Namibia i Botswana Safari 4x4 - Sylwester w Afryce

Termin: 
2014-12-26 - 2015-01-11

Opis: 

 
Założeniem 14-to dniowej, sylwestrowej wyprawy jest odwiedzenie Pustyni Namib, Wybrzeża Szkieletów, Daamaralandu i Kaokolandu, Parków Narodowych Moremi i Chobe oraz Wodspadów Wiktorii a także spędzenie niesamowitego końca roku w Afryce. Wyprawa będzie przebiegać w konwencji lekkiej ekspedycji z noclegami głównie w hotelikach, ale i też w namiotach dachowych. Poruszamy się samochodami Toyota Hilux samodzielnie je prowadząc. Namibia jest dawną kolonią niemiecką położoną w południowo-zachodniej Afryce. Jest to jeden z niewielu bezpiecznych i stabilnych krajów Czarnego Lądu, jeden z pierwszych, który w swojej konstytucji ma zapisaną ochronę przyrody. Na większości obszaru Namibii przeważa klimat suchy i pustynny, roślinność stanowi busz (mopane), pustynie i sawanny. Występują tutaj dziko żyjące wszystkie duże zwierzęta Afryki takie jak słonie, żyrafy, nosorożce i bawoły, szereg antylop oraz duże drapieżniki (koty, hieny i krokodyle). Namibię zamieszkuje kilkanaście zróżnicowanych etnicznie plemion afrykańskich z których najbardziej charakterystycznymi są plemiona Buszmenów, Himba, Herero, Damara i Ovamba. Te dwa pierwsze zachowały swoje zwyczaje, tradycje, wierzenia i sposób życia w stanie praktycznie niezmienionym od kilkuset lat i skutecznie opierają się globalizacji. Botswana jest najbardziej pokojowym krajem w Afryce i znajduje się tutaj kilka niesamowitych Parków Narodowych takich jak Moremi, Chobe czy Central Kalahari. Znajdziemy w nich wszystkie dzikie zwierzęta afrykańskie i będziemy je oglądać, korzystając z faktu, że jeszcze nie ma tutaj masowej turystyki tak jak w Kenii i Tanzanii. 

Wymagania: 

 

Nie wymagamy specjalnych umiejętności od chętnych - wyprawa jest dla każdego.

Plan podróży: 

 

26.12 (pt) – wylot z Polski

27.12 (Sb) – przylot na lotnisko w Windhoek, pobranie samochodów, lunch, wizyta na farmie gepardów, zakwaterowanie w hotelu, wieczorne zwiedzanie miasta i kolacja w restauracji Joe’s Beer House

28.12 (Nd) – Windhoek – Seseriem. Rano wyjazd z miasta, przejazd przez Kupfberg Pass i Spreetshoogte Pass, lunch i pyszna szarlotka w Solitaire, dojazd do Seseriem, zwiedzanie wąwozu Seseriem, wieczorny wyjazd na zachód słońca do Sossusvlei, podziwianie Pustyni Namib, powrót na camp. Wieczorna kolacja w Sossusvlei Lodge, nocleg na campie lub w Lodge (350 km)

29.12 (pn) – Seseriem – Swakopmund. Zwiedzanie wydm w świetle dnia, przejazd przez Park Narodowy Naukluft, przejazd przez Gaub Pass i Kuiseb Pass, Przejazd przez Parki Narodowe Naukluft i Dorob do Walvis Bay, wieczorna kolacja w restauracji z owocami morza. Nocleg w hotelu (300 km).

30.12 (wt) – Swakopmund – Springbook Gate. Możliwośc porannego lotu cessną nad Pustynią Namib (2h), przejazd przez Park Narodowy Doros do Henties Bay oraz Park Narodowy Skeleton Coast. Przejazd wybrzeżem Szkieletów, wizyta w Cape Cross, największej kolonii fok w Namibii. Nocleg w buszu za bramą Parku Narodowego Skeleton Coast (350 km)

31.12 (śr) – Springbook Gate – Purros. Przejazd przez Damaaraland, wizyta w forcie Sesfontein, przejazd przez sawannę do Purros mijając wioski plemienia Himba i nocleg w klimatycznym campingu w korycie rzeki Hourasib. Noc sylwestrowa wśród Himb (300 km)

01.01 (cz) – Purros – Otmenje - Orupembe. Przejazd korytem reki Hourasib wśród zwierząt mijając po drodze naturalne wioski Himba, przejazd przez Himba Sphinx Pass, nocleg przy kopalni marmuru na pięknym campingu prowadzonym przez lokalna społeczność kraalu Otmenje (130 km)

02.01 (pt) – Orupembe – Opuwo - Oshakati. Przejazd przez góry Kaokolandu, po drodze mijając wioski Himba. Uzupełnienie zaopatrzenia w supermarkecie w Opuwo oglądając razem kobiety Herero i Himba także robiące zakupy, przejazd główną drogę przez Kaokoland i wyjazd z “dzikiej” części Namibii. Nocleg i kolacja w hotelu w Oshakati (420 km)

03.01 (sb) – Oshakati – Divundu. Tranzyt w kierunku Botswany przez tereny zamieszkałe przez lud Ovambo. Nolceg w okolicach Divindu w Lodge lub na campie (720 km)

04.01 (nd) – Divundu – Maun. Wjazd na teren Botswany i przejazd do Maun. Uzupełnienie zapasów, odpoczynek, nocleg w lodży w pobliżu Maun (420 km)

05.01 (pn) – Maun – Third Bridge. Wjazd na teren Rezerwatu Moremi, cały dzień pobyt w rezerwacie i nocleg w miejscu campingowym w Third Bridge (140 km)

06.01 (wt) –Third Bridge – Khwai. Przejazd przez Park Narodowy Moremi, możliwość popływania łódką lub motorówką po rozlewiskach Okavango. Nocleg w buszu na terenie plemienia Khwai nad rzeką Khwai (130 km)

07.01 (śr) – Khwai – Kasane. Przejazd przez Park narodowy Chobe, gdzie jest najwięcej słoni w Afryce, do Kasane. Nolceg w lodży lub na campie (240 km)

08.01 (cz) – Kasane – Vic Falls. Przejazd do Zimbabwe przez Pandametangę, zakwaterowanie w hotelu, wieczorna wizyta nad wodospadami. Nocleg w hotelu.

