Indie - Tybet i Kaszmir 4x4

Początek: 2019/08/03 - Koniec: 2019/08/18

wycieczka - co to jest? dowiedz się więcej

Północno-zachodnie Indie: rejon niebotycznych gór, lodowców, ogromnych dolin, trudnodostępnych przełęczy: tam właśnie poprowadzi trasa naszej kolejnej wyprawy. Proponujemy Państwu ekspedycję w rejony, gdzie czas zatrzymał się kilkaset lat temu, gdzie zegary przestają być służebne, a odległość między wioskami mierzy się ilością dni potrzebnych do jej pokonania.

Północno-zachodnie Indie: rejon niebotycznych gór, lodowców, ogromnych dolin, trudnodostępnych przełęczy: tam właśnie poprowadzi trasa naszej kolejnej wyprawy. Proponujemy Państwu ekspedycję w rejony, gdzie czas zatrzymał się kilkaset lat temu, gdzie zegary przestają być służebne, a odległość między wioskami mierzy się ilością dni potrzebnych do jej pokonania. Odwiedzimy Ladakh i Zanskar: starodawne królestwa wtłoczone pomiędzy potężne Himalaje a niedostępne Karakorum. Ukryte w odległych od ludzi dolinach poprzecinanych górskimi pasmami o wysokościach często przekraczających 6000-7000 m n.p.m. Wkroczymy w świat, jakiego próżno szukać w innych częściach naszej planety: świat, gdzie w skrajnie trudnych warunkach żyją ludzie, których językiem jest uśmiech, serdeczność wobec przybyszów i niespotykana gościnność. Będzie nam dane poczuć klimat indyjskiego Tybetu, z jego wspaniałymi klasztorami, egzotycznymi zwyczajami i duchem pierwotnego, nieskażonego cywilizacją buddyzmu. Zagłębimy się w krainę palącego słońca i mroźnego, górskiego wiatru, krainę odzianych w purpurę mnichów i tysięcy łopoczących na wietrze flag modlitewnych W ciągu dwóch tygodni trwania wyprawy pokonamy dystans tysiąca lat, jaki dzieli nas od tej zapomnianej krainy, wjedziemy na najwyższe przełęcze na jakie można wjechać na naszej planecie, poczujemy co oznacza brak tlenu na wysokościach znacznie przekraczających 5000 m n.p.m. Zasmakujemy słynnej indyjskiej kuchni w jej tradycyjnym wydaniu, spotkamy wspaniałych ludzi, zachwycimy się bajkowymi krajobrazami najwyższych na świecie gór, pomiędzy którymi przeciskają się dzikie, spienione rzeki. Być może część tego ginącego świata zostanie w nas, w naszych wspomnieniach i w naszych duszach? Nasza dwutygodniowa wyprawa planowana jest na wakacje 2016. Będziemy poruszać się oczywiście samochodami terenowymi mając możliwość ich prowadzenia tak, aby samodzielnie dotrzeć do zapomnianych świątyń buddyjskich położonych w urokliwych kaszmirskich i tybetańskich dolinach. Celem wyprawy będzie osiagnięcie i przekroczenie najwyższej dostępnej dla samochodów przełęczy na świecie, Khardung La (5602 m n.p.m.).

Wymagania: 

Wyprawa jest czysto turystyczna z elementami off-roadu, nie będzie wyczerpująca, ale będzie wymagała odwagi wjechania samochodem na dużą wysokość. Średnia odległość dzienna do pokonania: 150-250 km.

Plan podróży: 

dzień 1  - rano wylot z Polski, przylot do Delhi późnym wieczorem/nocą, nocleg w hotelu.

dzień 2  - przelot do Srinagaru, wieczorne zwiedzanie miasta. Nocleg w Houseboacie

dzień 3  - całodzienne zwiedzanie Srinagaru u świątyń. Nocleg w Houseboacie

dzień 4  - Srinagar - Kargil. Przejazd przez przełęcz Zozila (210 km). Nocleg w hotelu

dzień 5  - Kargil - Leh. Zwiedzanie świątyni w Lamayuru i przejazd przez przełęcz Fotula. Nocleg w hotelu (220 km)  

dzień 6  - całodzienne zwiedzanie Leh. Wizyta w świątyniach Thiksey i Shey. Nocleg w hotelu

dzień 7  - Leh - Turtuk. Przekroczenie najwyższej dostępnej samochodem przełęczy na świecie, Khardung La (5640 mpnm). Nocleg na campie. (210 km)

dzień 8  - Turtuk - Hunder - Diskit - Sumar - gorące źródła Panamic - Sumar. Nocleg na campie

dzień 9  - Sumur - jezioro Pangong Tso przez przełęcz Warila (5000 mnpm). Nocleg w hotelu. (190 km)

dzień 10 - Pangong Tso - Leh przez przełęcz Chang La. Po drodze zwiedzamy światynię w Hemis. Noc w hotelu (175 km)

dzień 11 - Leh - Sarchu przez przełęcz Tangalang La. Nocleg na campie (250 km)

dzień 12 - Sarchu - Manali przez Keylong i przełęcz Rhotang (4500 mnpm). Nocleg w hotelu (230 km)

dzień 13 - Manali - Kullu. Przelot do Delhi i przejazd busem do Agry. Wieczorne zwiedzanie Taj Mahal, nocleg w hotelu (240 km)

dzień 14 - Poranna wizyta w świątyniach Agry, wizyta w Red Castle, powrót do Delhi, wieczorne zwiedzanie Delhi (240 km)

dzień 15 - zwiedzanie Delhi, wieczorny wylot do Polski

dzień 16 - przylot do Polski

Cena: 

15 900 pln/os przy zgłoszeniu do 01.10.2018 - 15% znizki

Cena obejmuje: 

- Przeloty Warszawa - Delhi - Warszawa

- Przeloty Delhi - Srinagar, Kullu - Delhi

- Wypożyczenie samochodów terenowych na 16 dni z kierowcą, podróżowanie w trzy os w aucie (możliwość prowadzenia auta przez uczestnika)

- Paliwo, opłaty drogowe

- Campy i hotele

- Wyżywienie (breakfast, lunch i dinner)

- Prowadzenie grupy i opieka polskiego przewodnika

- Wejścia do muzeów i świątyń

- Ubezpieczenie NW

Co nie zawiera się w cenie: 

- wszelkie napoje

- uznaniowe napiwki

- koszt wizy

- wszelkie dodatkowe atrakcje

zgłoszenia:michal.synowiec@globtroter4x4.pl, tel:726-37-93-27


Polecane

Czarnogóra/Albania 4x4

Start wyprawy: 2019/10/13 - Koniec wyprawy: 2019/10/25

Bałkany. Jest co zwiedzać, bowiem w tej chwili jest to jeszcze skansen Europy. Możemy tam spotkać zagubione wioski w górach, pasterzy wyglądających tak jak sprzed 200 laty, kamienne monastyry i ślady rzymskich oraz grec…

Namibia 4x4 - kwiecień 2020

Start wyprawy: 2020/04/25 - Koniec wyprawy: 2020/05/10

Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, kto chce dotrzeć do najciekawszych miejsc północnej Namibii z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej oraz jest otwarty na prawdziwą przygodę.