Gazikiem na Ukrainę

Termin: 
2016-08-20 - 2016-08-28

Opis: 

 
Wracając do korzeni i początków off-roadu w Polsce pragniemy zaprosić wszystkich gazikowców (oraz miłośników starych aut 4x4) na towarzyski wypad na Ukrainę. W założeniach będzie to off-roadowy wyjazd w stylu początków lat 90-tych czyli mało wyciągarek a dużo myślenia. Gwarantujemy: biwaki w terenie, ogniska, gotowanie, błoto, góry, trawersy, kamienie, samochody pod plandeką, mokre tyłki (jak będzie padało) i bliski Dziki Wschód czyli miejsce gdzie podróżowanie gazikami jak najbardziej pasuje 
Nasze motto: My się starzejemy ale Gaziki wciąż są MŁODE.

Wymagania: 

 

 • Posiadanie Gaz'a-69 lub innego, klasycznego rosyjskiego sprzętu do jazdy w terenie (np. Czapajew). Amerykańskie lub ogólnie zachodnie "wynalazki" gazikopodobne z duszą czyli np. Willys MB, Mugga, Mahindra, Serie I, II i III, BJ, J2, J3, J4 - także most welcome.
 • Posiadanie na pokładzie kłębka drutu, zapasowych śrub z nakrętkami, młotka i kilku kluczy oraz ekwipunku off-roadowego
 • Nie są potrzebne GPS-y, telefony satelitarne, I-fony, komputery i bajery - wystarczy siekiera, dobry nóż i trochę sznurka aby dać sobie ze wszystkim wspaniale radę 
Plan podróży: 

 

Bieszczady Wschodnie, kilka połonin i ogólnie obszar, gdzie były organizowanie Kozackie Wertepy

Cena: 

100 zł od samochodu na pamiątki i trochę gadżetów

Termin zgłoszeń: 
01.07.2016
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
Gaz/01/2016

Namibia Safari 4x4 - Sylwester w Afryce

Termin: 
2015-12-26 - 2016-01-10

Opis: 

 
Założeniem 14-to dniowej, sylwestrowej wyprawy jest odwiedzenie Pustyni Namib, Wybrzeża Szkieletów, Daamaralandu i Kaokolandu a także spędzenie niesamowitego końca roku w Afryce. Wyprawa będzie przebiegać w konwencji lekkiej ekspedycji z noclegami w hotelikach, ale i też w namiotach dachowych. Poruszamy się samochodami Toyota Hilux samodzielnie je prowadząc.
Namibia jest dawną kolonią niemiecką położoną w południowo-zachodniej Afryce. Jest to jeden z niewielu bezpiecznych i stabilnych krajów Czarnego Lądu, jeden z pierwszych, który w swojej konstytucji ma zapisaną ochronę przyrody. Na większości obszaru Namibii przeważa klimat suchy i pustynny, roślinność stanowi busz (mopane), pustynie i sawanny. Występują tutaj dziko żyjące wszystkie duże zwierzęta Afryki takie jak słonie, żyrafy, nosorożce i bawoły, szereg antylop oraz duże drapieżniki (koty, hieny i krokodyle). Namibię zamieszkuje kilkanaście zróżnicowanych etnicznie plemion afrykańskich z których najbardziej charakterystycznymi są plemiona Buszmenów, Himba, Herero, Damara i Ovamba. Te dwa pierwsze zachowały swoje zwyczaje, tradycje, wierzenia i sposób życia w stanie praktycznie niezmienionym od kilkuset lat i skutecznie opierają się globalizacji.

Wymagania: 

 

Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, nie wymagamy niczego oprócz akceptacji spędzenia kilku noclegów na campach w namiotach dachowych

Plan podróży: 

 

26.12 (sb) – wylot z Polski

27.12 (nd) – przylot na lotnisko w Windhoek, pobranie samochodów, lunch, zakwaterowanie w hotelu, wieczorne zwiedzanie miasta i kolacja w restauracji Joe’s Beer House

28.12 (pn) – Windhoek – Seseriem. Rano wyjazd z miasta, przejazd przez Kupfberg Pass i Spreetshoogte Pass, lunch i pyszna szarlotka w Solitaire, dojazd do Seseriem, zwiedzanie wąwozu Seseriem, wieczorny wyjazd na zachód słońca do Sossusvlei, podziwianie Pustyni Namib, powrót na camp. Wieczorna kolacja w Sossusvlei Lodge, nocleg na campie (300 km)

29.12 (wt) – Seseriem – Swakopmund. Zwiedzanie wydm w świetle dnia, przejazd przez Park Narodowy Naukluft, przejazd przez Gaub Pass i Kuiseb Pass, Przejazd przez Parki Narodowe Naukluft i Dorob do Walvis Bay, wieczorna kolacja w restauracji z owocami morza. Nocleg w hotelu (380 km).

30.12 (śr) – Swakopmund – Springbook Gate. Możliwość porannego lotu cessną nad Pustynią Namib (2h), przejazd przez Park Narodowy Doros do Henties Bay oraz Park Narodowy Skeleton Coast. Przejazd wybrzeżem Szkieletów, wizyta w Cape Cross, największej kolonii fok w Namibii. Nocleg w buszu za bramą Parku Narodowego Skeleton Coast (350 km)

31.12 (cz) – Springbook Gate – Purros. Przejazd przez Damaaraland, wizyta w forcie Sesfontein, przejazd przez sawannę do Purros mijając wioski plemienia Himba i nocleg w klimatycznym campingu w korycie rzeki Hourasib. Noc sylwestrowa wśród Himb (330 km)

01.01 (pt) – Purros – Otmenje - Orupembe. Przejazd korytem reki Hourasib wśród zwierząt mijając po drodze naturalne wioski Himba, przejazd przez Himba Sphinx Pass, nocleg przy kopalni marmuru na pięknym campingu prowadzonym przez lokalna społeczność kraalu Otmenje. (120 km)

02.01 (sb) – Orupembe – Opuwo. Przejazd przez góry Kaokolandu, po drodze mijając wioski Himba. Uzupełnienie zaopatrzenia w supermarkecie w Opuwo oglądając kobiety Herero i Himba, także robiące zakupy,. Nocleg w Lodge (190 km)

03.01 (nd) – Opuwo – Epupa Falls. Przejazd główną drogę przez Kaokoland Dojazd do wodospadów Epupa Falls, pół dnia odpoczynku. Nocleg na campie (180 km)

04.01 (pn) – Epupa Falls – Kunene River Lodge Przejazd wzdłuż rzeki , odpoczynek w malowniczym miejscu nad rzeka Kunene. Nocleg na campie. (160 km).

