Namibia i Botswana Safari 4x4 - Sylwester w Afryce

Termin: 
2014-12-26 - 2015-01-11

Opis: 

 
Założeniem 14-to dniowej, sylwestrowej wyprawy jest odwiedzenie Pustyni Namib, Wybrzeża Szkieletów, Daamaralandu i Kaokolandu, Parków Narodowych Moremi i Chobe oraz Wodspadów Wiktorii a także spędzenie niesamowitego końca roku w Afryce. Wyprawa będzie przebiegać w konwencji lekkiej ekspedycji z noclegami głównie w hotelikach, ale i też w namiotach dachowych. Poruszamy się samochodami Toyota Hilux samodzielnie je prowadząc. Namibia jest dawną kolonią niemiecką położoną w południowo-zachodniej Afryce. Jest to jeden z niewielu bezpiecznych i stabilnych krajów Czarnego Lądu, jeden z pierwszych, który w swojej konstytucji ma zapisaną ochronę przyrody. Na większości obszaru Namibii przeważa klimat suchy i pustynny, roślinność stanowi busz (mopane), pustynie i sawanny. Występują tutaj dziko żyjące wszystkie duże zwierzęta Afryki takie jak słonie, żyrafy, nosorożce i bawoły, szereg antylop oraz duże drapieżniki (koty, hieny i krokodyle). Namibię zamieszkuje kilkanaście zróżnicowanych etnicznie plemion afrykańskich z których najbardziej charakterystycznymi są plemiona Buszmenów, Himba, Herero, Damara i Ovamba. Te dwa pierwsze zachowały swoje zwyczaje, tradycje, wierzenia i sposób życia w stanie praktycznie niezmienionym od kilkuset lat i skutecznie opierają się globalizacji. Botswana jest najbardziej pokojowym krajem w Afryce i znajduje się tutaj kilka niesamowitych Parków Narodowych takich jak Moremi, Chobe czy Central Kalahari. Znajdziemy w nich wszystkie dzikie zwierzęta afrykańskie i będziemy je oglądać, korzystając z faktu, że jeszcze nie ma tutaj masowej turystyki tak jak w Kenii i Tanzanii. 

Wymagania: 

 

Nie wymagamy specjalnych umiejętności od chętnych - wyprawa jest dla każdego.

Plan podróży: 

 

26.12 (pt) – wylot z Polski

27.12 (Sb) – przylot na lotnisko w Windhoek, pobranie samochodów, lunch, wizyta na farmie gepardów, zakwaterowanie w hotelu, wieczorne zwiedzanie miasta i kolacja w restauracji Joe’s Beer House

28.12 (Nd) – Windhoek – Seseriem. Rano wyjazd z miasta, przejazd przez Kupfberg Pass i Spreetshoogte Pass, lunch i pyszna szarlotka w Solitaire, dojazd do Seseriem, zwiedzanie wąwozu Seseriem, wieczorny wyjazd na zachód słońca do Sossusvlei, podziwianie Pustyni Namib, powrót na camp. Wieczorna kolacja w Sossusvlei Lodge, nocleg na campie lub w Lodge (350 km)

29.12 (pn) – Seseriem – Swakopmund. Zwiedzanie wydm w świetle dnia, przejazd przez Park Narodowy Naukluft, przejazd przez Gaub Pass i Kuiseb Pass, Przejazd przez Parki Narodowe Naukluft i Dorob do Walvis Bay, wieczorna kolacja w restauracji z owocami morza. Nocleg w hotelu (300 km).

30.12 (wt) – Swakopmund – Springbook Gate. Możliwośc porannego lotu cessną nad Pustynią Namib (2h), przejazd przez Park Narodowy Doros do Henties Bay oraz Park Narodowy Skeleton Coast. Przejazd wybrzeżem Szkieletów, wizyta w Cape Cross, największej kolonii fok w Namibii. Nocleg w buszu za bramą Parku Narodowego Skeleton Coast (350 km)

31.12 (śr) – Springbook Gate – Purros. Przejazd przez Damaaraland, wizyta w forcie Sesfontein, przejazd przez sawannę do Purros mijając wioski plemienia Himba i nocleg w klimatycznym campingu w korycie rzeki Hourasib. Noc sylwestrowa wśród Himb (300 km)

01.01 (cz) – Purros – Otmenje - Orupembe. Przejazd korytem reki Hourasib wśród zwierząt mijając po drodze naturalne wioski Himba, przejazd przez Himba Sphinx Pass, nocleg przy kopalni marmuru na pięknym campingu prowadzonym przez lokalna społeczność kraalu Otmenje (130 km)

02.01 (pt) – Orupembe – Opuwo - Oshakati. Przejazd przez góry Kaokolandu, po drodze mijając wioski Himba. Uzupełnienie zaopatrzenia w supermarkecie w Opuwo oglądając razem kobiety Herero i Himba także robiące zakupy, przejazd główną drogę przez Kaokoland i wyjazd z “dzikiej” części Namibii. Nocleg i kolacja w hotelu w Oshakati (420 km)

03.01 (sb) – Oshakati – Divundu. Tranzyt w kierunku Botswany przez tereny zamieszkałe przez lud Ovambo. Nolceg w okolicach Divindu w Lodge lub na campie (720 km)

04.01 (nd) – Divundu – Maun. Wjazd na teren Botswany i przejazd do Maun. Uzupełnienie zapasów, odpoczynek, nocleg w lodży w pobliżu Maun (420 km)

05.01 (pn) – Maun – Third Bridge. Wjazd na teren Rezerwatu Moremi, cały dzień pobyt w rezerwacie i nocleg w miejscu campingowym w Third Bridge (140 km)

06.01 (wt) –Third Bridge – Khwai. Przejazd przez Park Narodowy Moremi, możliwość popływania łódką lub motorówką po rozlewiskach Okavango. Nocleg w buszu na terenie plemienia Khwai nad rzeką Khwai (130 km)

07.01 (śr) – Khwai – Kasane. Przejazd przez Park narodowy Chobe, gdzie jest najwięcej słoni w Afryce, do Kasane. Nolceg w lodży lub na campie (240 km)

08.01 (cz) – Kasane – Vic Falls. Przejazd do Zimbabwe przez Pandametangę, zakwaterowanie w hotelu, wieczorna wizyta nad wodospadami. Nocleg w hotelu.