09.01 (pt) – Vic Falls. Program dowolny w Victoria Falls (rafting, bungee/sliding, loty helikopterem, museum Cecila Rhodesa itd)

10.01 (sb) – Vic Falls, pożegnanie z Afryką, wylot do Polski

11.01 (nd) – rano powrót do Polski

Cena: 

12.500 zł przy dwóch osobach w samochodzie

Cena obejmuje: 

 

- wypożyczenie samochodu Toyota Hilux z najwyższym ubezpieczeniem (2500 zł odpowiedzialności kierowcy,

2 os w samochodzie)

- czyszczenie samochodów, one way fee

- noclegi

- polski przewodnik i opieka nad wyprawą 

- ubezpieczenie Signal Iduna KL i NW

Co nie zawiera się w cenie: 

- koszt wizy namibijskiej (45 EUR) i zimbabwiańskiej (30 USD)

- przeloty, wyżywienie, paliwo, napoje, osobiste zakupy i pamiątki

- wszelkie dodatkowe atrakcje czyli np. rafting rzeką Kunene (ok.300 zł/ os),

- dodatkowe hotele, wejścia na baseny itp.

Termin zgłoszeń: 
30.10.2014
Minimalna ilość samochodów: 
6
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
SYL/2014

Afryka Zachodnia 4x4

Termin: 
2015-02-27 - 2015-04-02

Opis: 

 
W związku z epidemią Ebola na terenie przez który będzie prowadzić nasza trasa, postanowiliśmy przesunąć termin naszej wyprawy na wiosnę przyszłego roku - mamy nadzieję, ze epidemia ustąpi i będzie można bezpiecznie przemieszczać sie po państwach Afryki Zachodniej. W 2011 roku przejechaliśmy przez miesiąc piękną trasę przez pustynie, busz i dżunglę organizując wyprawę do Ghany. Jako, że aktualnie możliwości podróżowania po Saharze trochę się skurczyły a właściwie jedyna droga do zabawy na wielkiej piaskownicy biegnie przez Maroko i Mauretanię, postanowiliśmy pojechać jeszcze raz w tamtym kierunku. Aby zaś nie wracać na kołach przez pół Europy, wyprawę zakończymy w Ghanie, skąd wrócimy do kraju samolotem a nasze auta w kontenerach. Jest to taniej i zdecydowanie szybciej a po drodze zdecydowanie więcej czasu spędza się w terenie niż marnuje go na powrotnej dojazdówce.
 
Zapraszam serdecznie
Michał Synowiec

Wymagania: 

 • Posiadanie przygotowanego samochodu z napędem 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.
 • Posiadanie wyposażenia terenowego w postaci lin, łopat i ew. najazdów.
 • przynajmniej podstawowe doświadczenie w podróżowaniu i wyprawach
 • Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych, w oazach i na środku pustyni.
 • Odwaga osobista i bezkonfliktowość
Plan podróży: 

 

Planujemy jak najszybciej przejechać Maroko tak aby spędzić ok 10 dni w Mauretanii przemierzając pustynię aż do Nemy. Jeżeli sytuacja nas zmusi, ominiemy Mali i przez Senegal wjedziemy do Gwinei. Dalej będziemy kierować się na zachód i być może zahaczając o Liberię, wjedziemy do Wybrzeża Kości Słoniowej. Stamtąd już tylko zostanie nam jedna granica po przekroczeniu której dojedziemy do Ghany. Z Accry wrócimy samolotem do Polski a nasze samochody popłyną kontenerami do Gdańska. Całoś trasy wyniesie ok 15.000 km i będzie trwała ok 35 dni

 

 

Poniżej krótki filmik z poprzedniej wyprawy w 2011 którą odbyliśmy prawie taką samą trasą:

 

 

 

 

 

Relacja z wyprawy opublikowana w Off-road.pl 4.2012 - pełna wersja

Cena: 

2000 EUR /auto

Cena obejmuje: 

 
- prowadzenie, doświadczony przewodnik 24h,
- pomoc techniczna i merytoryczna w przygotowaniach i na wyprawie
- ogólna opieka i znajomość rzeczy przez organizatora

Co nie zawiera się w cenie: 

 
Przewidywane koszta jakie wystąpią na Wyprawie:
- wystawienie carnetu de passage (kaucja zwrotna oraz niewielka opłata - 700 zł)
- paliwo, noclegi, generalnie koszty podróży - ok 12000 zł
- fracht samochodu z powrotem - ok 9000 zł/auto
- przelot - ok 2500zł /os

Termin zgłoszeń: 
30.01.2015
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
AZ/2015

Wyprawa Eksploracyjna Kanion Colca 2013

Termin: 
2014-05-15 - 2014-06-16

Opis: 

 

Eksploracja Kanionu Colca nie od dziś związana jest z Polską i Polakami oraz stanowi jeden z symboli polskich eksploracji geograficznych w Ameryce Południowej a także na świecie. Na naszej planecie jest coraz mniej miejsc, które nie są dostępne powszechnej turystyce. Paradoksalnie jednak, udostępnianie coraz to nowych miejsc do zwiedzania wpływa bardzo pozytywnie na gospodarkę i ekonomię kraju-gospodarza oraz lokalnych społeczności.

