowych gości, nie ma standardowych tras i „punktów do zaliczenia” jakie możemy spotkać w Kenii czy Tanzanii. Jest za to różnorodność, przestrzenie, zróżnicowany krajobraz, zwierzęta, charakterystyczne i otwarte na przybyszów plemiona oraz bardzo gościnni mieszkańcy. Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, kto nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc północnej Namibii z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej oraz jest otwarty na prawdziwą przygodę.

Impreza prowadzona jest w konwencji 'Self Driving' czyli samochody prowadzone są przez uczestników pod opieką polskiego przewodnika z zespołu 'Globtrotera'. Trasa jest dobrana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze miejsca Namibii wymagając od siebie minimum trudu. W miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekamy także od odrobiny luksusu w postaci pobytu i posiłków w miejscowych lodżach wysokiej klasy, przeznaczonych dla europejskich turystów. Nie wymagamy znajomości techniki jazdy samochodem terenowym. W wyprawie mogą wziąć udział dzieci.

Wymagania: 

Nie wymagamy żadnego doświadczenia w podróżowaniu po Afryce

Plan podróży: 

 

dzień 1 - Wylot z Polski

 

dzień 2 - Przylot do Windhoek, pobranie samochodów, zakupy. Nocleg hotelu w Windhoek. Po przylocie na lotnisko Windhoek, oddalone od stolicy o ok. 40 km przejedziemy do miasta, gdzie pobierzemy samochody. Następnie udamy się do centrum handlowego, gdzie zrobimy zakupy na kilka dni.

 

dzień 3 - Windhoek - Spreetshoogte Pass - Solitaire - Sesriem - Soussvlei (Pustynia Namib) - Sesriem. Zaraz za miastem porzucimy asfalt i drogą przez przełęcz Kupferberg dojedziemy do najpiękniejszej przełęczy w Namibii, Spreetshoogte Pass. Po drodze spotkamy pierwsze afrykańskie zwierzęta czyli antylopy, hieny, dzikie świnie i być może gepardy. Po dotarciu do Sesriem przekroczymy granicę Parku Narodowego Naukluft i wjedziemy w najwyższe diuny świata, dochodzące do 300 m wysokości. W Pustynię Namib wjedziemy na odległość 80 km, aż do tajemniczego miejsca o nazwie Sossusvlei, gdzie w porze deszczowej wpływa i wysycha okresowa rzeka Tsauchab. Będziemy podziwiać czerwone wydmy, wchodzić na nie i obserwować zachód słońca. Na camping w Sesriem wrócimy już po zapadnięciu zmroku. 

 

dzień 4 - Sesriem Canion - Solitaire - Gaub Pass - Kuiseb Pass - Walwis Bay.  Rano, niedaleko Sesriem, zobaczymy niesamowity Sesriem Canion, wyżłobiony przez okresową rzekę Tsauchab. Nazwa 'Sesriem' pochodzi z dwóch języków: 'Ses' - po namasku 'sześć' a 'Riem' po buszmeńsku 'metr'. Kanion nazywa się więc 'Sześć Metrów' czyli tyle, ile jest wody w czasie pory deszczowej. Dalsza nasza droga będzie biegła wzdłuż pustyni Namib przecinając Park Narodowy Naukluft, mijając dwie przepiękne przełęcze Gaub i Kuiseb Pass, dojedziemy do Walwis Bay. Wieczorem zjemy kolację w restauracji nad brzegiem oceanu. Nocleg w hotelu.

 

dzień 5 - Walwis Bay - Goanikontes - Swakopmund. Nocleg w hotelu. Dzisiejszy dzień to dojazd do Swakopmund i zwiedzanie po drodze oazy Goanikontes oraz doliny rzeki Khan, położonej w środku suchych jak pieprz gór. Oglądamy 'księżycowy krajobraz' i tajemnicze Welwishe, pustynne rośliny żyjące ponad 1000 lat. 

