Algieria - marzec 2020

Początek: 2020/03/07 - Koniec: 2020/03/29

ekspedycja - co to jest? dowiedz się więcej

Algieria Prawdziwa głęboką Sahara. W listopadzie 2016 odbyliśmy pierwszą, zapoznawczą podroż aż pod granicę Nigru, w  2017 i 2019 kolejne. Znów przyszedł czas na następną podróż. Zapraszamy na wyprawę w marcu 2020r.

Algieria została zdobyta. W listopadzie 2016 odbył się nasz pierwszy wyjazd do tego kraju. Przetestowaliśmy uzyskiwanie wiz, przekraczanie granicy, poruszanie się po drogach i bezdrożach. Wróciliśmy cali i szczęśliwi a wyprawa została zaliczona do jednych z najfajniejszych jakie zorganizowaliśmy po Saharze. Powtórzyliśmy ten wyjazd w marcu i listopadzie 2017 oraz w powtórzymy w listopadzie 2020, tak samo bez żadnych problemów i kłopotów. Kraj ten jest pilnowany, na pustyni jest dużo wojska więc jest bezpiecznie a my będziemy jeździć korzystając z wszelkich możliwych kwitów i pozwoleń oraz zgodnie z zasadami na jakich tam się podróżuje.


Wymagania

  • Posiadanie przygotowanego samochodu z napędem 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.
  • Posiadanie wyposażenia terenowego w postaci lin, łopat i ew. najazdów.
  • Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych, w oazach i na środku pustyni.


Plan podróży

Koncepcje wyprawy są dwie, w zależności od aktualnej sytuacji. Spotykamy się w Genui, płyniemy do Tunisu, następnie jedziemy na przejście drogowe w Taleb Larbi a później:

1) pierwsza opcja - rejon In-Salah, Tamanrasset, płaskowyż Askerem i w góry Hoggar a powrót organizujemy przez Gardaję.

2) druga opcja - Touggurt, In Amenas, Park Narodowy Tassili, Tadrart i erg Admer w regionie Djanet a na końcu Gardaja. Ta trasa jest poprowadzona u styku granic Nigru i Libii. 

Na koniec wracamy przez Tunezję do Genui. Wyboru trasy dokonamy do września bowiem w tej chwili otwarty dla turystyki jest tylko region Djanet, mówi się zaś, ze Tamanrasset będzie otwarty w nowym sezonie. Pożyjemy - zobaczymy, w każdym razie Algieria sama w sobie jest przepiękna i oba te rejony są warte zwiedzania. Połączyć ich w tak krótkim wyjeździe jest niestety nie sposób ze względu na odległości i czas spędzony na pustyni.


Cena

Cena: 3500 EUR/samochód/2 os. Każda dodatkowa osoba - 480 EUR


Cena obejmuje

- prom Genua - Tunis - Genua, własna kabina dla załogi z sanitariatem

- przewodnika, zezwolenia, "fische", wszystkie papiery w Algierii

- prowadzenie imprezy


Co nie obejmuje

- wszelkie pozostałe koszty czyli paliwo, wizy, wyżywienie, noclegi oraz nieprzewidziane atrakcje (ok 200 EUR w Algierii)


Zgłoszenia

Zgłoszenia i więcej informacji: 

michal.synowiec@globtroter4x4.pl, tel: 726-37-93-27

Galerie z poprzednich wyjazdów do Algierii:

Wyprawa listopad 2016

Wyprawa marzec 2017


Polecane

Botswana 4x4 - grudzień 2020

Start wyprawy: 2020/12/04 - Koniec wyprawy: 2020/12/18

Przepiękna Botswana i kolorowe Zimbabwe, jakże różne od pozostałych krajów południowej Afryki, zaspokoją potrzebę przygody u najbardziej wybrednych podróżników. Kraje bezpieczne, gościnne, otwarte na turystów, posiadają…

Namibia 4x4 - Sylwester 2020 w Afryce

Start wyprawy: 2020/12/27 - Koniec wyprawy: 2021/01/09

Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, kto nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc północnej Namibii z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej or…