Etiopia - kraj kontrastów - listopad 2020

Początek: 2020/11/14 - Koniec: 2020/12/01

wycieczka - co to jest? dowiedz się więcej

Etiopia jest to kraj, który zachwyci Cię swoją różnorodnością. Jest to miejsce, w którym przenikają się dwie kultury: chrześcijańska oraz islamska a ta różnorodność sprawia, że obszar ten jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc Czarnego Kontynentu.


 


Wymagania

Etiopia jest krajem przeznaczonym dla kazdego. Nie stawiamy żdnych warunków zwłaszcza, że wszystkie noclegi spędzimy w dobrych hotelach a sposób poruszania się po kraju zakłada lokalne przeloty oraz korzystanie z dobrych samochodów terenowych


Plan podróży

Dzień. 01: Wylot z Polski

Dzień 02: Przylot do Addis Abeby i zwiedzanie miasta
Dzień odpoczynku. W zależności od godziny przylotu zwiedzanie miasta i odpoczynek w hotelu
 

Dzień 03: Addis Abeba - Lalibela
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Lalibeli. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie słynnych kościołów wykutych w skale będących na liście UNESCO. Są jedną z największych atrakcji turystycznych w Etiopii i wspaniałym świadectwem wyjątkowej architektury sakralnej. Tutaj spotykamy się po raz pierwszy z wyjątkowym chrześcijaństwem etiopskim. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 04: Lalibela - Aksum
Po śniadaniu przelatujemy do Aksum. Jest to starożytna stolica Etiopii słynna z kamiennych obelisków do których będziemy mieli bliski dostęp. Zobaczymy także budynek, w którym zgodnie z wierzeniami etiopskimi zachowana jest arka przymierza! Zabytki miasta Aksum także znajdują się na liście UNESCO. Ciekawostką tego miasta jest to, że na początku czwartego wieku król Ezana przyjął w nim chrześcijaństwo i Etiopia stała się trzecim chrześcijańskim krajem na świecie (po Armenii i Gruzji).

Dzień 05: Aksum - Gonder
Po śniadaniu przelot do Gonder. W środku miasta znajduje się zespół unikalnych pałaców, które władcy Etiopii czyli cesarz Fassilades i jego następcy zbudowali na wzór zamków europejskich. Następnie odwiedzimy perłę lokalnej architektury czyli kościół Debre Birhan Selassie (jest także na liście UNESCO) z pięknymi freskami. Kolacja i nocleg w hotelu w Gonder.

Dzień 06: Gonder - góry Siemen
Po śniadaniu wizyta w wiosce niegdyś zamieszkanej przez Falaszów czyli czarnych wyznawców judaizmu. To miejsce będzie pretekstem do niewiarygodnej opowieści o tej społeczności. Następnie pojedziemy w kierunku Gór Siemen i mijając po drodze miasto Debark oraz rozkoszując się  pięknymi widokami, wjedziemy do Parku Narodowego. Kolacja i nocleg w górskim domku.

Dzień 07: góry Siemen - Park Narodowy Gonder
Po śniadaniu zapraszamy na kilka godzin lekkiego spaceru po Parku Narodowym. To miejsce daje możliwość poznania pawianów Gelada, zwanych "małpami z krwawiącym sercem". Jest to ostatnia żywa małpa polująca na inne  małpy, która ma bardzo dobrze rozwinięty zmysł mowy i złożone zachowania społeczne. Są one fantastycznym obiektem obserwacji. Wracamy następnie do Gonder gdzie jemy kolację i udajemy się na spoczynek w miejscowym hotelu.


Dzień 08: Gonder - Addis Abeba - Langano
Po śniadaniu przelatujemy z powrotem do Addis Abeby a następnie przejeżdżamy do Langano. To pierwsza część drogi do południowej Etiopii. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 09: Langano - Arba Minch
Po śniadaniu przemieszczamy się do Arba Minch. Po drodze często zatrzymujemy się, robimy zdjęcia - droga sama w sobie jest wielką atrakcją. Miasto Arba Minch jest centrum południowej części kraju i najlepszą bazą wypadową dla obszaru zamieszkanego przez południowe plemiona: Mursi, Konso, Hammer, Ari, Banna ... Kolacja i nocleg w Arba Minch.