 

dzień 6 - Swakopmund - Hentiesbaai - Skeleton Coast - Springbok Gate. Nocleg w buszu. Dziś przemierzymy Wybrzeże Szkieletów. Na początku oglądamy Hentiesbaai, miasto szubienic, potem szukamy kolonii fok na Cape Cross i w końcu przekraczamy bramy Parku Narodowego Skeleton Coast. Oglądamy wraki statków, szkielety wielorybów, fok i uchatek, kąpiemy się w zimnym oceanie. Nocleg w buszu, za granicą Parku w okolicy Springbook Gate, w krainie górskich słoni i nosorożców.

 

dzień 7 - Springbok Gate - Palmwag - Sesfontein - Purros. Nocleg w buszu. Dzisiejszy dzień to przejazd przez Damaaraland. Oglądamy stary, kaiserowski Fort Sesfontein, w którym spożywamy lunch i kąpiemy się w basenie. Nocujemy na campingu w Purros, gdzie tradycją jest, że nocą obozowisko odwiedzają słonie 

 

dzień 8 - Purros - Orupembe - Marble Mine. Nocleg w buszu. Przedzieramy się przez Kaokoland, obszar zamieszkały przez plemiona Himba i Ova-Himba. Praktycznie cały dzień jedziemy na reduktorze podziwiając wioski murzyńskie, krale oraz obserwując zwierzęta. Nocleg na campingu prowadzonym przez plemię Himba.

 

dzień 9 - Marble Mine - Red Drum - MarienFluss - Van Zyll Pass - Etanga - Epupa Falls. Nocleg na campingu  Dziś przejeżdżamy przez Marienfluss, niesamowitą dolinę porośniętą wysoką trawą - jeden z celów naszej podróży. Przez cały dzień pokonujemy Zebra Mountains ciężką drogą aby dotrzeć do campingu przy wodospadach Epupa na granicy z Angolą.

 

dzień 10 - Epupa Falls - Kunene River Lodge. Nocleg na campingu. Dzień lekkiej jazdy malowniczą drogą wzdłuż rzeki Kunene. Nocleg na terenie klimatycznej lodży położonej nad samą rzeką Kunene.

 

dzień 11 - Kunene River Lodge - Otjitotongwe. Po wczorajszym forsownym odcinku, dziś jest dzień odpoczynku. Krótki ale malowniczy odcinek wzdłuż rzeki Kunene pozwoli nam zagłębić się w najdalsze ostępy Kaokolandu i podziwiać pogranicze Angoli. Wyruszymy później niż zwykle bowiem spędzimy trochę czasu na podziwianiu Wodospadów oraz zakupy w lokalnym Craft Markecie gdzie sprzedawane są rękodzieła rzeczywiście wytworzone w okolicznych wioskach plemienia Himba. Po południu dojedziemy do Kunene River Lodge, gdzie spędzimy uroczą noc wśród gęstej zieleni, śpiewu ptaków i obserwacji rzecznych zwierząt. Jest możliwość wzięcia udziału w 3 godzinnym raftingu po rzece Kunene. Nocleg na campingu.

 

dzień 12 - Epupa Falls – Otjitotongwe. Dziś wracamy do cywilizacji. Opuszczamy gościnny i przepiękny Kaokoland i jedziemy do Farmy Gepardów w okolicach Kamanjab. Jest to mały, prywatny ośrodek chroniący Gepardy przed kłusownikami oraz farmerami gdzie będziemy mieć możliwość bliskich spotkań z tymi przemiłymi kotami. Po drodze oglądamy w Ruacanie największe namibijskie wodospady, o wysokości ponad 120 m. Jeżeli jest dużo wody, a to zależy od dwóch zapór, jakie są zbudowane na rzece Kunene po stronie angolskiej, widok na kaskadę jest monumentalny. Przy wodospadach zacznie się już droga asfaltowa więc szybko dotrzemy do farmy gepardów aby uczestniczyć w wieczornym karmieniu tych zwierząt. Nocleg na campingu na farmie -

 

dzień 13 - Otjitotongwe - Okaukuejo. Dziś znów dzień odpoczynku. Dojeżdżamy do największego Parku Narodowego w Namibii, Etoshy. Spędzimy w nim kolejne dwie noce tak aby na spokojnie móc przebywać wśród zwierząt licznie zamieszkujących ten bardzo duży obszar. Noc spędzimy na campingu w Okaukuejo mając możliwość całonocnej obserwacji wodopoju położonego jest zaraz za granicą campu i umożliwia obserwację praktycznie wszystkich gatunków zwierząt z Parku.