09.01 (pt) – Vic Falls. Program dowolny w Victoria Falls (rafting, bungee/sliding, loty helikopterem, museum Cecila Rhodesa itd)

10.01 (sb) – Vic Falls, pożegnanie z Afryką, wylot do Polski

11.01 (nd) – rano powrót do Polski

Cena: 

12.500 zł przy dwóch osobach w samochodzie

Cena obejmuje: 

 

- wypożyczenie samochodu Toyota Hilux z najwyższym ubezpieczeniem (2500 zł odpowiedzialności kierowcy,

2 os w samochodzie)

- czyszczenie samochodów, one way fee

- noclegi

- polski przewodnik i opieka nad wyprawą 

- ubezpieczenie Signal Iduna KL i NW

Co nie zawiera się w cenie: 

- koszt wizy namibijskiej (45 EUR) i zimbabwiańskiej (30 USD)

- przeloty, wyżywienie, paliwo, napoje, osobiste zakupy i pamiątki

- wszelkie dodatkowe atrakcje czyli np. rafting rzeką Kunene (ok.300 zł/ os),

- dodatkowe hotele, wejścia na baseny itp.

Termin zgłoszeń: 
30.10.2014
Minimalna ilość samochodów: 
6
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
SYL/2014

Onjamba 4x4 expedition 2013

Termin: 
2013-05-02 - 2013-05-21

Opis: 

 
Onjamba 4x4 Expedition 2013. Jest 3 tygodniowa wyprawa po Namibii, Botswanie i Zimbabwe samochodami terenowymi Toyota Hilux. Niesamowita przygoda w południowej części Afryki dla fanów samochodów terenowych, przygody, adrenaliny, dzikiej przyrody i niezapomnianych widoków!

Wymagania: 

 

Nie wymagamy specjalnych predyspozycji oraz umiejętności off-roadowych

Plan podróży: 

Victoria Falls - Hwange National Park - Chobe National Park - Park Narodowy Makgadikgadi Pans - Okavango - Caprivi - Park Narodowy Etosha - Kaokoland - Damaraland - Swakopmund - Walvis Bay - Pustynia Namib - Windhoek. Możliwość przedłużenia programu o pobyt w Kapsztadzie.

Cena: 

Przy zgłoszeniu do 15.12.2012 - 16500 zł/os, po 15.12 - 18.500/os

Cena obejmuje: 

 
- przeloty
- wypożyczenie samochodu Toyota Hilux z ekwipunkiem wyprawowym i kampingowym
- paliwo
- Parki Narodowe i rezerwaty
- noclegi (campingi i hotele)

Co nie zawiera się w cenie: 

 
- wyżywienie
- extrasy (ew. dodatkowe wycieczki łódkami, skoki na bungee itp)

Termin zgłoszeń: 
15.03.2013
Minimalna ilość samochodów: 
4 - liczba miejsc ograniczona
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 

Namibia -Wodospady Wiktorii 15.10-03.11.2013

Termin: 
2013-10-15 - 2013-11-03

Opis: 

 
 
Wyprawa prosta, przeznaczona dla osób, które chca poznać Namibię z polskim przewodnikiem odkrywając kilka miejsc lezących poza utartymi szlakami wycieczek.
Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, kogo pociąga niezależność prowadzenia przez siebie samochodu terenowego, nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc północnej Namibii z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej oraz jest otwarty na prawdziwą przygodę. Impreza prowadzona jest w konwencji 'Self Driving' czyli samochody prowadzone są przez uczestników pod opieką polskiego przewodnika z zespołu 'Globtroter4x4'. Trasa jest dobrana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze miejsca Namibii wymagając od siebie minimum trudu. W miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekamy także od odrobiny luksusu w postaci pobytu i posiłków w miejscowych lodżach wysokiej klasy, przeznaczonych dla europejskich turystów. Nie wymagamy znajomości techniki jazdy samochdem terenowym. W wyprawie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 lat.

Wymagania: 

 
Nie wymagamy specjalnych predyspozycji oraz umiejętności off-roadowych

Plan podróży: 

 

1. Wtorek 15.10 – wieczorem wylot z Polski

2. Środa 16.10 – przylot na lotnisko w Windhoek, pobranie samochodów, lunch, zakwaterowanie w hotelu, zakupy, wieczorne zwiedzanie miasta i powitalna kolacja w restauracji

3. Czwartek 17.10 – Windhoek – Seseriem. Rano wyjazd z miasta, przejazd przez Kupfberg Pass i Spreetshoogte Pass, lunch i pyszna szarlotka w Solitaire, dojazd do Seseriem, zwiedzanie wąwozu Seseriem, wieczorny wyjazd na zachód słońca do Sossusvlei, podziwianie Pustyni Namib, powrót na camp. Wieczorna kolacja w Sossusvlei Lodge, nocleg na campie (350 km)

4. Piątek 18.10 – Seseriem – Walvis Bay. Zwiedzanie wydm w świetle dnia, przejazd przez Park Narodowy Naukluft, przejazd przez Gaub Pass i Kuiseb Pass, Przejazd przez Parki Narodowe Naukluft i Dorob do Walvis Bay, wieczorna kolacja w restauracji z owocami morza. Nocleg w hoteliku w Walvis Bay (300 km).