Naszą wyprawę rozpatrujemy w trzech płaszczyznach. Pierwsza, czysto naukowa, bowiem wyprawa ma na celu pełniejsze zbadanie źródeł Amazonki, niedostępnych partii Alei Wulkanów i otaczającej je przyrody a także zwyczajów lokalnych mieszkańców, ich historii, wierzeń oraz pozostałości dawnych kultur. Druga to aspekt praktyczny bowiem chcielibyśmy znaleźć i zaproponować kilkanaście miejsc na górze i na dole kanionu Colca, gdzie można by zbudować infrastrukturę dla przeciętnych turystów. Trzeci aspekt to świat przygody i eksploracji bowiem przejazd zakładanej trasy, wyznaczenie i opisanie przejezdnych szlaków stanowi sam w sobie pewien wyczyn i dosyć dużą trudność. Materiały z Wyprawy będą użyte do tworzenia dokumentacji dotyczącej utworzenia Parku Narodowego "Kanion Colka"

W wyprawie wezmą udział osoby znane w środowisku podróżniczym, ludzie, którzy odkrywali Kanion Colca w 1981 roku (Jerzy Majcherczyk), opisywali źródła Amazonki (Jacek Pałkiewicz), przedsiębrali i organizowali wyprawy samochodowe w różne miejsca na świecie (Michał Synowiec). Wezmą w niej udział także naukowcy, osoby których obecność na wyprawie podniesie rangę naszych poszukiwań i ukierunkuje je na aspekt naukowy

Jako, ze jest to wyprawa polska, poprowadzimy ją samochodami na polskich numerach rejestracyjnych, podkreślając jej narodowy charakter.

W trakcie Wyprawy będziemy gościć ekipę filmową, która będzie rejestrowała materiał do 6 odcinków filmu przygodowo-eksploracyjnego dla Discovery Channel oraz TVP

Cel:

I - Objechanie Kanionu Colca dokoła, znalezienie nowych dogodnych miejsc do zbudowania infrastruktury turystycznej oraz punktów widokowych Kanionu i wytyczenie oraz opisanie turystycznej drogi zjazdu na dół Kanionu.

II - Wytyczenie drogi samochodowej i dotarcie do źródeł Amazonki.

III – Przejście i opisanie nowych odcinków szlaków trekkingowych w dole Kanionu

 

Istnieje możliwość dołączenia do Wyprawy

 


Wymagania: 

 
- Odporność na przebywanie na dużych wysokościach
- Odporność na trudy podróży

Plan podróży: 

 

Wyprawa jest przesunięta na 15 maj - 15 czerwca 2014 roku ale plan jest teki sam jak poniżej

 

Etap I

3.09 - Wylot z Polski - przylot do Limy.

4.09 - Przylot do Arequipy. Zwiedzanie miasta, przygotowanie sprzętu, kolacja poznawcza

5.09 - Arequipa. Konferencja prasowa z poczestunkiem, rozpoczęcie oficjalne Wyprawy.

6.09 - Arequipa – Chivay. Przejazd kolumny do Chivay (6h), gorące zródła, noc w miasteczku, aklimatyzacja.

7.09 - Chivay – Chumpa. Dzień aklimatyzacji. Przejazd nad brzeg Kanionu, zejście na dół i wejście do Fortecy Chumpa, nocleg w starej nkaskiej Fortecy.

8.09 - Powrót do Chivay. Dzień aklimatyzacji. Zejście do Kanionu, wejście do samochodów, powrót do Chivay 

9.09 - Wyjazd z Chivay do RanRan. Aklimatyzacja. Przejazd do opuszczonego miasta RanRan, noc w ruinach 

10.09 - Znalezienie drogi do Źródeł Amazonki, dotarcie do źródeł, noc przy źródłach 

11.09 - Źródła-Ayo. Dwie ekipy, Poszukiwanie drogi i mapowanie szlaków 

12.09 - Źródła-Ayo. Dwie ekipy, Poszukiwanie drogi i mapowanie szlaków 

13.09 - Źródła-Ayo. Dwie ekipy, Poszukiwanie drogi i mapowanie szlaków 

14.09 - Ayo – Petroglify. Jedna ekipa, Poszukiwanie drogi i mapowanie szlaków, szukanie miejsc widokowych 

15.09 - Ayo – Petroglify w Andamayo. Jedna ekipa, Poszukiwanie drogi i mapowanie szlaków, szukanie miejsc widokowych 

16.09 - Andamayo – Arequipa. uzupełnienie zapasów, nocleg w hotelu. 

Etap II 

17.09 - Rano- zakupy. Przejazd Arequipa- Huambo. Założenie Bazy i aklimatyzacja. Przygotowanie grupy i sprzetu.  

18.09 - Wyodrębnienie grupy eksploracyjnej X (5-7 osób), podział grupy samochodowej na trzy ekipy, A i B i C. Grupa A (max 2 pojazdy) będzie wspomagać grupę exploracyjną „X” działającą na dnie kanionu na trasie Choco-Canco. Grupa B i C (po 3 auta)- poszukiwanie punktów widokowych i mapowanie dojazdu.  

19.09 - W terenie działają 4 grupy: A z X oraz B i C. 

20.09 - W terenie działają 4 grupy: A z X oraz B i C. 

21.09 - W terenie działają 4 grupy: A z X oraz B i C.

22.09 - W terenie działają 4 grupy: A z X oraz B i C.

