Algieria - marzec 2021

Początek: 2021/03/13 - Koniec: 2021/04/03

wyprawa - co to jest? dowiedz się więcej

Algieria Prawdziwa głęboką Sahara. W listopadzie 2016 odbyliśmy pierwszą, zapoznawczą podroż aż pod granicę Nigru a w kolejnych latach nastepne. Znów przyszedł czas na podróż na pustynię. Zapraszamy na wyprawę w marcu 2021r

Algieria została zdobyta. W listopadzie 2016 odbył się nasz pierwszy wyjazd do tego kraju. Przetestowaliśmy uzyskiwanie wiz, przekraczanie granicy, poruszanie się po drogach i bezdrożach. Wróciliśmy cali i szczęśliwi a wyprawa została zaliczona do jednych z najfajniejszych jakie zorganizowaliśmy po Saharze. Powtórzyliśmy ten wyjazd w marcu 2017, tak samo bez żadnych problemów i kłopotów oraz w kolejnych latach. Kraj ten jest pilnowany, na pustyni jest dużo wojska więc jest bezpiecznie a my będziemy jeździć korzystając z wszelkich możliwych kwitów i pozwoleń oraz zgodnie z zasadami na jakich tam się podróżuje.
 


Wymagania

  • Posiadanie przygotowanego samochodu z napędem 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.
  • Posiadanie wyposażenia terenowego w postaci lin, łopat i ew. najazdów.
  • Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych, w oazach i na środku pustyni.


Plan podróży

Koncepcje wyprawy są dwie, w zależności od aktualnej sytuacji. Spotykamy się w Genui, płyniemy do Tunisu, następnie jedziemy na przejście drogowe w Taleb Larbi a później:

1) pierwsza opcja - rejon In-Salah, Tamanrasset, płaskowyż Askerem i w góry Hoggar a powrót organizujemy przez Gardaję.

2) druga opcja - Touggurt, In Amenas, Park Narodowy Tassili, Tadrart i erg Admer w regionie Djanet a na końcu Gardaja. Ta trasa jest poprowadzona u styku granic Nigru i Libii. 

Na koniec wracamy przez Tunezję do Genui. Wyboru trasy dokonamy do września bowiem w tej chwili otwarty dla turystyki jest tylko region Djanet, mówi się zaś, ze Tamanrasset będzie otwarty w nowym sezonie. Pożyjemy - zobaczymy, w każdym razie Algieria sama w sobie jest przepiękna i oba te rejony są warte zwiedzania. Połączyć ich w tak krótkim wyjeździe jest niestety nie sposób ze względu na odległości i czas spędzony na pustyni.


Cena

Cena: 3500 EUR/samochód/2 os. Każda dodatkowa osoba - 480 EUR


Cena obejmuje

- prom Genua - Tunis - Genua, własna kabina dla załogi z sanitariatem

- przewodnika, zezwolenia, "fische", wszystkie papiery w Algierii

- prowadzenie imprezy


Co nie obejmuje

- wszelkie pozostałe koszty czyli paliwo, wizy, wyżywienie, noclegi oraz nieprzewidziane atrakcje (ok 200 EUR w Algierii)


Warunki uczestnictwa

Posiadanie samochodu terenowego umozliwiającego jazde na pustynię


Zgłoszenia

Zgłoszenia i więcej informacji: 

michal.synowiec@globtroter4x4.pl, tel: 726-37-93-27

Galerie z poprzednich wyjazdów do Algierii:

Wyprawa listopad 2016

Wyprawa marzec 2017

Wyprawa marzec 2019


Polecane

Namibia safari - wycieczka objazdowa lipiec 2021

Start wyprawy: 2021/06/25 - Koniec wyprawy: 2021/07/10

Zapraszamy na wycieczkę dokoła Namibii. Poznaj plemiona Himba, zobacz postynię Namib z najsławniejszym miejscem Sossusvlei, odwiedx nadmorskiem miasto Swakopmund, zobacz malowidła naskalne w Twylefintein oraz spędź nies…

Angola - śladami bitwy pod Cuito Cuanavale - listopad 2021

Start wyprawy: 2021/11/19 - Koniec wyprawy: 2021/12/05

Angola. Nieokryty turystycznie kraj, bezpieczny i zapomniany. Zapraszamy na kolejną, tematyczną ekscytującą wyprawę do tego przepięknego zakątka Afryki. Tym razem będziemy szukać śladów drugiej co do wielkości bitwy pan…