5. Sobota 19.10 – Walvis Bay - Swakopmund. Zwiedzanie miasta, fakultatywnie: łowienie ryb nad oceanem, wycieczka łódką na oglądanie delfinów, pelikanów i wielorybów, wycieczka w dolinę rzeki Khan i oglądanie krajobrazu księżycowego (Moonlandscape), Welwitchia Drive, Snake Park (pustynia – African Little Five). Nocleg i kolacja w hoteliku (60 km)

6. Niedziela 20.10 – Swakopmund – Springbook Gate. Przejazd przez Park Narodowy Doros, Henties Bay i Park Narodowy Skeleton Coast. Wizyta w Cape Cross, największej kolonii fok w Namibii. Nocleg w buszu za bramą Parku Narodowego Skeleton Coast (350 km)

7. Poniedziałek 21.10 – Springbook Gate – Purros. Przejazd przez Damaaraland, wizyta w forcie Sesfontein, przejazd przez sawannę do Purros mijając wioski plemienia Himba i nocleg na campingu w korycie rzeki Hourasib (300 km)

8. Wtorek 22.10 – Purros – Otmenje - Orupembe. Przejazd korytem reki Hourasib wśród zwierząt mijając po drodze naturalne wioski Himba, przejazd przez Himba Sphinx Pass, nocleg przy kopalni marmuru na pięknym campingu prowadzonym przez lokalna społeczność kraalu Otmenje (130 km)

9. Środa 23.10 – Orupembe – Opuwo. Przejazd przez góry Kaokolandu, po drodze mijając wioski Himba. Nocleg i kolacja w lodge Opuwo (200 km)

10. Czwartek 24.10 – Opuwo – Epupa Falls. Uzupełnienie zaopatrzenia w supermarkecie w Opuwo oglądając razem kobiety Herero i Himba, przejazd główną drogę przez Kaokoland do wodospadów Epupa Falls, jednych z najładniejszych w Namibii. Nocleg na campingu. (220 km).

11. Piątek 25.04 – Epupa Falls – Kunene River Lodge. W zależności od warunków pogodowych oraz stanu wody w rzece Kunene, przejazd do Kunene River Lodge wzdłuż rzeki Kunene. Nocleg na campingu (140 km)

12. Sobota 26.10 – Kunene River Lodge – Otjitotongwe. Przejazd drogą wzdłuż rzeki Kunene do Ruacany, oglądanie największych wodospadów w Namibii, przejazd główną drogą do Kamanjab i ośrodka hodowli gepardów. Wieczorne oglądanie karmienia gepardów. Nocleg i kolacja w Cheetatch Farm Campsite (360 km)

13. Niedziela 27.10 – Cheetach Farm – Okaukuejo. Dojazd do Parku Narodowego Etosha. Wycieczka po Parku i oglądanie zwierząt. Nocleg na campingu w Okaukuejo, wieczorna kolacja w lodge (290 km)

14. Poniedziałek 28.10 – Okaukuejo – Namutoni. Całodniowy przejazd przez Park Narodowy Etosha, oglądanie zwierząt. Nocleg na campingu (200 km)

15. Wtorek 29.10 – Namutoni – Caprivi. Wyjazd z Parku Narodowego Etosha i całodzienny przejazd asfaltem na Caprivi. Nocleg nad rzeką Kwando (840 km)

16. Środa 30.10 – Caprivi - Kasane. Fakultatywnie poranny rejs łódką po rzece Kwando, przejazd przez Katima Mulilo do Botswany, kolacja i nocleg na campingu w Kasane. (250 km)..

17. Czwartek 31.10 – Kasane – Victoria Falls. Przejazd do Pandamatengi, przekroczenie granicy z Zimbabawe, dojazd do Victoria Falls, oglądanie wodospadów, zwrot samochodów wieczorem. Przejście przez granice, nocleg w hoteliku w Livingstone (190 km)

18. Piątek 01.11 – Victoria Falls. Program fakultatywny : rafting, bungee/sliding, rejsy po Zambezi, wizyta w Parku Narodowym Mosi Oa Tunia. Nocleg w hoteliku w VicFalls (0 km)

19. Sobota 02.11 – Livingstone – miasto, wylot do Polski z VicFalls

20. Niedziela 03.11 – przylot rano do Polski

 

Cena: 

12.000/os (przy 3 osobach w samochodzie)

Cena obejmuje: 

 

- wypożyczenie samochodu Toyota Hilux z ekwipunkiem wyprawowym i kampingowym

- Parki Narodowe i rezerwaty

- noclegi (campingi i hotele)

- przewodnik na całej trasie

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- wyżywienie

- paliwo

- przeloty

- extrasy (ew. dodatkowe wycieczki łódkami, skoki na bungee itp)

Termin zgłoszeń: 
15.08.2013
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
NAM 09/2013

Tunezja Safari 4x4 Zimą

Termin: 
2013-01-26 - 2013-02-09

Opis: 