23.09 - W terenie działają 4 grupy: A z X oraz B i C.

24.09 - W terenie działają 4 grupy: A z X oraz B i C.

25.09 - W terenie działają 4 grupy: A z X oraz B i C.

26.09 - Zejscie wszystkich grup do Canco. Odpoczynek przy źródłach termalnych.

27.09 - Canco. Wodospady JP2. Spotkanie z ludnością Canco przy ognisku – Dzień odpoczynku.

28.09 - Dzien zapasowy na wypadek opoznienia eksploracji

29.09 - Wyjscie/wyjazd do Huambo. Przejazd do Cabanaconde.

30.09 - Przejazd do Arequipa via Chivay

01.10 - Arequipa, I zakończenie wyprawy

02.10 - Arequipa – Lima

03.10 - Lima, II zakończenie wyprawy

04.10 - Wylot do Polski

Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
Colca2013

Onjamba 4x4 expedition 2013

Termin: 
2013-05-02 - 2013-05-21

Opis: 

 
Onjamba 4x4 Expedition 2013. Jest 3 tygodniowa wyprawa po Namibii, Botswanie i Zimbabwe samochodami terenowymi Toyota Hilux. Niesamowita przygoda w południowej części Afryki dla fanów samochodów terenowych, przygody, adrenaliny, dzikiej przyrody i niezapomnianych widoków!

Wymagania: 

 

Nie wymagamy specjalnych predyspozycji oraz umiejętności off-roadowych

Plan podróży: 

Victoria Falls - Hwange National Park - Chobe National Park - Park Narodowy Makgadikgadi Pans - Okavango - Caprivi - Park Narodowy Etosha - Kaokoland - Damaraland - Swakopmund - Walvis Bay - Pustynia Namib - Windhoek. Możliwość przedłużenia programu o pobyt w Kapsztadzie.

Cena: 

Przy zgłoszeniu do 15.12.2012 - 16500 zł/os, po 15.12 - 18.500/os

Cena obejmuje: 

 
- przeloty
- wypożyczenie samochodu Toyota Hilux z ekwipunkiem wyprawowym i kampingowym
- paliwo
- Parki Narodowe i rezerwaty
- noclegi (campingi i hotele)

Co nie zawiera się w cenie: 

 
- wyżywienie
- extrasy (ew. dodatkowe wycieczki łódkami, skoki na bungee itp)

Termin zgłoszeń: 
15.03.2013
Minimalna ilość samochodów: 
4 - liczba miejsc ograniczona
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 

Namibia -Wodospady Wiktorii 15.10-03.11.2013

Termin: 
2013-10-15 - 2013-11-03

Opis: 

 
 
Wyprawa prosta, przeznaczona dla osób, które chca poznać Namibię z polskim przewodnikiem odkrywając kilka miejsc lezących poza utartymi szlakami wycieczek.
Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, kogo pociąga niezależność prowadzenia przez siebie samochodu terenowego, nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc północnej Namibii z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej oraz jest otwarty na prawdziwą przygodę. Impreza prowadzona jest w konwencji 'Self Driving' czyli samochody prowadzone są przez uczestników pod opieką polskiego przewodnika z zespołu 'Globtroter4x4'. Trasa jest dobrana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze miejsca Namibii wymagając od siebie minimum trudu. W miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekamy także od odrobiny luksusu w postaci pobytu i posiłków w miejscowych lodżach wysokiej klasy, przeznaczonych dla europejskich turystów. Nie wymagamy znajomości techniki jazdy samochdem terenowym. W wyprawie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 lat.

Wymagania: 

 
Nie wymagamy specjalnych predyspozycji oraz umiejętności off-roadowych

Plan podróży: 

 

1. Wtorek 15.10 – wieczorem wylot z Polski

2. Środa 16.10 – przylot na lotnisko w Windhoek, pobranie samochodów, lunch, zakwaterowanie w hotelu, zakupy, wieczorne zwiedzanie miasta i powitalna kolacja w restauracji

3. Czwartek 17.10 – Windhoek – Seseriem. Rano wyjazd z miasta, przejazd przez Kupfberg Pass i Spreetshoogte Pass, lunch i pyszna szarlotka w Solitaire, dojazd do Seseriem, zwiedzanie wąwozu Seseriem, wieczorny wyjazd na zachód słońca do Sossusvlei, podziwianie Pustyni Namib, powrót na camp. Wieczorna kolacja w Sossusvlei Lodge, nocleg na campie (350 km)

4. Piątek 18.10 – Seseriem – Walvis Bay. Zwiedzanie wydm w świetle dnia, przejazd przez Park Narodowy Naukluft, przejazd przez Gaub Pass i Kuiseb Pass, Przejazd przez Parki Narodowe Naukluft i Dorob do Walvis Bay, wieczorna kolacja w restauracji z owocami morza. Nocleg w hoteliku w Walvis Bay (300 km).