 

dzień 14 - Okaukuejo - Namutoni. Cały dzisiejszy dzień spędzamy w Parku przemierzając ścieżki którymi zwierzęta chodzą do wodopojów. Będziemy kierować się na wschód i po lekkim odpoczynku w drugim ośrodku w położonym w Parku czyli w Halali oraz zjedzeniu lanczu, przemieścimy się na koniec dnia do Namutoni, starego germańskiego fortu słynącego z tego, że jako jedyny był zdobyty przez autochtonów w czasie powstania ludu Herero przeciwko niemieckim kolonizatorom. W będziemy mieć możliwość uczestniczenia w nocnym safari organizowanym przez obsługę Fortu. Noc spędzimy na campingu. -

 

dzień 15 - Namutoni - Waterberg. Wyjeżdżamy z Parku i kierujemy się na południe. Nasza wyprawa zbliża się ku końcowi ale po drodze mamy jeszcze do zobaczenie kilka ciekawostek. Największym z nich będzie płaskowyż Waterberg na którym spędzimy noc na lokalnym campingu -

 

dzień 16 - Waterberg - Windhoek. Ostatni nasz dzień w Namibii, wracamy do Windhoek. PO drodze zwiedzamy jeszcze farmę krokodyli oraz największy craft market w Namibii aby przed samym wylotem dokonać jeszcze zakupu pamiątek. Zdajemy samochody na lotnisku i wieczorem wylatujemy do Warszawy -

 

dzień 17 - przylot do Polski

Cena: 

11.500 zł/os (4 os w aucie)

Cena obejmuje: 

 

 • Wypożyczenie samochodów przygotowanych do wyprawy na 15 dni
 • Wyposażenie biwakowe i kuchenne
 • Przeloty WAW - WDH - WAW
 • Campingi, hotele i pola biwakowe (zaplanowane)
 • Wejścia do Parków Narodowych i rezerwatów
 • Prowadzenie grupy i opieka przewodnika
 • Ubezpieczenie podróżne Signal Idiuna KL i NW
Co nie zawiera się w cenie: 

 

 • Koszt wizy Namibijskiej (50 EUR+ koszty pośrednictwa)
 • Wyżywienie i koszty paliwa (ok. 2500 zł/samochód)
 • Opcjonalnych noclegów w bungalowach na campingach i w dodatkowych hotelach (ok. 200 zł/pokój)
 • Wszelkich dodatkowych atrakcji

 

Himba Namibia

Namibia

Namibia

Namibia

Termin zgłoszeń: 
30.05.2016
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
NAM 02/2016

Botswana 4x4 - Swiat Zwierzat

Termin: 
2016-09-23 - 2016-10-07

Botswana

Opis: 

 
Przepiękna Botswana, kolorowe Zimbabwe, jakże inne od pozostałych krajów południowej Afryki, zaspokoi nawet najbardziej wybrednych podróżników. Kraje bezpieczne, gościnne, otwarte na turystów posiadające jedne z najpiękniejszych Parków Narodowych cały czas są ostoją ciszy, czystości i niezabudowanej przestrzeni. Nie ma tutaj masowej turystyki, nie ma zespołów hotelowych przyjmujących jednodniowych gości, nie ma standardowych tras i „punktów do zaliczenia” jakie możemy spotkać w Kenii czy Tanzanii. Jest za to różnorodność, przestrzenie, zróżnicowany krajobraz, zwierzęta, charakterystyczne i otwarte na przybyszów plemiona oraz bardzo gościnni mieszkańcy. I gwarantowana satysfakcja z pobytu. Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, kto nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc środkowej Botswany z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej oraz jest otwarty na prawdziwą przygodę.
Impreza prowadzona jest w konwencji 'Self Driving' czyli samochody prowadzone są przez uczestników pod opieką polskiego przewodnika z zespołu 'Globtrotera'. Trasa jest dobrana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze miejsca obu krajów wymagając od siebie minimum trudu. W miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekamy także od odrobiny luksusu w postaci pobytu i posiłków w miejscowych lodżach wysokiej klasy, przeznaczonych dla europejskich turystów. Nie wymagamy znajomości techniki jazdy samochodem terenowym. W wyprawie mogą wziąć udział dzieci w wieku powyżej 7 lat.