 
Korzystając z ferii zimowych, ta wyprawa jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie off-roadowej przygody z Saharą łącznie ze swoimi pociechami. Tak więc ta wyprawa jest dedykowana dla rodziców ze średniowiększymi dziećmi, którzy chcą razem przeżyć fajną przygodę. Tunezja jest także najlepszym miejscem na naukę jazdy po wielkiej piaskownicy i sprawdzenia siebie w ciągu kilku dni pobytu głęboko poza osadami. Tunezja jest juz krajem bezpiecznym i stabilnym, a duża część jej obszaru położona jest na Wielkim Ergu Orientalnym, czyli na pięknej piaszczystej pustyni z wydmami dochodzącymi do 150 m wysokości. Po drodze przejedziemy prawdziwą Saharę, zobaczymy oazy, karawany Beduinów, meczety, ślady państwa rzymskiego oraz wiele innych atrakcji włączenie z odciskiem stopy Luke'a Skywalkera. Nie będziemy zdani na przewodników arabskich a nasza wyprawa będzie znaczaco odbiegała od wycieczek fakultatywnych oferowanych na Jerbie czy w hotelach Monastyru.

Wymagania: 

 

 • Posiadanie przygotowanego samochodu z napędem 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.
 • Posiadanie wyposażenia terenowego w postaci lin, łopat i ew. najazdów oraz kompresora.
 • Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych, w oazach i na środku pustyni.
Plan podróży: 

 

dzień 1 - Spotykamy się w sobotę o godzinie 15:00 w Porcie w Genui. Załatwianie formalności, wjazd na prom o godz: 14:00.

dzień 2 - Przybycie do Tunisu, zjazd z promu, przekroczenie granicy, przejazd z Tunisu w kierunku Hammametu. Nocleg na campingu.

dzień 3 - Przejazd do Matmaty, zwiedzanie planu filmowego Gwiezdnych Wojen, przejazd do Tataouine, zwiedzanie Ksar Hedadda, nocleg na campingu.

dzień 4- Przejazd przez Ksar Queled Soltane, Remedę i Lorzot. Nocleg na pustyni

dzień 5 - Przejazd Saharą na północ. Nocleg na pustyni.

dzień 6 - Przejazd Saharą na północ. Nocleg na pustyni koło Ksar Ghilane.

dzień 7-  Przejazd Saharą na północ. Nocleg na pustyni w oazie El Rachel.

dzień 8 -  Przejazd Saharą na północ. Nocleg na pustyni.

dzień 9 -  Przejazd Saharą na wschód. Nocleg w oazie Ksar Ghilane.

dzień 10 -  Przejazd do Douz. Nocleg w hotelu.

dzień 11 - Przejazd do Nefty, zwiedzanie planu Gwiezdnych Wojen

dzień 12 - Przejazd w kierunku Bizerty, nocleg w Hotelu

dzień 13 - Przyjazd do Tunisu. Wjazd na prom godz. 13:00 dzień 14 - Przybicie do portu w Genui ok. godz 19:00, koniec imprezy

Cena: 

2200 EUR auto/2os, każda dodatkowa osoba 250 EUR

Cena obejmuje: 

 

- prom Genua-Tunis-Genua, kabinę dwuosobową zewnętrzną (z oknem)

- campingi, pola biwakowe,

- prowadzenie grupy i opieka nad wyprawą

- szkolenia w jeździe po dużej piaskownicy

- ubezpieczenie NW i KL

- koszule pustynne

- dużo bezpiecznych przygód

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- wyżywienie

- koszty paliwa

- noclegi "pod dachem" czyli hotele

Termin zgłoszeń: 
01.12.2012
Minimalna ilość samochodów: 
5
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
TS1/2013

XV Zamki Podola 4x4

Termin: 
2017-06-23 - 2017-07-01

Opis: 

 
Impreza lekka, turystyczno-krajoznawcza, przeznaczona dla każdego, kto jest zainteresowany historią Kresów Wschodnich, kto chce zobaczyć pozostałości świetności dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a oprócz tego nie boi się zjechać z (dziurawej) asfaltowej drogi i przemieszczać się jeszcze bardziej dziurawymi ukraińskimi szutrami. Poruszamy się w grupie liczącej max 10 samochodów.

Wymagania: 

 

 • Posiadanie  samochodu z napędem 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.
 • Posiadanie wyposażenia terenowego.
 • Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych
 • Odwaga osobista bo na Ukrainie zjadają a nie każdy miejscowy to młody Janukowycz -:)
Plan podróży: 

 

Dzień 1 – spotkanie w Lesku o godzinie 9.00 w pensjonacie "U Kmity", przekroczenie granicy w Krościenku, Dobromil, Rudki, wieczorne zwiedzanie Lwowa.

Dzień 2 – Zamek Stare Sioło, Świrż, Brzeżany, Halicz – nocleg nad Dniestrem na biwaku (185 km)

Dzień 3 – Halicz, Skała Podolska, Złoty Potok, Jazłowiec, Czerwonogród – nocleg na łące pod sztucznym wodospadem (185 km)

Dzień 4 – Czerwonogród, Czarnokozińce, Kudryńce, Okopy Św. Trójcy, Chocim, Kamieniec Podolski (140 km)

Dzień 5 – Kamieniec Podolski, Malejowce, Bakota - nocleg na biwaku nad "dniestrzańskim morzem" (180 km)

Dzień 6 – Bakota, Buczacz, Trembowla, Zbaraż - nocleg na biwaku (185km)

Dzień 7 – Zbaraż, Pomorzany, Uniów, Lwów (200 km) - konec imprezy. Dla chętnych jest możliwość pozostania we Lwowie dzień dłużej

Cena: 