5. Sobota 19.10 – Walvis Bay - Swakopmund. Zwiedzanie miasta, fakultatywnie: łowienie ryb nad oceanem, wycieczka łódką na oglądanie delfinów, pelikanów i wielorybów, wycieczka w dolinę rzeki Khan i oglądanie krajobrazu księżycowego (Moonlandscape), Welwitchia Drive, Snake Park (pustynia – African Little Five). Nocleg i kolacja w hoteliku (60 km)

6. Niedziela 20.10 – Swakopmund – Springbook Gate. Przejazd przez Park Narodowy Doros, Henties Bay i Park Narodowy Skeleton Coast. Wizyta w Cape Cross, największej kolonii fok w Namibii. Nocleg w buszu za bramą Parku Narodowego Skeleton Coast (350 km)

7. Poniedziałek 21.10 – Springbook Gate – Purros. Przejazd przez Damaaraland, wizyta w forcie Sesfontein, przejazd przez sawannę do Purros mijając wioski plemienia Himba i nocleg na campingu w korycie rzeki Hourasib (300 km)

8. Wtorek 22.10 – Purros – Otmenje - Orupembe. Przejazd korytem reki Hourasib wśród zwierząt mijając po drodze naturalne wioski Himba, przejazd przez Himba Sphinx Pass, nocleg przy kopalni marmuru na pięknym campingu prowadzonym przez lokalna społeczność kraalu Otmenje (130 km)

9. Środa 23.10 – Orupembe – Opuwo. Przejazd przez góry Kaokolandu, po drodze mijając wioski Himba. Nocleg i kolacja w lodge Opuwo (200 km)

10. Czwartek 24.10 – Opuwo – Epupa Falls. Uzupełnienie zaopatrzenia w supermarkecie w Opuwo oglądając razem kobiety Herero i Himba, przejazd główną drogę przez Kaokoland do wodospadów Epupa Falls, jednych z najładniejszych w Namibii. Nocleg na campingu. (220 km).

11. Piątek 25.04 – Epupa Falls – Kunene River Lodge. W zależności od warunków pogodowych oraz stanu wody w rzece Kunene, przejazd do Kunene River Lodge wzdłuż rzeki Kunene. Nocleg na campingu (140 km)

12. Sobota 26.10 – Kunene River Lodge – Otjitotongwe. Przejazd drogą wzdłuż rzeki Kunene do Ruacany, oglądanie największych wodospadów w Namibii, przejazd główną drogą do Kamanjab i ośrodka hodowli gepardów. Wieczorne oglądanie karmienia gepardów. Nocleg i kolacja w Cheetatch Farm Campsite (360 km)

13. Niedziela 27.10 – Cheetach Farm – Okaukuejo. Dojazd do Parku Narodowego Etosha. Wycieczka po Parku i oglądanie zwierząt. Nocleg na campingu w Okaukuejo, wieczorna kolacja w lodge (290 km)

14. Poniedziałek 28.10 – Okaukuejo – Namutoni. Całodniowy przejazd przez Park Narodowy Etosha, oglądanie zwierząt. Nocleg na campingu (200 km)

15. Wtorek 29.10 – Namutoni – Caprivi. Wyjazd z Parku Narodowego Etosha i całodzienny przejazd asfaltem na Caprivi. Nocleg nad rzeką Kwando (840 km)

16. Środa 30.10 – Caprivi - Kasane. Fakultatywnie poranny rejs łódką po rzece Kwando, przejazd przez Katima Mulilo do Botswany, kolacja i nocleg na campingu w Kasane. (250 km)..

17. Czwartek 31.10 – Kasane – Victoria Falls. Przejazd do Pandamatengi, przekroczenie granicy z Zimbabawe, dojazd do Victoria Falls, oglądanie wodospadów, zwrot samochodów wieczorem. Przejście przez granice, nocleg w hoteliku w Livingstone (190 km)

18. Piątek 01.11 – Victoria Falls. Program fakultatywny : rafting, bungee/sliding, rejsy po Zambezi, wizyta w Parku Narodowym Mosi Oa Tunia. Nocleg w hoteliku w VicFalls (0 km)

19. Sobota 02.11 – Livingstone – miasto, wylot do Polski z VicFalls

20. Niedziela 03.11 – przylot rano do Polski

 

Cena: 

12.000/os (przy 3 osobach w samochodzie)

Cena obejmuje: 

 

- wypożyczenie samochodu Toyota Hilux z ekwipunkiem wyprawowym i kampingowym

- Parki Narodowe i rezerwaty

- noclegi (campingi i hotele)

- przewodnik na całej trasie

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- wyżywienie

- paliwo

- przeloty

- extrasy (ew. dodatkowe wycieczki łódkami, skoki na bungee itp)

Termin zgłoszeń: 
15.08.2013
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
NAM 09/2013

Australia Canning Stock Route 2017

Termin: 
2017-06-01 - 2017-06-30

Opis: 

Kolejna nasza wyprawa na Canninig Stock Route! Dla doświadczonych i tych, którzy chcą przeżyć niesamowitą przygodę.

Dlaczego Canning Stock?

Canning Stock Route jest najdłuższą i najcięższą australijską trasą off-roadową biegnącą z południowego zachodu na północny wschód kontynentu. Jest to szlak przemierzający Pustynię Gibsona, Wielka Pustynię Piaszczystą i Pustynię Tanami wytyczony przez Alfreda Canninga w 1910 jako szlak pędzenia bydła z Wiluny do Halls Creek. Charakteryzuje się tym, że przez ponad 1700 km biegnie przez tereny zupełnie odludne, ledwo zarysowaną drogą wśród piaszczystych wydm, słonych jeziorek i morza traw, używając za punkty nawigacyjne miejsc po dawnych studniach. Nigdy nie ma gwarancji, że wyprawa tą trasą zakończy się powodzeniem i że nie trzeba będzie zawrócić ze względu na rozlane jeziora, brak wody, usterki samochodu lub własne zmęczenie. Jako, że za Australią jest mi znów coraz bardziej tęskno, zamierzam powtórzyć tą wyprawę kolejny raz, znów pokonać CSR z południa na północ, własnym samochodem przywiezionym z Polski. Natomiast dla osób nie posiadających swojego samochodu, jest możliwośc wypożyczenia auta na miajscu ale trzeba to zrobić już jesienią. Przejazd kompletnej trasy Canning Stock Route uważany jest na pomarańczowym kontynencie za wyczyn nie mający wielu odpowiedników na świecie

 

Wymagania: 

 

Jest to wyprawa najtrudniejsza ze wszystkich, które organizujemy po Australii, wymagająca hartu ducha i dużej odporności na trudy podróży. Ze względu na bardzo długie odcinki pokonywane z dala od cywilizacji, nawet jak na warunki australijskie, trudności jakie spotkamy po drodze i oddalenie od jakiejkolwiek zewnętrznej pomocy, wyprawa polecana jest dla osób posiadających doświadczenie w dalekich wyjazdach.