Dzień 10: Arba Minch - Konso - Jinka
Po śniadaniu wyruszymy na najbardziej wysunięte na południe obszary Etiopii. Zatrzymamy się na krótką wizytę wśród ludzi Konso słynących z tarasowych upraw. Jeśli trafimy na rynek, będziemy mogli zobaczyć kilka plemion w jednym miejscu. Następnie przejedziemy do Jinka gdzie zjemy kolacja i spędzimy noc w lodży.

Dzień 11: Jinka - Dolina Omo - Mursi - Jinka
Po śniadaniu ekscytująca wycieczka do Parku Narodowego Mago, w którym mieszka plemię  Mursi. Odwiedzimy ich wioskę, będzie możliwość fotografowania. Mursi słyną z bogatego wystroju ciała i twarzy a kobiety wycinają wargi i wkładają gliniane talerze. No i każdy z wojowników posiada potężnego kałasznikowa. Po powrocie do Jinka odwiedzimy lokalny rynek. Kolacja i nocleg w lodży.

Dzień 12: Jinka - Turmi
Po śniadaniu przejazd z Jinka do Turmi. Po drodze miniemy Key Afar (znajduje się tam ciekawy jarmark, na którym pobliskie plemiona Mursi, Hammer i Konso sprzedają bydło oraz przeczy codziennego użytku). Następnie jedziemy do Turmi, aby zobaczyć społeczność Hamera. Jest to malowniczy, sławny lud pasterski, słynny z inicjacje młodych mężczyzn (skoki przez byki). Kolacja i nocleg w lodży w Turmi.

Dzień 13: Turmi - Arba Minch
Po śniadaniu przejazd przez malowniczą okolicę południowej Etiopii do Arba Minch. Rejs statkiem po jeziorze Chamo gdzie zobaczymy dzikie krokodyle i hipopotamy. Kolacja i nocleg w Arba Minch.

Dzień 14: Arba Minch - Addis Abeba
Po śniadaniu całodniowy przejazd do Addis Abeby. Po drodze zobaczymy Tiya Steale (jest na liście UNESCO). Kolacja i nocleg w Addis Abebie.

Dzień 15: ADDIS ABEBA
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Etiopii. W programie między innymi. Muzeum Narodowe, Kościół św.Trójcy, Góra Entoto i Merkato - największy otwarty rynek w Afryce. Będzie można również kupić świeżo paloną najlepszą kawę na świecie - Etiopia jest domem kawy! Wieczorem uroczysta kolacja pożegnalna z pokazem tańców etiopskich. Przejazd na lotnisko i nocny wylot do Polski

Dzień 16: Przylot do Polski


Cena

15800 zł/os


Cena obejmuje

- przeloty międzynarodowe i krajowe

- pełne wyżywienie

- transport lądowy (busik lub samochód 4x4, muły, tragarze)

- noclegi wg planu (pokoje 2-os)

- wstępy do Parków Narodowych, muzeów i świątyń

- polski przewodnik

- ubezpieczenie podróżne


Co nie obejmuje

- napojów i drinków

- tipów i napiwków (ok 100 usd/os)

- pamiątek, indywidualnych życzeń i rozszerzenia planu wyprawy

- dodatku do pokoju 1-osobowego (ok 500 usd)

- wizy etiopskiej (50 usd)


Zgłoszenia

michal.synowiec@globtroter4x4.pl,  +48726379327

kod imprezy: ET01/2020


Polecane

Zambia Safari

Start wyprawy: 2021/01/10 - Koniec wyprawy: 2021/01/24

Zambia jako jeden z niewielu krajów afrykańskich umozliwia przyjazd i podróżowanie po swoim terytorium w ostatnim czasie. Zapraszamy na wyprawę po Parkach Narodowych, górach i rozległych sawannach których nie znajkdzie …

Zambia Safari

Start wyprawy: 2020/12/07 - Koniec wyprawy: 2020/12/20

Zambia jako jeden z niewielu krajów afrykańskich umozliwia przyjazd i podróżowanie po swoim terytorium w ostatnim czasie. Zapraszamy na wyprawę po Parkach Narodowych, górach i rozległych sawannach których nie znajkdzie …