2050 pln/samochód (2521,50 z VAT) i 2 os. Każda dodatkowa osoba w samochodzie - 400 zł

Cena obejmuje: 

 

- prowadzenie grupy,

- przewodnik po Zamkach i Podolu,

- wejście do zamków i muzeów, parkingi

- pola biwakowe,

- ubezpieczenie Signal Iduna KL i KW

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- wyżywienie i koszty paliwa

- ew. hotele czyli wszelkie noclegi "pod dachem"

- wszelkie dodatkowe atrakcje

Termin zgłoszeń: 
01.06.2017
Minimalna ilość samochodów: 
5
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 

Warszawa-Cape Town

Termin: 
2011-11-05 - 2012-10-22

Opis: 

Przejechać Afrykę z północy na południe, z Warszawy do Kapsztadu, to jest już coś. Przejechać ją własnym samochodem to jest bardzo duże coś. A do tego jechać nie najkrótszą i najprostszą drogą, jakimi inne wyprawy czasami jadą - to jest przygoda przez duże "P". Uzupełniając dotychczasowe wyprawy chciałbym wam zaproponować większe niż dotychczas wyzwanie – Wyprawę „Afryka Północ-Południe” czyli Warszawa – Cape Town. Zaproszenie kieruję do wszystkich, którym nieobcy jest off-road, przygoda oraz żyłka podróżnicza oraz chęć udziału w projekcie jakiego w światku podróżniczym jest niewiele ,

 

Założenia: Celem jest przejechanie Afryki w ciągu niecałego roku w trakcie wyprawy podzielonej na etapy tak, aby można było całkowicie nie odrywać się od spraw zostawionych w kraju. Założeniem także jest podróż własnym samochodem terenowym, niemniej na kilku odcinkach jest możliwość dołączenia się do Wyprawy w wypożyczonym na miejscu aucie lub jako pasażer do aut jadących na kołach z Polski.

 

Łączna długosć trasy wynosi ok 36.000 km czyli prawie tyle ile liczy obwód Ziemi -:). Przejedziamy łącznie 31 krajów, będąc w niektórych kilkukrotnie. Przekroczymy 37 razy granice państw, będziemy operować 27 lokalnymi walutami, przejedziemy przez prawie wszystkie strefy klimatyczne, przebijemy się przez pustynię piaszczystą (ergi), kamienistą (hamadę), busz, zwrotnikowy las deszczowy i równikową dżunglę. Przemierzymy kraje bogate i biedne, stabilne i niestabilne, rozwinięte i zacofane, spotkamy niesamowitych ludzi, nowoczesnych i zeuropeizowanych oraz cofniętych w rozwoju przez konflikty. Spotkamy także prawie pierwotne plemiona. Nie będziemy unikać dróżek i ścieżek, kierując się GPS-em lub wskazówkami tubylców, asfalt nie będzie naszym celem tak samo najkrótsza i najprostsza droga. Wyprawa ma być prawdziwą przygodą. A co jest najważniejsze - nie gonimy, nie pędzimy i nie "robimy" kilometrów - trasa jest zaplanowana tak, aby zobaczyć najciekawsze i w miarę aktualnie dostępne miejsca Afryki oraz aby mieć czas na zatrzymanie się gdzieniegdzie czując lokalny klimat.

 

Zapraszam!

Michał Synowiec

Lista uczestników: 

 
1. Michał Synowiec - LR Discovery
2. Radek Piechnik - LR Defender
3. Marcin Gerc - LR Discovery
4. wolne miejsce -:)

Zgłoszenia i więcej informacji: 

 
michal.synowiec@globtroter4x4.pl
tel +48-726-3793-27

Kod imprezy: 

Algieria - Sahara 4x4 08-29.11.2016

Termin: 
2016-11-08 - 2016-11-29

Opis: 

 

W ciągu ostatnich lat Afryka Północna trochę "się zepsuła". Zepsuła się dla nas, czyli dla podróżników miłujących przestrzeń, pustynię, wyprawę i przygodę na Saharze. Ale został tam jeszcze jeden kraj w odległości ok 2000 km od Polski gdzie można w miarę bezpiecznie sie poruszać. Tzn. nic tam sie nie zmieniło, poziom adrenaliny otrzymywany w trakcie podróży jest taki sam jak kilka lat temu, jednakoż w porównaniu z krajami ościennymi okazuje się teraz oazą spokoju. Jako że w Libii w różnych rękach znalazło się ostatnio dosyć dużo broni, co ma niebagatelne znaczenie w trakcie spotkań z przypadkowymi ludźmi gdzieś na hamadzie, dla przeprowadzenia prawdziwej wyprawy i pobycie na pustyni zostały aktualnie tylko przestrzenie Algierii. I dlatego zaplanowaliśmy wyprawę na jesień 2016 roku właśnie tam. Kraj ten jest pilnowany, na pustyni jest dużo wojska a my, podobnie jak to było w Libii, będziemy jeździć korzystając z wszelkich możliwych kwitów i pozwoleń oraz zgodnie z zasadmi na jakich tam się podróżuje.

Wyprawa jest przeznaczona dla prawdziwych podróżników. Koncepcja wyprawy jest następująca: spotykamy się w Genui, płyniemy do Tunisu, nastepnie jedziemy w rejon In-Salah, na Tamanrasset, do Askerem i w góry Hoggar. Stamtrąd wracamy przez Tunezję do Genui. Po drodze przejedziemy trochę po hamadzie, spędzimy kilka dni na wydmach jadąc po piachu oraz wjedziemy w góry.

 

Z uwagi na procedurę wyrabiania wiz, zainteresowanych wyprawą proszę o bezpośredni kontakt.