Plan podróży: 

 

Perth - Wiluna - CSR - Bililuna - Kimberley - York - Cairns - Brisbane

 

Miejsce planowanego rozpoczęcia wyprawy oraz zakończenia może ulec drobnym zmianom ze względu na dostępność transportu. Całkowita długość trasy którą pokonamy wynosić będzie ok. 20000 km. Podobnie, jeżeli któryś z uczestników, korzystając z przywiezienia swojego samochodu na kontynent australijski zadecyduje o przedłużeniu pobytu, jest możliwośc wysłania auta do Polski w terminie późniejszym

Cena: 

na zapytanie

Minimalna ilość samochodów: 
4
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
CSR2017

Australia Kimberley 4x4 10-24.06.2017

Termin: 
2017-06-10 - 2017-06-26

Opis: 

 

Rejon Kimberley należy do najpiękniejszych miejsc w Australii. Przepiękna przyroda, najbardziej dziki i najpóźniej zbadany obszar subkontynetu, krokodyle i kangury, węże i papugi - słowem to, co można zobaczyć tylko tam. Zobaczymy piekne formacje skalne, ciepłe rzeki, drzewa butelkowe oraz góry jakich nie ma nigdzie indziej. Nasza Wyprawa zacznie się w Alice Springs, miejscu znanym i historycznym, a skończy w prześlicznym kurorcie w Broome nad brzegiem Oceanu Indyjskiego. Poruszać będziemy się własnymi samochodami (Self Driving) w max. dwie osoby w samochodzie pod kierunkiem i opieką polskiego przewodnika wywodzącego się z zespołu Globtrotera. Będzie to poważna wyprawa, więc noclegi przewidujemy w namiotach dachowych w buszu i na campingach. Oczywiście nie będziemy uciekać także od odrobiny luksusu w postaci lunch'ów i opcjonalnych noclegów w mijanych hotelikach i homestead'ach, jeżeli trasa i warunki na to nam pozwolą.

Wymagania: 

 

Nasza tegoroczna wyprawa na Kimberley przeznaczona jest dla każdego, kogo pociąga niezależność prowadzenia przez siebie samochodu terenowego, kto nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc Płaskowyżu Kimberley z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej. W wyprawie mogą brać udział dzieci od 7 lat wzwyż.

Poza akceptacja do noclegów w Outbacku nie wymagamy żadnych przygotowań i predyspozycji do Wyprawy

Plan podróży: 

 

Z lotniska Okęcie polecimy do Alice Springs skąd pobierzemy samochody terenowe. Trasa będzie biegła przez Pustynię Tanami (Tanami Road) do Halls Creek, następnie dojedziemy do Kununurry odwiedzając kolorowe skały w rezerwacie Bungle-Bungle, zobaczymy specyficzny port w Wyndham, dojedziemy na sam koniec Kimberley w Honeymon Baech i Port Warrender, obejrzymy prześliczne wodospady, kaniony i całoroczne potoki, zobaczymy krokodyle i kangury, obejrzymy pierwowzór wrót Mordoru z Władcy Pierścieni w Windjana Gorge, Tunnel Creek oraz pojeździmy samochodami po Cable Beach, znanej plaży nad Oceanem Indyjskim w Broome. Dokładna trasa podróży jest tutaj 

 

Cena: 

15500 zł/os, (2 osoby w aucie), 13500 zł/os (3 os w aucie), 11500 zł/os (4 os w aucie)

Cena obejmuje: 

 

- Wypożyczenie samochodów Toyota LC 105 lub HZJ 76 przygotowanych do wypraw na 13 dni (dwie osoby w aucie)

- Ubezpieczenie samochodu przy najwyższej opcji "No Worries" (Reduced Excess = 0)

- One Way Fees oraz zwrot samochodu w Broome

- Wyposażenie wyprawowe samochodu

- Outback Safety Kit czyli zestaw przeżycia na pustyni oraz satelitarna boja ratunkowa

- Campingi i pola biwakowe

- Wejsciówka do Parku Narodowego Bungle-Bungle

- Prowadzenie grupy i opieka przewodnika

- Ubezpieczenie NW

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- przeloty

- wyżywienie i koszty paliwa (ok. 3000 zł/samochód)

- wszelkie dodatkowe atrakcje

Minimalna ilość samochodów: 
4
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
AU/02/2017

Namibia 4x4 - Warsztaty fotograficzne

Termin: 
2011-09-23 - 2011-10-04

Opis: 

 
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych w kraju który jest bardzo malowniczy i doskonale nadaje się do pogłębienia swojej wiedzy w zakresie rzemiosła i techniki fotografii. Zajęcia będzie prowadził i opiekę merytoryczną nad wyjazdem będzie sprawował artysta-fotograf, Szymon Kobusiński
 
Tematy warsztatu:
- podstawy fotografiki
- techniki zdjęciowe w plenerze
- fotografia krajobrazu
- fotografia reporterska
- techniki oświetleniowe
- fotografia dokumentalna
- fotografia podróżnicza
- warsztaty portretowe (portrety rdzennych mieszkańców)
- fotografia zwierząt
- podstawy obróbki cyfrowej zdjęć
- zabawy aparatem i zdjęciem