05.01 (wt) – Kunene River Lodge – Otjitotongwe Przejazd do wodospadów Ruacana, oglądanie zapory wodnej i wjazd nad granicę Angoli. Przejazd tranzytowy na farmę gepardów. Nocleg na farmie na campingu (380 km).

06.01 (śr) – Otjitotongwe – Halali Przejazd przez park narodowy Etosha. Nocleg na campingu w Parku (300 km)

07.01 (cz) – Halali - Mokuti Lodge . Przejazd przez park narodowy Etosha. Nocleg w lodży za granicą Parku (150 km)

08.01 (pt) – Mokuti Lodge – Otjiwarongo (280 km). Przejazd do Otjowarongo, wizyta w ośrodku rehabilitacji Gepardów i ośrodku hodowli krokodyli. Nocleg w Hotelu w mieście.

09.01 (sb) – Otjiwarongo – Windhoek. Ostatnie zakupy w Okahandji, dojazd do Windhoek (250 km), zdanie samochodów, obiad, wylot do Polski

10.01 (Nd) – przylot rano do Polski

 

 

Cena: 

12900 zł za os dorosłą (przy dwoch osobach dorosłych w aucie), 3800 za dziecko do 12 lat

Cena obejmuje: 

 

- samochód terenowy Toyota Hilux z pełnym wyposażeniem campingowym i wyprawowym dla max 4 osób

- noclegi w hotelach min 4*, lodżach i na campingach zgodnie z planem

- Wejścia do Parków Narodowych zgodnie z planem, wizyta na farmie gepardów w Otjitotongwe,

- ubezpieczenie NNW i KL do sumy 50.000 EUR

- polski przewodnik, przygotowanie trasy i prowadzenie wyprawy

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- przeloty - paliwo (ok. 3000 zł/samochód)

- wyżywienie (ok.2500 zł dla 4 osób)

- wizy do Namibii (55 EUR/os + pośrednictwo wizowe)

- wszelkie dodatkowe atrakcje (ferma krokodyli, Cheetach Conservation Found, przelot cessną nad Pustynią Namib)

- dodatkowe noclegi w hotelach

Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
NAM/SYL12.2015

Namibia i Botswana Safari 4x4 - Sylwester w Afryce

Termin: 
2014-12-26 - 2015-01-11

Opis: 

 
Założeniem 14-to dniowej, sylwestrowej wyprawy jest odwiedzenie Pustyni Namib, Wybrzeża Szkieletów, Daamaralandu i Kaokolandu, Parków Narodowych Moremi i Chobe oraz Wodspadów Wiktorii a także spędzenie niesamowitego końca roku w Afryce. Wyprawa będzie przebiegać w konwencji lekkiej ekspedycji z noclegami głównie w hotelikach, ale i też w namiotach dachowych. Poruszamy się samochodami Toyota Hilux samodzielnie je prowadząc. Namibia jest dawną kolonią niemiecką położoną w południowo-zachodniej Afryce. Jest to jeden z niewielu bezpiecznych i stabilnych krajów Czarnego Lądu, jeden z pierwszych, który w swojej konstytucji ma zapisaną ochronę przyrody. Na większości obszaru Namibii przeważa klimat suchy i pustynny, roślinność stanowi busz (mopane), pustynie i sawanny. Występują tutaj dziko żyjące wszystkie duże zwierzęta Afryki takie jak słonie, żyrafy, nosorożce i bawoły, szereg antylop oraz duże drapieżniki (koty, hieny i krokodyle). Namibię zamieszkuje kilkanaście zróżnicowanych etnicznie plemion afrykańskich z których najbardziej charakterystycznymi są plemiona Buszmenów, Himba, Herero, Damara i Ovamba. Te dwa pierwsze zachowały swoje zwyczaje, tradycje, wierzenia i sposób życia w stanie praktycznie niezmienionym od kilkuset lat i skutecznie opierają się globalizacji. Botswana jest najbardziej pokojowym krajem w Afryce i znajduje się tutaj kilka niesamowitych Parków Narodowych takich jak Moremi, Chobe czy Central Kalahari. Znajdziemy w nich wszystkie dzikie zwierzęta afrykańskie i będziemy je oglądać, korzystając z faktu, że jeszcze nie ma tutaj masowej turystyki tak jak w Kenii i Tanzanii. 

Wymagania: 

 

Nie wymagamy specjalnych umiejętności od chętnych - wyprawa jest dla każdego.