Wymagania: 

 

- Posiadanie przygotowanego samochodu 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.
- Posiadanie wyposażenia terenowego w postaci lin, łopat i ew. najazdów.
- Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych, w oazach i na środku pustyni.
- Jak zwykle - odwaga osobista

Cena: 

3500 EUR/samochód/2 os. Każda dodatkowa osoba - 480 EUR

Cena obejmuje: 

 

- prom Genua - Tunis - Genua, własna kabina dla załogi z sanitariatem

- przewodnika, zezwolenia, "fische", wszystkie papiery w Algierii

- prowadzenie imprezy

Co nie zawiera się w cenie: 

 

wszelkie pozostałe koszty czyli paliwo, wizy, wyżywienie, noclegi oraz nieprzewidziane atrakcje

Minimalna ilość samochodów: 
5
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
AL/11/2016

Botswana 4x4

Termin: 
2016-04-23 - 2016-05-07

Opis: 

 

Wyprawa w jedne z najmniej dotkniętych ręką człowieka rejony Afryki Południowej. W ciagu dwóch tygodni przemierzymy 3 kraje korzystając z mało używanych dróg i przejść granicznych w buszu, odwiedzimy Parki Narodowe Kalahari, Moremi, Chobe, Matobo i Wielkie Zimbabwe, przejedziemy na azymut ponad 100 km po dnie wyschniętego jeziora Makgadikgadi oraz zobaczymy największe w Afryce wodospady Wiktorii.

Nie spędzimy całego czasu w samochodach, trasa jest tak dobrana aby mieć odrobinę czasu na ospoczynek oraz podziwianie Afryki. Impreza prowadzona jest w konwencji 'Self Driving' czyli poruszamy się w pełni wyposażonymi samochodami terenowymi osobiście je prowadząc. Trasa jest dobrana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze miejsca RPA, Botswany i Zimbabwe wymagając od siebie minimum trudu. Oczywiście, w miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekamy także od odrobiny luksusu w postaci pobytu i posiłków w miejscowych lodżach wysokiej klasy, przeznaczonych dla europejskich turystów. Nie wymagamy znajomości techniki jazdy samochdem terenowym

Plan podróży: 

 

1. 23.04.2016 - Sobota – wieczorem wylot z Polski

2. 24.04.2016 - Niedziela – przylot na lotnisko w Johannesburgu, pobranie samochodów, lunch, wyjazd z miasta, nocleg w hotelu okolicach Zeerust. (250km)

3. 25.04.2016 - Poniedziałek – Zeerust – Khutse Game Reserve. Wjazd do Botswany, zakupy w supermarkecie w Gabarone, przejazd w kierunku Khutse. Nocleg na campingu na granicy Khutse (280 km)

4. 26.04.2016 - Wtorek - Khutse – Xade. Central Kalahari NP. Całodniowy przejazd off-road przez Park Narodowy, nocleg w Xade. Nocleg w buszu w namiotach (250 km).

5. 27.04.2016 - Środa – Xade - Deception Valley. Całodzienny pobyt w Kalahari NP. Nocleg w namiotach w okolicach Deception Valley. (160 km)

6. 28.04.2016 - Czwartek – Deception Valley – Kubu Island. Przejazd na wyschnięte jezioro Makalgigadi, przeprawa na niesamowitą wyspę na środku jeziora, Kubu Island. Nocleg na bushcampingu (300 km).

7. 29.04.2016 - Piątek – Kubu Island – Maun. Przejazd przez jezioro Magkaldigadi do Maun. Uzupełnienie zapasów w sklepie, nocleg w lodży na obrzeżach Maun. (320 km)

8. 30.04.2016 - Sobota - Maun – Third Bridge. Wjazd do Parku Narodowego Moremi. Całodniowy przejazd wśród zwierząt, możliwość popływania łódką po delcie Okavango. Nocleg na campingu wśród zwierząt w Third Bridge (180 km)

9. 01.05.2016 - Niedziela – Third Bridge – Khwai River. Przejazd przez park Narodowy Moremi, ciąg dalszy oglądania zwierząt. Nocleg na miejscu campingowym w buszu, prowadzonym przez lokalną społeczność wioski Khwai nad rzeką o tej samej nazwie (120 km)

10. 02.05.2016 - Poniedziałek - Khwai River - Kasane. Przejazd off-road przez Park Narodowy Chobe, oglądanie stad słoni w Savuti. Nocleg na campingu w Kasane (240 km)

11. 03.05.2016 - Wtorek - Kasane – Victoria Falls. Wjazd do Zimbabwe i przejazd tranzytowy do Victoria Falls. Wieczorne oglądanie wodospadów, atrakcje. Nocleg na campingu. (250 km)

12. 04.05.2016 – Środa - Victoria Falls - Matobo Zaczynamy powrót. Przejazd tranzytowy w kierunku Bulawayo, zwiedzanie miasta i nocleg w najpiękniejszym miejscu w Zimbabwe czyli Parku Narodowym Matobo, miejscu pochowania Cecila Rhodesa (280 km)

13. 05.05.2016 – Czwartek Matobo – Musina. Przejazd do Wielkiego Zimbabwe, oglądanie ruin antycznego Państwa Wielkiego Zimbabwe a następnie przejazd w kierunku granicy z RPA. Nocleg w hotelu za granicą RPA w Musinie (620 km)

14. 06.05.2016 – Piątek – przejazd do Johannesburga, wieczorny wylot do Polski

15. 07.05.2016 – Sobota – rano przylot rano do Polski

Cena: 