Wymagania: 

 

Nie wymagamy żadnego doświadczenia w podróżowaniu po Afryce

Plan podróży: 

 

1. Dzień 1 – wieczorem wylot z Polski

2. Dzień 2 – przylot na lotnisko w Johannesburgu, pobranie samochodów, lunch, wyjazd z miasta, nocleg w hotelu okolicach Zeerust. (250km)

3. Dzień 3  – Zeerust – Khutse Game Reserve. Wjazd do Botswany, zakupy w supermarkecie w Gabarone, przejazd w kierunku Khutse. Nocleg na campingu na granicy Khutse (280 km)

4. Dzień 4 - Khutse – Xade. Central Kalahari NP. Całodniowy przejazd off-road przez Park Narodowy, nocleg w Xade. Nocleg w buszu w namiotach (250 km).

5. Dzień 5 – Xade - Deception Valley. Całodzienny pobyt w Kalahari NP. Nocleg w namiotach w okolicach Deception Valley. (160 km)

6. Dzień 6 – Deception Valley – Kubu Island. Przejazd na wyschnięte jezioro Makalgigadi, przeprawa na niesamowitą wyspę na środku jeziora, Kubu Island. Nocleg na bushcampingu (300 km).

7. Dzień 7 – Kubu Island – Maun. Przejazd przez jezioro Magkaldigadi do Maun. Uzupełnienie zapasów w sklepie, nocleg w lodży na obrzeżach Maun. (320 km)

8. Dzień 8 - Sobota - Maun – Third Bridge. Wjazd do Parku Narodowego Moremi. Całodniowy przejazd wśród zwierząt, możliwość popływania łódką po delcie Okavango. Nocleg na campingu wśród zwierząt w Third Bridge (180 km)

9. Dzień 9 – Third Bridge – Khwai River. Przejazd przez park Narodowy Moremi, ciąg dalszy oglądania zwierząt. Nocleg na miejscu campingowym w buszu, prowadzonym przez lokalną społeczność wioski Khwai nad rzeką o tej samej nazwie (120 km)

10. Dzień 10 - Khwai River - Kasane. Przejazd off-road przez Park Narodowy Chobe, oglądanie stad słoni w Savuti. Nocleg na campingu w Kasane (240 km)

11. Dzień 11 - Kasane - Kasane. Całodniowy pobyt w Parku Narodowym Chobe

11. Dzień 12 - Kasane – Victoria Falls. Wjazd do Zimbabwe i przejazd tranzytowy do Victoria Falls. Wieczorne oglądanie wodospadów, atrakcje. Nocleg na campingu. (250 km)

12. Dzień 13 - Victoria Falls - Matobo Zaczynamy powrót. Przejazd tranzytowy w kierunku Bulawayo, zwiedzanie miasta i nocleg w najpiękniejszym miejscu w Zimbabwe czyli Parku Narodowym Matobo, miejscu pochowania Cecila Rhodesa (280 km)

13. Dzień 14 Matobo – Musina. Przejazd do Wielkiego Zimbabwe, oglądanie ruin antycznego Państwa Wielkiego Zimbabwe a następnie przejazd w kierunku granicy z RPA. Nocleg na campingu za granicą RPA w Musinie (620 km)

14. Dzień 15 – przejazd do Johannesburga, wieczorny wylot do Polski

15. Dzień 16 – rano przylot rano do Polski

 

 

Botswana Kubu Island

Cena: 

11.800 zł/os (4 os w aucie)

Cena obejmuje: 

 

 • Wypożyczenie samochodów Toyota Hilux przygotowanych do wyprawy
 • Wyposażenie biwakowe i kuchenne
 • Przeloty WAW - JHB, JHB-WAW
 • Campingi i pola biwakowe (zaplanowane)
 • Wejścia do Parków Narodowych Moremi, Chobe, Kalahari i Wielkie Zimbabwe
 • Prowadzenie grupy i opieka polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie podróżne,
Co nie zawiera się w cenie: 