Wymagania: 

 

- zainteresowania fotografiką

- posiadanie sprzętu fotograficznego i obiektywów (jest możliwość wypożyczenia)

Plan podróży: 

 

 

Przed wyjazdem: warsztaty fotograficzne poświęcone obsłudze sprzętu zdjęciowego i przygotowaniom do wyprawy (ok 10 dni przed) prowadzone przez Szymona Kobusińskiego w Studiu Bank w Warszawie www.studiobank.pl

 

Dzień 1 - wylot z Warszawy

Dzień 2 - przylot do Windhoek, zwiedzanie miasta, warsztaty poświęcone technikom zdjęć w plenerze

Dzień 3 - przejazd w rejon Brandbergu, warsztaty krajobrazowe

Dzień 4 - przejazd przez Damaaraland do Opuwo, warsztaty krajobrazowe

Dzień 5 - Opuwo, warsztaty portretowe

Dzień 6 - Opuwo, warsztaty portretowe

Dzień 7 - przejazd do Epupa Falls, warsztaty fotografii dokumentalnej

Dzień 8 - przejazd wdłuż rzeki Kunene, warsztaty fotografi krajobrazowej i oświetleniowej

Dzień 9 - Przejazd do Parku narodowego Etosha, warsztaty fotografii dokumentalnej

Dzień 10 - Etosha National Park, wasztaty fotografii dokumentalnej

Dzień 11 - powrót do Windhoek

Dzień 12 - przylot do Polski

 

 

Wernisaż: ok 2 tyg po zakończeniu wyprawy organizacja wernisażu w postaci prezentacji multimedialnej w Studiu Bank

Cena: 

11.500 zł/os

Cena obejmuje: 

 

- przeloty, przejazdy i transfery

- wyżywienie

- noclegi (hoteliki klasy standard i namioty)

- warsztaty fotograficzne, konsultacje i opieka profesjonalnego fotografa

- polski przewodnik

- wystawa zdjęć po powrocie

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- napoje

- wizy

- szczepienia

- wszelkie dodatkowe atrakcje

Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
F/01/2011

Gruzja i Armenia 4x4

Termin: 
2013-07-13 - 2013-08-04

Opis: 

 

Wyprawa do Gruzji na początku sierpnia 2008 roku stanowiła nie lada przygodę ze względu na niespotykane zmienne sytuacyjne związane z działaniami obywateli Rosji w plamiastych ubiorach w północnej części tego państwa  -:) W praktyce jednak ta przygodowa zmienna dotyczyła tylko niewielkiego skrawka Gruzji pozostawiając wszystkie inne regiony w spokoju i zapomnieniu. W związku z tym, jako, ze czas tamtych wydarzeń jest dosyć odległy a status quo aktualnej sytuacji jest stabilny, na lato tego roku zaplanowaliśmy wyprawę w jedne z najpiękniejszych gór Europy - w Kaukaz. Nie będzie to wyprawa hard oraz nie będzie to wyprawa czysto soft tylko ekspedycja mająca na celu dojazd do zapomnianych części Wysokiego Kaukazu, Kachetii, Swanetii i Kartlii oraz pustynnych obszarów pogranicza z Turcją. No i przy okazji chcemy objechać Morze Czarne dokoła. Będziemy poruszać się bardzo kiepskimi górskimi drogami nierzadko omijając zwalone mosty i być może czasami będąc zmuszonym do budowy drogi. Celem zasadniczym zaś pozostaje ekspedycja śladami ponad tysiącletniej kultury gruzińskiej, dotarcie do zapomnianych monastyrów i kaplic, odszukanie skalnych miast i wizyty w niedostępnych górskich twiedzach oraz szukanie śladów polskich osadników/zesłańców z lat powstania listopadowego. Oczywiście nie zabraknie także w planie niezapomnianych spotkań z prawdziwymi Gruzinami przy gruzińskim winie i gruzińskich szaszłykach.

Wyprawę poprowadzi Michał Synowiec "Zetor"

Wymagania: 

 

 • Posiadanie choć trochę przygotowanego do wypraw samochodu z napędem 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.

 • Posiadanie wyposażenia terenowego

 • Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych.

 • Brak obaw przed kaukaskimi góralami, tymi z północy i tymi z południa oraz przed "mirotworcami"

 • Akceptacja w menu gruzińskich szaszłyków

Plan podróży: 

 
13.07 - spotkanie w Lesku, przekroczenie granicy
14-15.07 - dojazd do Kerczy
16-17.07 - przejazd przez Rosję, wjazdo do Gruzji Wojeną Drogą przez Władykaukaz
18-27.07 - Gruzja, (Swanetia, Kachetia, Kartia, wąwóz Shatili, Tibilisi, Wardzja, Batumi, Mtscheta itd)
28.07-31.07 - Armenia
01-04.08 - powrót porzez Turcję do Polski
Planowana trasa może ulec drobnym modyfikacjom

Cena: 

3000 zł/samochód

Cena obejmuje: 

 

 • prowadzenie wyprawy
 • noclegi na polach biwakowych, w zagrodach i terenach dozorowanych
 • pamiątki z wyprawy
Co nie zawiera się w cenie: 

 

 • paliwo i wyżywienie

 • noclegi "pod dachem" czyli wszelkie ewntualne hotele, agroturystyki

 • opłaty drogowe, muzea i wejścia do zabytków

 • wszelkie dodatkowe atrakcje, "wykupy" lub "wkupy", "podarki" -:)

Minimalna ilość samochodów: 
5
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 

Botswana 4x4

Termin: 
2016-04-23 - 2016-05-07

Opis: 

 

Wyprawa w jedne z najmniej dotkniętych ręką człowieka rejony Afryki Południowej. W ciagu dwóch tygodni przemierzymy 3 kraje korzystając z mało używanych dróg i przejść granicznych w buszu, odwiedzimy Parki Narodowe Kalahari, Moremi, Chobe, Matobo i Wielkie Zimbabwe, przejedziemy na azymut ponad 100 km po dnie wyschniętego jeziora Makgadikgadi oraz zobaczymy największe w Afryce wodospady Wiktorii.