13.800 zł/os (4 os w aucie), koszt 2 lub 3 osób w aucie - na zapytanie

Cena obejmuje: 

 

 • Wypożyczenie samochodów Toyota Hilux przygotowanych do wyprawy na 15 dni
 • Paliwo i koszty drogowe w ZIM i BOT
 • Wyposażenie biwakowe i kuchenne
 • Przeloty WAW - JHB, JHB-WAW
 • Campingi i pola biwakowe (zaplanowane)
 • Wejścia do Parków Narodowych Moremi, Chobe, Kalahari. Matobo i Wielkie Zimbabwe
 • Prowadzenie grupy i opieka polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie podróżne,
Co nie zawiera się w cenie: 

 

 • Koszt wiz 
 • Wejścia do rezerwatu Mosi O'Tunya (Victoria Falls) (25 USD) 
 • wyżywienie (ok. 2500 zł/samochód) 
 • Dodatkowe noclegi w hotelach poza programem
 • Wszelkie dodatkowe atrakcje
Minimalna ilość samochodów: 
4
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
BTW/02/2016

Ayurweda 27.04-12.05.2011

Termin: 
2011-05-28 - 2011-06-05
Opis: 

 

Ajurweda to system holistycznej medycyny naturalnej dany ludzkości przez Anioły, Bogów (Dewy), ale w praktyce oparty na sprawdzonych przez tysiąclecia recepturach i metodach skutecznej terapii. Ajurwedyjska wiedza medyczna ujmuje człowieka holistycznie i dotyczy każdego aspektu ludzkiego życia, koncentrując się na zapobieganiu chorobie, a gdy do niej dojdzie usuwaniu jej źródła, a nie tylko jej objawów. Zgodnie z ajurwedyjską definicją zdrowia, pełne zdrowie nie opiera się jedynie na braku wyraźnych symptomów chorobowych, lecz stanowi stan absolutnie dobrego samopoczucia w całej swojej istocie. Medycyna ajurwedyjska nie zajmuje się pojedynczym organem, lecz traktuje ciało i umysł jako całość. Jej istotą jest pełne wyzdrowienie, a nie tymczasowa ulga.

 

Ajurweda to medyczna i metafizyczna życiowa wiedza o uzdrawianiu, indoeuropejska matka wszelkiej sztuki leczenia i jednocześnie filozofia sztuki życia, której istotą jest świadome dążenie człowieka do pełnej równowagi na poziomie ciała, umysłu i ducha. Jest to system udrowicielski zajmujący się naturą, celem i sensem ludzkiego życia. Obejmuje metafizykę i fizykę, zdrowie i chorobę, szczęście i smutek. W wedyjskiej wiedzy celem życia jest samopoznanie lub samospełnienie tj. realizacja boskiej świadomości i wyrażanie tej boskości w codziennym życiu. Aby dobrze opanować sztukę Ajurwedy dobrze jest praktykować śiwaicką sztukę uprawiania ogrodów, hodowlę roślin leczniczych, żyć wśród roślin i hodować węże (żmije).

 

Dlatego też stworzyliśmy dla osób pragnących przeżyć w Indiach nie tylko przygodę związaną z poznawaniem nowego kraju, propozycję połączenia wyjazdu z odpoczynkiem i własną odnową. Aby można było po powrocie do Polski powiedzieć - przeżyłem/przeżyłam coś naprawdę niesamowitego. 

 

Zapraszamy!   

Plan podróży: 

 

Dzień 1– Przylot na lotnisko w Goa, transfer do ekskluzywnego hotelu na plaży, odpoczynek

Dzień 2– Wyjazd z hotelu, przejazd wzdłuż wybrzeża przez Karwar, Gokarnę, Honnavar i Turtle Bay do Manipal. Nocleg w Pałacu Manipal.

Dzień 3 - Rano zwiedzanie portu rybackiego w Malpe, następnie przejazd lasami deszczowymi okręgu Zachodni Ghat, pobejrzenie przez „herbacianych gór” i plantacji kawy. Nocleg w Chikmagalur, kawowym centrum Malandu

Dzień 4– Zwiedzanie niesamowitej świątynii w Halebid oraz sanktuarium Bahaubali w Sravanabelagola. Stamtąd, przez lasy deszczowe dojazd do Mysore gdzie zwiedzimy pałace Radżów. Nocleg w hotelu w Mysore.

Dzień 5– Przejazd przez dżunglę do Parków Narodowych Bandipur i Muthanga gdzie będziemy mieli możliwość obejrzenia tygrysów bengalskich. W Edakkal zwiedzanie prehistorycznej jaskini do której odbędziemy krótki trekking. Nocleg w leśnej lodży w Wynad

Dzień 6 – Przejazd przez lasy deszczowe Zachodniego Ghat w stronę Calicut (Kozhikode) a dalej do Kochi, historycznego i najbardziej kolorowego miasta Kerali. W godzinach wieczornych uczestnictwo w pokazach tańca Katahakali. Noc w Kochi.

Dzień 7 – Rejs luksusową barką (Houseboat) z Kochi przez Alleppey do Kottayam w Kerali. Noc na barce. 