Plan podróży: 

 

26.12 (pt) – wylot z Polski

27.12 (Sb) – przylot na lotnisko w Windhoek, pobranie samochodów, lunch, wizyta na farmie gepardów, zakwaterowanie w hotelu, wieczorne zwiedzanie miasta i kolacja w restauracji Joe’s Beer House

28.12 (Nd) – Windhoek – Seseriem. Rano wyjazd z miasta, przejazd przez Kupfberg Pass i Spreetshoogte Pass, lunch i pyszna szarlotka w Solitaire, dojazd do Seseriem, zwiedzanie wąwozu Seseriem, wieczorny wyjazd na zachód słońca do Sossusvlei, podziwianie Pustyni Namib, powrót na camp. Wieczorna kolacja w Sossusvlei Lodge, nocleg na campie lub w Lodge (350 km)

29.12 (pn) – Seseriem – Swakopmund. Zwiedzanie wydm w świetle dnia, przejazd przez Park Narodowy Naukluft, przejazd przez Gaub Pass i Kuiseb Pass, Przejazd przez Parki Narodowe Naukluft i Dorob do Walvis Bay, wieczorna kolacja w restauracji z owocami morza. Nocleg w hotelu (300 km).

30.12 (wt) – Swakopmund – Springbook Gate. Możliwośc porannego lotu cessną nad Pustynią Namib (2h), przejazd przez Park Narodowy Doros do Henties Bay oraz Park Narodowy Skeleton Coast. Przejazd wybrzeżem Szkieletów, wizyta w Cape Cross, największej kolonii fok w Namibii. Nocleg w buszu za bramą Parku Narodowego Skeleton Coast (350 km)

31.12 (śr) – Springbook Gate – Purros. Przejazd przez Damaaraland, wizyta w forcie Sesfontein, przejazd przez sawannę do Purros mijając wioski plemienia Himba i nocleg w klimatycznym campingu w korycie rzeki Hourasib. Noc sylwestrowa wśród Himb (300 km)

01.01 (cz) – Purros – Otmenje - Orupembe. Przejazd korytem reki Hourasib wśród zwierząt mijając po drodze naturalne wioski Himba, przejazd przez Himba Sphinx Pass, nocleg przy kopalni marmuru na pięknym campingu prowadzonym przez lokalna społeczność kraalu Otmenje (130 km)

02.01 (pt) – Orupembe – Opuwo - Oshakati. Przejazd przez góry Kaokolandu, po drodze mijając wioski Himba. Uzupełnienie zaopatrzenia w supermarkecie w Opuwo oglądając razem kobiety Herero i Himba także robiące zakupy, przejazd główną drogę przez Kaokoland i wyjazd z “dzikiej” części Namibii. Nocleg i kolacja w hotelu w Oshakati (420 km)

03.01 (sb) – Oshakati – Divundu. Tranzyt w kierunku Botswany przez tereny zamieszkałe przez lud Ovambo. Nolceg w okolicach Divindu w Lodge lub na campie (720 km)

04.01 (nd) – Divundu – Maun. Wjazd na teren Botswany i przejazd do Maun. Uzupełnienie zapasów, odpoczynek, nocleg w lodży w pobliżu Maun (420 km)

05.01 (pn) – Maun – Third Bridge. Wjazd na teren Rezerwatu Moremi, cały dzień pobyt w rezerwacie i nocleg w miejscu campingowym w Third Bridge (140 km)

06.01 (wt) –Third Bridge – Khwai. Przejazd przez Park Narodowy Moremi, możliwość popływania łódką lub motorówką po rozlewiskach Okavango. Nocleg w buszu na terenie plemienia Khwai nad rzeką Khwai (130 km)

07.01 (śr) – Khwai – Kasane. Przejazd przez Park narodowy Chobe, gdzie jest najwięcej słoni w Afryce, do Kasane. Nolceg w lodży lub na campie (240 km)

08.01 (cz) – Kasane – Vic Falls. Przejazd do Zimbabwe przez Pandametangę, zakwaterowanie w hotelu, wieczorna wizyta nad wodospadami. Nocleg w hotelu.

09.01 (pt) – Vic Falls. Program dowolny w Victoria Falls (rafting, bungee/sliding, loty helikopterem, museum Cecila Rhodesa itd)

10.01 (sb) – Vic Falls, pożegnanie z Afryką, wylot do Polski

11.01 (nd) – rano powrót do Polski

Cena: 

12.500 zł przy dwóch osobach w samochodzie

Cena obejmuje: 

 

- wypożyczenie samochodu Toyota Hilux z najwyższym ubezpieczeniem (2500 zł odpowiedzialności kierowcy,

2 os w samochodzie)

- czyszczenie samochodów, one way fee

- noclegi

- polski przewodnik i opieka nad wyprawą 

- ubezpieczenie Signal Iduna KL i NW

Co nie zawiera się w cenie: 

- koszt wizy namibijskiej (45 EUR) i zimbabwiańskiej (30 USD)

- przeloty, wyżywienie, paliwo, napoje, osobiste zakupy i pamiątki

- wszelkie dodatkowe atrakcje czyli np. rafting rzeką Kunene (ok.300 zł/ os),

- dodatkowe hotele, wejścia na baseny itp.

Termin zgłoszeń: 
30.10.2014
Minimalna ilość samochodów: 
6
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
SYL/2014

Tunezja 4x4 - Turnus I

Termin: 
2014-10-25 - 2014-11-08

Opis: 

 
Ta wyprawa jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie swojej off-roadowej przygody z Saharą. Tunezja jest także najlepszym miejscem na naukę jazdy po wielkiej piaskownicy i sprawdzenia siebie w ciągu kilku dni pobytu głęboko poza osadami. Tunezja jest już krajem bezpiecznym i stabilnym, a duża część jej obszaru położona jest na Wielkim Ergu Orientalnym, czyli na pięknej piaszczystej pustyni z wydmami dochodzącymi do 150 m wysokości. Wyprawa jest przeznaczona dla każdego, kogo pociąga niezależność prowadzenia przez siebie samochodu terenowego, nie czuje obawy przed spaniem w namiocie i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej. Po drodze przejedziemy prawdziwą Saharę, zobaczymy oazy, karawany Beduinów, meczety, ślady państwa rzymskiego oraz wiele innych atrakcji włączenie z odciskiem stopy Luke'a Skywalkera. Nie będziemy zdani na przewodników arabskich a nasza wyprawa będzie znaczaco odbiegała od wycieczek fakultatywnych oferowanych na Jerbie czy w hotelach Monastyru.