Nie spędzimy całego czasu w samochodach, trasa jest tak dobrana aby mieć odrobinę czasu na ospoczynek oraz podziwianie Afryki. Impreza prowadzona jest w konwencji 'Self Driving' czyli poruszamy się w pełni wyposażonymi samochodami terenowymi osobiście je prowadząc. Trasa jest dobrana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze miejsca RPA, Botswany i Zimbabwe wymagając od siebie minimum trudu. Oczywiście, w miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekamy także od odrobiny luksusu w postaci pobytu i posiłków w miejscowych lodżach wysokiej klasy, przeznaczonych dla europejskich turystów. Nie wymagamy znajomości techniki jazdy samochdem terenowym

Plan podróży: 

 

1. 23.04.2016 - Sobota – wieczorem wylot z Polski

2. 24.04.2016 - Niedziela – przylot na lotnisko w Johannesburgu, pobranie samochodów, lunch, wyjazd z miasta, nocleg w hotelu okolicach Zeerust. (250km)

3. 25.04.2016 - Poniedziałek – Zeerust – Khutse Game Reserve. Wjazd do Botswany, zakupy w supermarkecie w Gabarone, przejazd w kierunku Khutse. Nocleg na campingu na granicy Khutse (280 km)

4. 26.04.2016 - Wtorek - Khutse – Xade. Central Kalahari NP. Całodniowy przejazd off-road przez Park Narodowy, nocleg w Xade. Nocleg w buszu w namiotach (250 km).

5. 27.04.2016 - Środa – Xade - Deception Valley. Całodzienny pobyt w Kalahari NP. Nocleg w namiotach w okolicach Deception Valley. (160 km)

6. 28.04.2016 - Czwartek – Deception Valley – Kubu Island. Przejazd na wyschnięte jezioro Makalgigadi, przeprawa na niesamowitą wyspę na środku jeziora, Kubu Island. Nocleg na bushcampingu (300 km).

7. 29.04.2016 - Piątek – Kubu Island – Maun. Przejazd przez jezioro Magkaldigadi do Maun. Uzupełnienie zapasów w sklepie, nocleg w lodży na obrzeżach Maun. (320 km)

8. 30.04.2016 - Sobota - Maun – Third Bridge. Wjazd do Parku Narodowego Moremi. Całodniowy przejazd wśród zwierząt, możliwość popływania łódką po delcie Okavango. Nocleg na campingu wśród zwierząt w Third Bridge (180 km)

9. 01.05.2016 - Niedziela – Third Bridge – Khwai River. Przejazd przez park Narodowy Moremi, ciąg dalszy oglądania zwierząt. Nocleg na miejscu campingowym w buszu, prowadzonym przez lokalną społeczność wioski Khwai nad rzeką o tej samej nazwie (120 km)

10. 02.05.2016 - Poniedziałek - Khwai River - Kasane. Przejazd off-road przez Park Narodowy Chobe, oglądanie stad słoni w Savuti. Nocleg na campingu w Kasane (240 km)

11. 03.05.2016 - Wtorek - Kasane – Victoria Falls. Wjazd do Zimbabwe i przejazd tranzytowy do Victoria Falls. Wieczorne oglądanie wodospadów, atrakcje. Nocleg na campingu. (250 km)

12. 04.05.2016 – Środa - Victoria Falls - Matobo Zaczynamy powrót. Przejazd tranzytowy w kierunku Bulawayo, zwiedzanie miasta i nocleg w najpiękniejszym miejscu w Zimbabwe czyli Parku Narodowym Matobo, miejscu pochowania Cecila Rhodesa (280 km)

13. 05.05.2016 – Czwartek Matobo – Musina. Przejazd do Wielkiego Zimbabwe, oglądanie ruin antycznego Państwa Wielkiego Zimbabwe a następnie przejazd w kierunku granicy z RPA. Nocleg w hotelu za granicą RPA w Musinie (620 km)

14. 06.05.2016 – Piątek – przejazd do Johannesburga, wieczorny wylot do Polski

15. 07.05.2016 – Sobota – rano przylot rano do Polski

Cena: 

13.800 zł/os (4 os w aucie), koszt 2 lub 3 osób w aucie - na zapytanie

Cena obejmuje: 

 

 • Wypożyczenie samochodów Toyota Hilux przygotowanych do wyprawy na 15 dni
 • Paliwo i koszty drogowe w ZIM i BOT
 • Wyposażenie biwakowe i kuchenne
 • Przeloty WAW - JHB, JHB-WAW
 • Campingi i pola biwakowe (zaplanowane)
 • Wejścia do Parków Narodowych Moremi, Chobe, Kalahari. Matobo i Wielkie Zimbabwe
 • Prowadzenie grupy i opieka polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie podróżne,
Co nie zawiera się w cenie: 

 

 • Koszt wiz 
 • Wejścia do rezerwatu Mosi O'Tunya (Victoria Falls) (25 USD) 
 • wyżywienie (ok. 2500 zł/samochód) 
 • Dodatkowe noclegi w hotelach poza programem
 • Wszelkie dodatkowe atrakcje
Minimalna ilość samochodów: 
4
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
BTW/02/2016