Dzień 8 do 14 – Po przybyciu do Kottayam przejezd do luksusowego resortu gdzie spędzimy kolejne 6 dni oddając się medycynie Ajurwedyjskiej i Jodze

Dzień 15 –  Transfer na lotnisko w Koczi i powrót do Polski

Cena: 

3000 USD + 3500 pln/os

Cena obejmuje: 

 

- przeloty i transfery

- wyżywienie all inclusive

- noclegi w indyjskich hotelach (****+) i na houseboacie

- przejazd na całej trasie klimatyzowanym busem

- pobyt w ośrodku medycyny ayurwedyjskiej

- wejście do Parków Narodowych i na występy zespołów folklorystycznych

- ubezpieczneie NNW i KL 

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- wszelkie napoje

- zabiegi medycyny ayurwedyjskiej, wybierane na miejscu, według własnego uznania

- wszelkie dodatkowe atrakcje 

Termin zgłoszeń: 
01.05.2011
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
AY/03/2011

Ayurweda 13.05-28.05.2011

Termin: 
2011-05-13 - 2011-05-28
Opis: 

 

Ajurweda to system holistycznej medycyny naturalnej dany ludzkości przez Anioły, Bogów (Dewy), ale w praktyce oparty na sprawdzonych przez tysiąclecia recepturach i metodach skutecznej terapii. Ajurwedyjska wiedza medyczna ujmuje człowieka holistycznie i dotyczy każdego aspektu ludzkiego życia, koncentrując się na zapobieganiu chorobie, a gdy do niej dojdzie usuwaniu jej źródła, a nie tylko jej objawów. Zgodnie z ajurwedyjską definicją zdrowia, pełne zdrowie nie opiera się jedynie na braku wyraźnych symptomów chorobowych, lecz stanowi stan absolutnie dobrego samopoczucia w całej swojej istocie. Medycyna ajurwedyjska nie zajmuje się pojedynczym organem, lecz traktuje ciało i umysł jako całość. Jej istotą jest pełne wyzdrowienie, a nie tymczasowa ulga.

 

Ajurweda to medyczna i metafizyczna życiowa wiedza o uzdrawianiu, indoeuropejska matka wszelkiej sztuki leczenia i jednocześnie filozofia sztuki życia, której istotą jest świadome dążenie człowieka do pełnej równowagi na poziomie ciała, umysłu i ducha. Jest to system udrowicielski zajmujący się naturą, celem i sensem ludzkiego życia. Obejmuje metafizykę i fizykę, zdrowie i chorobę, szczęście i smutek. W wedyjskiej wiedzy celem życia jest samopoznanie lub samospełnienie tj. realizacja boskiej świadomości i wyrażanie tej boskości w codziennym życiu. Aby dobrze opanować sztukę Ajurwedy dobrze jest praktykować śiwaicką sztukę uprawiania ogrodów, hodowlę roślin leczniczych, żyć wśród roślin i hodować węże (żmije).

 

Dlatego też stworzyliśmy dla osób pragnących przeżyć w Indiach nie tylko przygodę związaną z poznawaniem nowego kraju, propozycję połączenia wyjazdu z odpoczynkiem i własną odnową. Aby można było po powrocie do Polski powiedzieć - przeżyłem/przeżyłam coś naprawdę niesamowitego. 

Zapraszamy!   

Plan podróży: 

 

Dzień 1– Przylot na lotnisko w Goa, transfer do ekskluzywnego hotelu na plaży, odpoczynek

Dzień 2– Wyjazd z hotelu, przejazd wzdłuż wybrzeża przez Karwar, Gokarnę, Honnavar i Turtle Bay do Manipal. Nocleg w Pałacu Manipal.

Dzień 3 - Rano zwiedzanie portu rybackiego w Malpe, następnie przejazd lasami deszczowymi okręgu Zachodni Ghat, pobejrzenie przez „herbacianych gór” i plantacji kawy. Nocleg w Chikmagalur, kawowym centrum Malandu

Dzień 4– Zwiedzanie niesamowitej świątynii w Halebid oraz sanktuarium Bahaubali w Sravanabelagola. Stamtąd, przez lasy deszczowe dojazd do Mysore gdzie zwiedzimy pałace Radżów. Nocleg w hotelu w Mysore.

Dzień 5– Przejazd przez dżunglę do Parków Narodowych Bandipur i Muthanga gdzie będziemy mieli możliwość obejrzenia tygrysów bengalskich. W Edakkal zwiedzanie prehistorycznej jaskini do której odbędziemy krótki trekking. Nocleg w leśnej lodży w Wynad

Dzień 6 – Przejazd przez lasy deszczowe Zachodniego Ghat w stronę Calicut (Kozhikode) a dalej do Kochi, historycznego i najbardziej kolorowego miasta Kerali. W godzinach wieczornych uczestnictwo w pokazach tańca Katahakali. Noc w Kochi.

Dzień 7 – Rejs luksusową barką (Houseboat) z Kochi przez Alleppey do Kottayam w Kerali. Noc na barce. 

Dzień 8 do 14 – Po przybyciu do Kottayam przejezd do luksusowego resortu gdzie spędzimy kolejne 6 dni oddając się medycynie Ajurwedyjskiej i Jodze

Dzień 15 –  Transfer na lotnisko w Koczi i powrót do Polski

Cena: 

3000 USD + 3500 pln/os

Cena obejmuje: 

 

- przeloty i transfery

- wyżywienie all inclusive

- noclegi w indyjskich hotelach (****+) i na houseboacie

- przejazd na całej trasie klimatyzowanym busem

- pobyt w ośrodku medycyny ayurwedyjskiej

- wejście do Parków Narodowych i na występy zespoów folklorystycznych

- ubezpieczneie NNW i KL 

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- wszelkie napoje

- zabiegi medycyny ayurwedyjskiej, wybierane na miejscu

- wszelkie dodatkowe atrakcje 

Termin zgłoszeń: 
10.04.2011
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
AY/02/2011