Wymagania: 

 

- Posiadanie samochodu z napędem 4x4 i reduktorem, wyposazonego w solidne haki z przodu i z tyłu oraz ekwipunku biwakowego.

- Posiadanie wyposażenia terenowego w postaci kinetyków, łopat i ewentualnie najazdów oraz dobrego kompresora

- Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych, w oazach i na środku pustyni.

 

Jeżeli nie posiadają Państwo własnego samochodu, oferujemy możliwość uczestnictwa w imprezie w jednym z samochodów, przygotowanych do tego typu wypraw. Koszt uczestnictwa to 490 EUR + ew. przelot do Tunezji

Plan podróży: 

 

dzień 1 - Spotykamy się w sobotę o godzinie 15:00 w Porcie w Genui. Załatwianie formalności, wjazd na prom o godz: 17:00.

dzień 2 - Przybycie do Tunisu, zjazd z promu, przekroczenie granicy, przejazd z Tunisu w kierunku Hammametu. Nocleg na campingu.

dzień 3 - Przejazd do Matmaty, zwiedzanie planu filmowego Gwiezdnych Wojen, przejazd do Tataouine, zwiedzanie Ksar Hedadda, nocleg na campingu.

dzień 4- Przejazd przez Ksar Queled Soltane, Remedę i Lorzot. Nocleg na pustyni

dzień 5 - Wjazd na Erg, jazda na północ.

dzień 6 - Przejazd Saharą na północ. Nocleg na pustyni.

dzień 7- Przejazd Saharą na północ. Nocleg na pustyni w okolicy Ksar Ghilane.

dzień 8 - Przejazd Saharą na zachód, szukanie jeziorek artezyjskich Bir Temblate, Bir Amour. Nocleg na pustyni.

dzień 9 - Przejazd Saharą na zachód. Nocleg na pustyni. dzień 10 - Przejazd Saharą na wschód. Nocleg w oazie Ksar Ghilane.

dzień 11 - Przejazd do Douz. Nocleg w hotelu.

dzień 12 - Przejazd do Bizerty, Nocleg nad Morzem Śródziemnym na plaży.

dzień 13 - Przyjazd do Tunisu. Wjazd na prom godz. 13:00

dzień 14 - Przybicie do portu w Genui ok. godz 15:00, koniec imprezy

Cena: 

1700 EUR za samochód z dwiema osobami

Cena obejmuje: 

 

- prom Genua-Tunis-Genua, kabinę dwuosobową

- campingi, pola biwakowe, nocleg w hotelu w Douz

- prowadzenie grupy i opieka nad wyprawą (doświadczony przewodnik, który był w Tunezji niejeden raz) - szkolenia w jeździe po dużej piaskownicy

- ubezpieczenie NW i KL

- duzo bezpiecznych przygód

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- wyżywienie

- koszty paliwa (ok 2,5 zł/l diesla)

- pozostałe noclegi "pod dachem"

Termin zgłoszeń: 
30.09.2012
Minimalna ilość samochodów: 
4
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 

Islandia 4x4

Termin: 
2014-07-01 - 2014-09-30

Opis: 

 
Wyspa ta leży w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Jej obszar wynosi 103 tys. km kwadratowych. Północne i zachodnie wybrzeża są silnie podzielone zatokami i fiordami. Islandia jest terenem aktywnej działalności wulkanicznej z którą wiąże się występowanie częstych trzęsień ziemi i licznych gejzerów. W Islandii panuje klimat subpolarny morski, w południowo-zachodniej części łagodniejszy, we wnętrzu surowszy.Większą część wyspy pokrywa tundra, przechodząc na południu półkrzewiaste lasy. Ludność Islandii odkrytej w VIII wieku stanowią potomkowie przybyszów z Norwegii (wikingów). Islandia to jeden z najpiękniejszych i najbardziej egzotycznych do odwiedzenia krajów Europy.
Wulkany, pola lawy, gejzery, lodowce, gigantyczne wodospady, wszystko to składa się na unikalny krajobraz wyspy ognia, wody i lodu.
 
Proponujemy Państwu uczestnictwo w jednym z naszych turnusów na dwa sposoby|: albo własnym samochodem albo w jednym z naszych aut. Na Islandii będziemy użytkować 3 auta ISUZU D-Max, które oddajemy do Państwa dyspozycji. Planujemy aby w każdym z nich jechały nie więcej niż 3 osoby, mając możliwość je prowadzić (auta są bez kierowców)
 
Daty turnusów:
01-09.07.2014
10-19.07.2014
20-29.07.2014
01-09.08.2014
10-19.08.2014
20-29.08.2014
01-09.09.2014
10-19.09.2014
20-29.09.2014

Wymagania: 

 • Posiadanie przygotowanego samochodu z napędem 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.
 • Posiadanie wyposażenia terenowego w postaci lin, łopat i ew. najazdów.
 • Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych

lub

 • chęć przeżycia wspaniałej przygody bez posiadania przygotowanego i wyposażonego samochodu terenowego
Plan podróży: 

 

DZIEŃ 1 Po przylocie do stolicy Islandii, Reykjaviku, na lotnisku wsiądziemy w samochody, które będą nas oczekiwały i pojedziemy na zwiedzanie miasta. Pierwsza aklimatyzacja i nocleg na campingu.