 

 • Wejścia do rezerwatu Mosi O'Tunya (Victoria Falls) i Matobo
 • wyżywienie (ok. 2500 zł/samochód)
 • Paliwo i opłaty drogowe (ok 2500 zł/auto)
 • Dodatkowe noclegi w hotelach poza programem
 • Wszelkie dodatkowe atrakcje

 

Botswana słoń

Botswana Moremi

Botswana Moremi

Termin zgłoszeń: 
01.06.2016
Kod imprezy: 
BOT03/2016

Gazikiem na Ukrainę

Termin: 
2016-08-20 - 2016-08-28

Opis: 

 
Wracając do korzeni i początków off-roadu w Polsce pragniemy zaprosić wszystkich gazikowców (oraz miłośników starych aut 4x4) na towarzyski wypad na Ukrainę. W założeniach będzie to off-roadowy wyjazd w stylu początków lat 90-tych czyli mało wyciągarek a dużo myślenia. Gwarantujemy: biwaki w terenie, ogniska, gotowanie, błoto, góry, trawersy, kamienie, samochody pod plandeką, mokre tyłki (jak będzie padało) i bliski Dziki Wschód czyli miejsce gdzie podróżowanie gazikami jak najbardziej pasuje 
Nasze motto: My się starzejemy ale Gaziki wciąż są MŁODE.

Wymagania: 

 

 • Posiadanie Gaz'a-69 lub innego, klasycznego rosyjskiego sprzętu do jazdy w terenie (np. Czapajew). Amerykańskie lub ogólnie zachodnie "wynalazki" gazikopodobne z duszą czyli np. Willys MB, Mugga, Mahindra, Serie I, II i III, BJ, J2, J3, J4 - także most welcome.
 • Posiadanie na pokładzie kłębka drutu, zapasowych śrub z nakrętkami, młotka i kilku kluczy oraz ekwipunku off-roadowego
 • Nie są potrzebne GPS-y, telefony satelitarne, I-fony, komputery i bajery - wystarczy siekiera, dobry nóż i trochę sznurka aby dać sobie ze wszystkim wspaniale radę 
Plan podróży: 

 

Bieszczady Wschodnie, kilka połonin i ogólnie obszar, gdzie były organizowanie Kozackie Wertepy

Cena: 

100 zł od samochodu na pamiątki i trochę gadżetów

Termin zgłoszeń: 
01.07.2016
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
Gaz/01/2016

Kongo 2016

Termin: 
2016-03-23 - 2016-04-12

Opis: 

 

Już w czasie kończenia niesamowitej wyprawy do Konga w listopadzie 2015 postanowiliśmy szybko jeszcze raz tam wrócić. Tak więc za kilka miesięcy, na przełomie marca i kwietnia organizuję kolejną wyprawę (bo to jest prawdziwa wyprawa a nie turystyka) do środkowej Afryki. Tym razem celem jest dotarcie do Parku Narodowego Okapi aby zobaczyć jedyne miejsce na świecie gdzie żyją te zwierzęta oraz Park Narodowy Virunga gdzie żyją goryle górskie. Plan jest taki aby zacząć wyprawę w okolicach Nairobi/Kampali, pojechać w kierunku Kisangani w Kongo, następnie w zależności od sytuacji udać się na południe do Virungi lub wrócić na Ugandyjską stronę i zobaczyć goryle po drugiej stronie granicy. Następnie chciałbym pojechać na południe wzdłuż jez.Tanganika i zakończyć wyprawę +/- w Lusace. Jeżeli ktoś jest chętny na prawdziwą 2-3 tygodniową przygodę - zapraszam. I uprzedzam - nie jest to wycieczka a pełnowymiarowa wyprawa. Dobrze przygotowane do wypraw samochody mamy na miejscu. Termin wyprawy jest orientacyjny, wiecej szczegółow dla zainteresowanych

Wymagania: 

 

Jest to prawdziwa wyprawa więc wymagamy odporności na trudy podróży i hartu ducha 

 

 

 

 

Plan podróży: 

 

Kampala - Okapi NP - Kisingani - Virunga - jez.Tanganika - Lusaka

Cena: 

na zapytanie

Kod imprezy: