Algieria - styczeń 2019

Początek: 2019/01/12 - Koniec: 2019/01/22

wycieczka - co to jest? dowiedz się więcej

Zapraszamy na wyjazd na Pustynię w nieco innej formie niż normalnie proponujemy czyli razem z tuareską obsługą.

Algieria została zdobyta. W listopadzie 2016 odbył się nasz pierwszy wyjazd do tego kraju. Przetestowaliśmy uzyskiwanie wiz, przekraczanie granicy, poruszanie się po drogach i bezdrożach. Wróciliśmy cali i szczęśliwi a wyprawa została zaliczona do jednych z najfajniejszych jakie zorganizowaliśmy po Saharze. Powtórzyliśmy ten wyjazd w marcu 2017, tak samo bez żadnych problemów i kłopotów. Kraj ten jest pilnowany, na pustyni jest dużo wojska więc jest bezpiecznie a my będziemy jeździć korzystając z wszelkich możliwych kwitów i pozwoleń oraz zgodnie z zasadami na jakich tam się podróżuje. Tym razem zapraszamy na wyjazd na Pustynię w nieco innej formie czyli razem z tuareską obsługą tak, zeby uczestnicy nie musieli prowadzić swoich własnych samochodów oraz byli cały czas pod opieką przewodników. W końcu wyjazd odbywa się na środek Sahary.


Wymagania

Wycieczka zaplanowana jest na Saharze więc wymagamy od uczestników tolerancji na minimum niewygód. Będziemy spać w namiotach na pustyni, żywić się posiłkami przyrządzanymi przez Touaregów, poznawać życie berberyjskich plamion. W miastach zatrzymywać się będziemy w hotelach wyższej klasy (lokalnej)


Plan podróży

12.01.2019 - wylot z Warszawy do Algieru i dalej do Illizi. Pierwszy nocleg spędzimy już na pustyni w okolicach qued Djaren.

13-14.01.2019 - przejazd przez pustynię Fandoun do zespołu oaz Qued Irhar. Nastepnie przejazd przez wioski Touaregów w Qued Tasset, Tazzat i przyjazd do Djanet. Prysznic, uzupełnienie zapasów i nocleg za Djanet w Qued Tingharghare pod najsłynniejszą skałą z "płaczącą krową"

15-17.01.2019 - przejazd w kierunku Tadrart i Tin Merzouga. Zaczynamy od kanionów Qued Indjareen oglądając malowidła naskalne. Po dojeździe do Tin Merzouga zwiedzamy Moul-Ennaga, ladbirynt kanionów zbudowanych z piaskowca i na sylwestra wracamy do hotelu w Djanet. Nocleg w hotelu

18-20.01.2019 - Wyjeżdżamy z Djanet i jedziemy w kierunku wąwozów Taghine w kierunku gór Guelta de Timgharasse. następnie wracamy do Tikobaouine oglądając bardzo stare stanowiska archeologiczne z neolitycznymi grobami pierwszych mieszkańców pustyni. Przejeżdżamy przez wąwóz Qued All-Essendillene i nocujemy na wydmach Ergu Adamer. 

21-22.01.2019 - przejazd powrotny do Illizi, ostatnie zakupy na targu i wylot do Algieru a następnie do Polski


Cena

7950 zł/os


Cena obejmuje

- przelot Warszawa - Algier - Illizi - Algier - Warszawa

- transport w samochodzie terenowym z touareskim kierowcą

- przewodnik polski i touareski, kucharz, kierowcy

- wyżywienie (biwakowe, przygotowywane przez przewodników)

- nocleg w hotelu

- ubezpieczenie podróżne


Co nie obejmuje

- dodatkowe wyżywienie oraz indywidualne wydatki, napiwki i TIP-y

- koszty wizy


Warunki uczestnictwa

- posiadanie śpiwora i akceptacja do noclegów na pustyni oraz surowych warunków bytowych


Zgłoszenia

Zgłoszenia:michal.synowiec@globtroter4x4.pl, +48726379327


Polecane

Australia - wycieczka objazdowa kwiecień 2019

Start wyprawy: 2019/03/29 - Koniec wyprawy: 2019/04/18

Australia to nie tylko wyprawy na pustynię. To także ogólnodostępne Parki Narodowe i przepiękne krajobrazy. Zapraszamy na wycieczkę objazdową po pomarańczowym kontynencie

Mozambik 4x4 - kwiecień 2019

Start wyprawy: 2019/04/24 - Koniec wyprawy: 2019/05/08

Mozambik kojarzy się tylko z pięknymi plażami w okolicach Maputo lub rafą koralową koło Pemby. My zapraszamy Was na wyprawę w te trochę dziksze części tego kraju czyli do Parku Narodowego Limpopo i na pogranicze z Zimba…