 

DZIEŃ 2 Po wczesnej pobudce wsiadamy do samochodów i kierujemy się do miejscowości Thingvellir. Miejsce to jest bardzo ważne dla historii Islandii, to właśnie tutaj w 930 roku po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament - Althing. Obszar ten jest również bardzo interesujący ze względu na swoją budowę geologiczną. Stykają się tu płyty tektoniczne eurazjatycka i północnoamerykańska. Stąd też rejon odznacza się znaczną aktywnością sejsmiczną i wulkaniczną a powierzchnia ziemi poprzecinana jest licznymi szczelinami. Tego dnia zobaczymy wspaniałe islandzkie gejzery. Wśród nich największy i najsłynniejszy Strokkur. Wybucha on co 5 - 10 minut i wyrzuca słup wody na wysokość 30 metrów. Na nocleg udamy się do miejscowości Hveravellir, gdzie czeka nas kolejna kąpiel w gorących źródłach.

 

DZIEŃ 3 Tego dnia zmieniamy kierunek naszej podróży z północno - wschodniego na południowy i kierujemy się w stronę wspaniałych, tęczowych gór Landmannalaugar. Z uwagi na bogactwo i nietypowość form geologicznych jest to bardzo popularny turystycznie obszar. Po drodze będziemy mogli oglądać wspaniałe krajobrazy gór Kerlingarfjoll oraz piękną panoramę rzeki Pjorsa. Na nocleg zatrzymamy się na campingu.

 

DZIEŃ 4 Tego dnia udamy się nad wysoki na 1510 m wulkan Askja. Kaldera wulkanu, otoczona ośnieżonymi górami Dyngjufjöll, ma rozmiar 50 km2, a w środku znajdują się dwa jeziora: najgłębsze na Islandii Öskjuvatn (220 m głębokości) oraz Viti (isl. Piekło) wypełnione ciepłą, siarkową wodą. Ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce w 1961 roku, a wyrzucone przez wulkan popioły uniosły się na wysokość 8 tys. metrów. Również droga, którą tego dnia przejedziemy dostarczy wielu emocji. Szlak przeznaczony jest wyłącznie dla samochodów 4x4 i będzie obfitował w wiele przeszkód i terenowych pułapek a z okien aut będziemy podziwiać różnorodność krajobrazów i wspaniały lodowiec Vatnajokull. Nocleg na campingu.

 

DZIEŃ 5 Tego dnia wyprawa dotrze do niewielkiej, posiadającej jedynie 300 mieszkańców, miejscowości Reykjahlid. Popołudnie minie nam na zwiedzaniu okolicznych jaskiń oraz kąpielach w gorących źródłach.

 

DZIEŃ 6 Dziś dotrzemy do północnych krańców Islandii i staniemy nad brzegiem najmniejszego i najpłytszego oceanu na na Ziemi. Mowa oczywiście o Oceanie Arktycznym, wrotami do niego będzie dla nas miejscowość Husavik. Następnie przejedziemy do Parku Narodowego Jokulsargljufur, gdzie w mieście Vesturdalur czeka nas kolejny camping.

 

DZIEŃ 7 kolejny dzień naszej podróży to wyprawa nad wodospad Dettifoss. Znajduje się on północno-wschodniej Islandii i przez kombinację objętości przepływu, szerokości i wysokości, jest jednym z najbogatszych w energię wodospadów Europy. Przez próg wysokiego na prawie 50 m wodospadu przelewa się szaro-brązowa masa wody o objętości 193 m3 na sekundę. Moc produkowana przez przepływające przez Dettifoss żywioły wynosi 85 Megawatów. Po południu udamy się w głąb wyspy i po dotarciu w okolice kanionu Hafrahuammaglju zatrzymamy się na nocleg

 

DZIEŃ 8 Tego dnia obejrzymy wspaniałą panoramę trzeciego co do wysokości wodospadu Islandii - Hengifoss. Woda spadająca z wysokości 118 metrów robi ogromne wrażenie, następnie na ostatni nocleg wyprawy udamy się do miejscowości Atlavik położonej nad jeziorem Lagarfljot. Podobnie, jak w przypadku szkockiego Loch Ness, tak i na temat Lagarfljot krążą legendy o żyjącym w jego głębiach potworze. Następnie udamy się do niedalekiej miejscowości Egilsstadir. Będzie tam czas na uzupełnienie zapasów i ostatnie zakupy w supermarkecie. Następnie drogą nr 1 podążymy na południe w kierunku wybrzeża. Noc spędzimy na campingu w okolicach miejscowości Stafafell.

 

DZIEŃ 9 Tego dnia ponownie prowadzić będzie nas islandzka "jedynka". Po drodze zobaczymy jeden z najpiękniejszych wąwozów kraju Fjadrargljufur, a następnie zostawimy wybrzeże i udamy się w głąb wyspy. Kierować będziemy się do miejscowości Laki, gdzie zobaczymy wulkan szczelinowy, którego erupcja w 1783 roku była największą klęską żywiołową, jaka nawiedziła kiedykolwiek Islandię. Fontanny lawy sięgały setek metrów wysokości były widoczne z daleka, a lawa wypłynęła na odległość 80 km od szczeliny. Na nocleg powrócimy w okolice wąwozu Fjadrargljufur.

 

DZIEŃ 10 Ostatni nasz dzień to podróż do miejscowości Vik, w okolicach której będziemy mogli podziwiać wyrastające wprost z morza, strome i groźne skalne turnie. Kolejną atrakcją dnia będą znane jedynie z islandzkiego wybrzeża czarne, kamieniste plaże. Dalsza trasa poprowadzi nas do stolicy Islandii Reykjaviku skąd odlecimy wieczorem do Polski.

Cena: 

2000 zł za samochód, 3500 za miejsce w naszym samochodzie

Cena obejmuje: 

 

Uczestnictwo własnym autem:

- prowadzenie, przewodnik, opieka 24h

- campy i noclegi "w polu"

 

Uczestnictwo w naszym samochodzie:

- miejsce w aucie (max 3 os, Isuzu D-Max,)

- wyposażenie campingowe (namioty zewnętrzne, gaz, kuchenka, materace/karimaty, krzesełka, stoliki, garnki itd) 

- paliwo, przewodnik 24h, opieka, noclegi na campach i w terenie, 1 x guest house

Co nie zawiera się w cenie: 

 

Uczestnictwo własnym autem:

- paliwo, wyżywienie, prom, noclegi pod dachem

 

Uczestnictwo w naszym aucie:

- przeloty, wyżywienie

Termin zgłoszeń: 
15.06.2014
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
Is01/2014

Dolomity 4x4

Termin: 
2014-07-16 - 2014-07-27

Opis: 

 
Alpy, a w szczególności Dolomity są mekką narciarzy i miłośników sportów zimowych. Ale można je odwiedzać także latem zwłaszcza posiadając samochód terenowy bowiem jest tam poprowadzonych wiele dróg i szutrowych dróżek wspinających się czasami na dużą wysokość. Zapraszam więc na przygodowy wyjazd off-roadowy w austriackie i włoskie Alpy, do zdobycia samochodem wysokości ponad 3000 mnpm, na zwiedzanie umocnień z czasów I wojny światowej, na odwiedzenie miejsc znanych z narciarstwa a nieznanych latem. Oczywiście, w ramach letniej przygody nie omieszkamy pojeździć na nartach na jednym z otwartych lodowców.
Wyjazd turystyczny, bardziej biwakowy niż hotelowy, ale nie będziemy wcale unikać trudniejszych ścieżek i przejazdów górami
 
Zapraszam serdecznie
 
Michał Synowiec

Wymagania: 

 

Nie wymagamy specjalnych przygotowań poza posiadaniem auta z reduktorem, opon AT, ekwipunkiem biwakowym i dobrym humorem

Plan podróży: 

 
16.07 - spotkanie w okolicach Innsbrucka
17-19.07 - Alpy austryjackie
19-23.07 - Przejazd górami w kierunku Włoch, przełęcz Timmeljoch górą
23-26.07 - Dolomity włoskie
27.07 - dojazd do Bolzano, zakończenie imprezy

Cena: 

2500 zł/auto

Cena obejmuje: 

 

 • piękna i widokowa trasa
 • przewodnika
 • wszelkie potrzebne wsparcie
 • ubezpieczenie podróżne
Co nie zawiera się w cenie: 

 

 • kosztów paliwa i wyżywienia;
 • innych opłat (np. opłaty za drogi)
 • kosztów noclegów
 • extrasów
Termin zgłoszeń: 
15.06.2014
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
DOL/2014

Chile i Argentyna 4x4

Termin: 
2013-11-12 - 2013-12-02

Opis: 

 
Kolejny etap naszej wyprawy do Ameryki Południowej. Tym razem, po doświadczeniach Ruty 40 postanowiliśmy odwiedzić miejsca do których wtedy nie dotarliśmy czyli pozostałe obszary wysokich Andów oraz południa Chile. Nasza wyprawa będzie trwała dwa tygodnie. Zaczniemy ją w Santiago skąd udamy się na południe w kierunku Puerto Montt oglądając wylkany i wybrzeże Oceanu Spokojnego oraz odwiedzając miejscowe winiarnie. Następnie wjedziemy do Argentyny i będziemy przebijać się przez południową część Andów aż do El Calafate oraz El Chalten. Stamtąd wrócimy do Chile, odwiedzimy park Narodowy Torres del Paine oraz piękne miasto Punta Arenas. Ostatnim etapem naszej podrózy będzie Ziemia Ogista i Ushuaia, gdzie skończymy naszą podróż. Dla chętnych będzie możliwość dodatkowego rejsu dokoła przylądka Horn i po fiordach ziemi Ognistej. Poruszać będziemy się czterema przygotowanymi do wypraw samochodami terenowymi marki Land Rover Discovery 3, po 2-3 osoby w aucie, samodzielnie je prowadząc. Noclegi w na biwakach i w hotelikach.

Wymagania: 
 • Nie wymagamy specjalnych wymagań zdrowotnych i doświadczenia
 • Odpowiedzialnośc za auto bierze na siebie kierujący
 • Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych.
Plan podróży: 

 

Santiago de Chile - Puerto Montt - Chaiten - El Chalten - El Calafate - Pto Natales - Punta Arenas - Ushuaia

Cena: 

14.500 zł/os przy 3 osobach w aucie, 18.500 zł/os przy 2 osobach w aucie. zapisy do 01.05.2013 - 10% zniżki

Cena obejmuje: 

 
- przeloty, samochody, paliwo, opłaty drogowe, promy, noclegi, przewodnik

Co nie zawiera się w cenie: 

 
- wyżywienie
- wszelkie dodatkowe extrasy i życzenia

Termin zgłoszeń: 
15.09.2013
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
CiA/01/2013

Onjamba 4x4 expedition 2013

Termin: 
2013-05-02 - 2013-05-21

Opis: 

 
Onjamba 4x4 Expedition 2013. Jest 3 tygodniowa wyprawa po Namibii, Botswanie i Zimbabwe samochodami terenowymi Toyota Hilux. Niesamowita przygoda w południowej części Afryki dla fanów samochodów terenowych, przygody, adrenaliny, dzikiej przyrody i niezapomnianych widoków!

Wymagania: 

 

Nie wymagamy specjalnych predyspozycji oraz umiejętności off-roadowych

Plan podróży: 

Victoria Falls - Hwange National Park - Chobe National Park - Park Narodowy Makgadikgadi Pans - Okavango - Caprivi - Park Narodowy Etosha - Kaokoland - Damaraland - Swakopmund - Walvis Bay - Pustynia Namib - Windhoek. Możliwość przedłużenia programu o pobyt w Kapsztadzie.

Cena: 

Przy zgłoszeniu do 15.12.2012 - 16500 zł/os, po 15.12 - 18.500/os

Cena obejmuje: 

 
- przeloty
- wypożyczenie samochodu Toyota Hilux z ekwipunkiem wyprawowym i kampingowym
- paliwo
- Parki Narodowe i rezerwaty
- noclegi (campingi i hotele)

Co nie zawiera się w cenie: 

 
- wyżywienie
- extrasy (ew. dodatkowe wycieczki łódkami, skoki na bungee itp)

Termin zgłoszeń: 
15.03.2013
Minimalna ilość samochodów: 
4 - liczba miejsc ograniczona
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 

Namibia -Wodospady Wiktorii 15.10-03.11.2013

Termin: 
2013-10-15 - 2013-11-03

Opis: 

 
 
Wyprawa prosta, przeznaczona dla osób, które chca poznać Namibię z polskim przewodnikiem odkrywając kilka miejsc lezących poza utartymi szlakami wycieczek.
Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, kogo pociąga niezależność prowadzenia przez siebie samochodu terenowego, nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc północnej Namibii z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej oraz jest otwarty na prawdziwą przygodę. Impreza prowadzona jest w konwencji 'Self Driving' czyli samochody prowadzone są przez uczestników pod opieką polskiego przewodnika z zespołu 'Globtroter4x4'. Trasa jest dobrana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze miejsca Namibii wymagając od siebie minimum trudu. W miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekamy także od odrobiny luksusu w postaci pobytu i posiłków w miejscowych lodżach wysokiej klasy, przeznaczonych dla europejskich turystów. Nie wymagamy znajomości techniki jazdy samochdem terenowym. W wyprawie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 lat.

Wymagania: 

 
Nie wymagamy specjalnych predyspozycji oraz umiejętności off-roadowych

Plan podróży: 

 

1. Wtorek 15.10 – wieczorem wylot z Polski

2. Środa 16.10 – przylot na lotnisko w Windhoek, pobranie samochodów, lunch, zakwaterowanie w hotelu, zakupy, wieczorne zwiedzanie miasta i powitalna kolacja w restauracji

3. Czwartek 17.10 – Windhoek – Seseriem. Rano wyjazd z miasta, przejazd przez Kupfberg Pass i Spreetshoogte Pass, lunch i pyszna szarlotka w Solitaire, dojazd do Seseriem, zwiedzanie wąwozu Seseriem, wieczorny wyjazd na zachód słońca do Sossusvlei, podziwianie Pustyni Namib, powrót na camp. Wieczorna kolacja w Sossusvlei Lodge, nocleg na campie (350 km)

4. Piątek 18.10 – Seseriem – Walvis Bay. Zwiedzanie wydm w świetle dnia, przejazd przez Park Narodowy Naukluft, przejazd przez Gaub Pass i Kuiseb Pass, Przejazd przez Parki Narodowe Naukluft i Dorob do Walvis Bay, wieczorna kolacja w restauracji z owocami morza. Nocleg w hoteliku w Walvis Bay (300 km).

5. Sobota 19.10 – Walvis Bay - Swakopmund. Zwiedzanie miasta, fakultatywnie: łowienie ryb nad oceanem, wycieczka łódką na oglądanie delfinów, pelikanów i wielorybów, wycieczka w dolinę rzeki Khan i oglądanie krajobrazu księżycowego (Moonlandscape), Welwitchia Drive, Snake Park (pustynia – African Little Five). Nocleg i kolacja w hoteliku (60 km)

6. Niedziela 20.10 – Swakopmund – Springbook Gate. Przejazd przez Park Narodowy Doros, Henties Bay i Park Narodowy Skeleton Coast. Wizyta w Cape Cross, największej kolonii fok w Namibii. Nocleg w buszu za bramą Parku Narodowego Skeleton Coast (350 km)

7. Poniedziałek 21.10 – Springbook Gate – Purros. Przejazd przez Damaaraland, wizyta w forcie Sesfontein, przejazd przez sawannę do Purros mijając wioski plemienia Himba i nocleg na campingu w korycie rzeki Hourasib (300 km)

8. Wtorek 22.10 – Purros – Otmenje - Orupembe. Przejazd korytem reki Hourasib wśród zwierząt mijając po drodze naturalne wioski Himba, przejazd przez Himba Sphinx Pass, nocleg przy kopalni marmuru na pięknym campingu prowadzonym przez lokalna społeczność kraalu Otmenje (130 km)

9. Środa 23.10 – Orupembe – Opuwo. Przejazd przez góry Kaokolandu, po drodze mijając wioski Himba. Nocleg i kolacja w lodge Opuwo (200 km)

10. Czwartek 24.10 – Opuwo – Epupa Falls. Uzupełnienie zaopatrzenia w supermarkecie w Opuwo oglądając razem kobiety Herero i Himba, przejazd główną drogę przez Kaokoland do wodospadów Epupa Falls, jednych z najładniejszych w Namibii. Nocleg na campingu. (220 km).

11. Piątek 25.04 – Epupa Falls – Kunene River Lodge. W zależności od warunków pogodowych oraz stanu wody w rzece Kunene, przejazd do Kunene River Lodge wzdłuż rzeki Kunene. Nocleg na campingu (140 km)

12. Sobota 26.10 – Kunene River Lodge – Otjitotongwe. Przejazd drogą wzdłuż rzeki Kunene do Ruacany, oglądanie największych wodospadów w Namibii, przejazd główną drogą do Kamanjab i ośrodka hodowli gepardów. Wieczorne oglądanie karmienia gepardów. Nocleg i kolacja w Cheetatch Farm Campsite (360 km)

13. Niedziela 27.10 – Cheetach Farm – Okaukuejo. Dojazd do Parku Narodowego Etosha. Wycieczka po Parku i oglądanie zwierząt. Nocleg na campingu w Okaukuejo, wieczorna kolacja w lodge (290 km)

14. Poniedziałek 28.10 – Okaukuejo – Namutoni. Całodniowy przejazd przez Park Narodowy Etosha, oglądanie zwierząt. Nocleg na campingu (200 km)

15. Wtorek 29.10 – Namutoni – Caprivi. Wyjazd z Parku Narodowego Etosha i całodzienny przejazd asfaltem na Caprivi. Nocleg nad rzeką Kwando (840 km)

16. Środa 30.10 – Caprivi - Kasane. Fakultatywnie poranny rejs łódką po rzece Kwando, przejazd przez Katima Mulilo do Botswany, kolacja i nocleg na campingu w Kasane. (250 km)..

17. Czwartek 31.10 – Kasane – Victoria Falls. Przejazd do Pandamatengi, przekroczenie granicy z Zimbabawe, dojazd do Victoria Falls, oglądanie wodospadów, zwrot samochodów wieczorem. Przejście przez granice, nocleg w hoteliku w Livingstone (190 km)

18. Piątek 01.11 – Victoria Falls. Program fakultatywny : rafting, bungee/sliding, rejsy po Zambezi, wizyta w Parku Narodowym Mosi Oa Tunia. Nocleg w hoteliku w VicFalls (0 km)

19. Sobota 02.11 – Livingstone – miasto, wylot do Polski z VicFalls

20. Niedziela 03.11 – przylot rano do Polski

 

Cena: 

12.000/os (przy 3 osobach w samochodzie)

Cena obejmuje: 

 

- wypożyczenie samochodu Toyota Hilux z ekwipunkiem wyprawowym i kampingowym

- Parki Narodowe i rezerwaty

- noclegi (campingi i hotele)

- przewodnik na całej trasie

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- wyżywienie

- paliwo

- przeloty

- extrasy (ew. dodatkowe wycieczki łódkami, skoki na bungee itp)

Termin zgłoszeń: 
15.08.2013
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
NAM 09/2013

Tunezja Safari 4x4 Zimą

Termin: 
2013-01-26 - 2013-02-09

Opis: 

 
Korzystając z ferii zimowych, ta wyprawa jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie off-roadowej przygody z Saharą łącznie ze swoimi pociechami. Tak więc ta wyprawa jest dedykowana dla rodziców ze średniowiększymi dziećmi, którzy chcą razem przeżyć fajną przygodę. Tunezja jest także najlepszym miejscem na naukę jazdy po wielkiej piaskownicy i sprawdzenia siebie w ciągu kilku dni pobytu głęboko poza osadami. Tunezja jest juz krajem bezpiecznym i stabilnym, a duża część jej obszaru położona jest na Wielkim Ergu Orientalnym, czyli na pięknej piaszczystej pustyni z wydmami dochodzącymi do 150 m wysokości. Po drodze przejedziemy prawdziwą Saharę, zobaczymy oazy, karawany Beduinów, meczety, ślady państwa rzymskiego oraz wiele innych atrakcji włączenie z odciskiem stopy Luke'a Skywalkera. Nie będziemy zdani na przewodników arabskich a nasza wyprawa będzie znaczaco odbiegała od wycieczek fakultatywnych oferowanych na Jerbie czy w hotelach Monastyru.

Wymagania: 

 

 • Posiadanie przygotowanego samochodu z napędem 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.
 • Posiadanie wyposażenia terenowego w postaci lin, łopat i ew. najazdów oraz kompresora.
 • Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych, w oazach i na środku pustyni.
Plan podróży: 

 

dzień 1 - Spotykamy się w sobotę o godzinie 15:00 w Porcie w Genui. Załatwianie formalności, wjazd na prom o godz: 14:00.

dzień 2 - Przybycie do Tunisu, zjazd z promu, przekroczenie granicy, przejazd z Tunisu w kierunku Hammametu. Nocleg na campingu.

dzień 3 - Przejazd do Matmaty, zwiedzanie planu filmowego Gwiezdnych Wojen, przejazd do Tataouine, zwiedzanie Ksar Hedadda, nocleg na campingu.

dzień 4- Przejazd przez Ksar Queled Soltane, Remedę i Lorzot. Nocleg na pustyni

dzień 5 - Przejazd Saharą na północ. Nocleg na pustyni.

dzień 6 - Przejazd Saharą na północ. Nocleg na pustyni koło Ksar Ghilane.

dzień 7-  Przejazd Saharą na północ. Nocleg na pustyni w oazie El Rachel.

dzień 8 -  Przejazd Saharą na północ. Nocleg na pustyni.

dzień 9 -  Przejazd Saharą na wschód. Nocleg w oazie Ksar Ghilane.

dzień 10 -  Przejazd do Douz. Nocleg w hotelu.

dzień 11 - Przejazd do Nefty, zwiedzanie planu Gwiezdnych Wojen

dzień 12 - Przejazd w kierunku Bizerty, nocleg w Hotelu

dzień 13 - Przyjazd do Tunisu. Wjazd na prom godz. 13:00 dzień 14 - Przybicie do portu w Genui ok. godz 19:00, koniec imprezy

Cena: 

2200 EUR auto/2os, każda dodatkowa osoba 250 EUR

Cena obejmuje: 

 

- prom Genua-Tunis-Genua, kabinę dwuosobową zewnętrzną (z oknem)

- campingi, pola biwakowe,

- prowadzenie grupy i opieka nad wyprawą

- szkolenia w jeździe po dużej piaskownicy

- ubezpieczenie NW i KL

- koszule pustynne

- dużo bezpiecznych przygód

Co nie zawiera się w cenie: 

 

- wyżywienie

- koszty paliwa

- noclegi "pod dachem" czyli hotele

Termin zgłoszeń: 
01.12.2012
Minimalna ilość samochodów: 
5
Zgłoszenia i więcej informacji: 
Kod imprezy: 
TS1/2013