Nowa Zelandia camperem - grudzień 2020

Początek: 2020/11/27 - Koniec: 2020/12/12

wycieczka - co to jest? dowiedz się więcej

Dalekie wyspy, świat Tolkiena, niedaleko „za miedzą” pomarańczowy kontynent, kolorowe wybrzeże, alpejski krajobraz, zielona północ, surowe południe – słowem przepiękna Nowa Zelandia, jakże inna od pozostałych krajów, zaspokoi nawet najbardziej wybrednych podróżników. Miejsce bezpieczne, gościnne, otwarte na turystów, posiadające jedne z najpiękniejszych Parków Narodowych, zróżnicowane krajobrazowo cały czas jest ostoją ciszy, czystości i niezabudowanej przestrzeni. Nie ma tutaj masowej turystyki, nie ma zespołów hotelowych przyjmujących jednodniowych gości, nie ma standardowych tras i „punktów do zaliczenia” jakie możemy spotkać na innych kontynentach. Jest za to różnorodność, przestrzenie, charakterystyczne zwierzęta, jedyne w swoim rodzaju otwarte na przybyszów plemiona Maorysów z ich tradycjami i tańcami „haka” oraz bardzo gościnni ale i specyficzni biali mieszkańcy. I gwarantowana satysfakcja z pobytu bowiem wizytę tutaj można nazwać prawdziwą przygodą.

Wyjazd przeznaczony jest dla każdego, kto kocha karawaning, jest niezależny w poruszaniu się, nie czuje obawy przed spaniem na „dzikich” kampingach i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc obu wysp z dala od infrastruktury turystycznej oraz jest otwarty na prawdziwą przygodę. Impreza prowadzona jest w konwencji 'Self Driving' czyli campery prowadzone są przez uczestników pod opieką Michała Synowca, polskiego przewodnika z zespołu 'Globtrotera‘ podróżującego po Australii i Nowej Zelandii (i nie tylko) od ponad 20 lat. Trasa jest dobrana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze miejsca. W miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekamy także od odrobiny luksusu w postaci pobytu i posiłków na miejscowych campingach wysokiej klasy oraz hoteli.


Plan podróży

Dzień 1 – Wylot z Polski.

Dzień 2 – Przelot

Dzień 3 – przylot do Auckland, aklimatyzacja, pobranie samochodów, noc w hotelu

Dzień 4 – Auckland – Waipoua Kauri Forest (250 km) Pierwszy nasz dzień w Nowej Zelandii. Udajemy się na północ aby po 4 godzinach jazdy dotrzeć do lasów Waipoua. Pierwszy nocleg „w trasie” spędzamy w malowniczym widokowym miejscu w środku nowozelandzkich lasów. Wieczorem będziemy mogli przejść się malownicza ścieżką pośród potężnych drzew Karri (Kauri)

Dzień 5 – Waipoua – Zatoka Ruakaka (200 km). Odwracamy kierunek naszej wyprawy i jedziemy na południe, Tym razem zwiedzamy wschodnie wybrzeże wyspy i docieramy do niesamowitej zatoki Ruakaka. Mamy możliwość popłynięcia łódką na wyspę Whaakari (White Island). Nocujemy na miejskim campingu.

Dzień 6 – Zatoka Ruakaka – Waitomo (320 km). Dziś głównym punktem programu jest przepiękna jaskinia Waitomo, w której będziemy spacerować, pływać łódka i podziwiać fosforyzujące larwy muchówek z rodziny Arachnocampa luminosa malujące na ścianach niesamowite wzory. Nocleg po drodze do Hobbitonu

Dzień 7 – Waitomo - Hobbiton – Rotorua (170 km). Dziś poruszamy się dalej na południe, przed południem dojeżdżamy do planu filmowego „Władcy Pierścieni” i odwiedzamy Hobbiton. Możemy poczuć się ja Frodo Baggins oraz ocenić różnice pomiędzy światem filmu i rzeczywistością. Nocleg na campingu. W lesie koło Rotorua.

Dzień 8 – Rotoromo – Tutea Falls - Wellington – prom – Picton – Pelorus Bridge (470 km). Rano dla chętnych jest możliwość wzięcia udziału w najlepszym raftingu na Nowej Zelandii, rzeką Okere Wieczorem zaś dojeżdżamy do cieśniny Cooka w miejscowości Wellington i przeprawiamy się jednym z ostatnich tego dnia promów promem na Wyspę Południową. Prom płynie 3.5 godziny więc po przybyciu na wyspę szybko znajdujemy miejsce na nocleg na wybrzeżu oceanu.

Dzień 9 – Pelorus Bridge – Abel Tasman Centre – Pohara (245 km). Dziś zaczynamy zwiedzanie południowej wyspy. Po przekroczeniu rzeki Pelorius docieramy do muzeum Abla Tasmana i później znajdujemy nocleg w miejscowości Pohara, nad brzegiem oceanu.
Dzień 10 – Pohara – Nelson Lakes National Park – Punakaiki (Paparoa National Park). Dziś powolutku jedziemy kretą droga przez park Narodowy Nelson Lakes w kierunku oceanu. Oglądamy kolejne plenery filmowe (Władca Pierścieni) i docieramy do wypoczynkowej miejscowości Punakaki. Nocleg nad oceanem.

Dzień 11 – Punakaiki – lodowiec Franciszka Józefa. Jedziemy na południe wzdłuż wybrzeża. Zaczynamy dostrzegać lodowce, skaliste góry oraz przepiękne doliny otoczone alpejskim krajobrazem. Nocleg na campingu niedaleko lodowca Franciszka Józefa

Dzień 12 – Lodowiec Franciszka Józefa – Boundary Creek (270 km). Dziś odbijamy od oceanu i jedziemy na południowy wschód. Przebijamy się przez góry aby dotrzeć w krainę jezior. Nocleg ca campingu na przepięknym półwyspie jeziora Wanaka

Dzień 13 – Boundary Creek – Mount Cook (240 km). Dzisiejszy dzień to dojazd do najpiękniejszej i najwyższej góry w Nowej Zelandii, Mount Cook. Wjeżdżamy w „Alpy nowozelandzkie” tak aby spędzić noc na górskim obozowisku

Dzień 14 – Mount Cook - Christchurch. Dziś dojeżdżamy do Christchurch, ostatniego miejsca na naszej podróżniczej mapie Nowej Zelandii.Ostatni dzień naszej podróży przez interior to podziwianie od strony wschodniej alp nowozelandzkich i dojazd do największego miasta wyspy południowej – Chrustchurch. Ostatnią noc spędzamy w hotelu.

Dzień 15 – dziś rano jedziemy na pożegnanie z Nowa Zelandią na widokowe wzgórze Wiedźm, zdajemy samochody i udajemy się na lotnisko skąd wylatujemy do Polski.

Dzień 16 – Przelot do Polski

Dzień 17 – Powrót do Polski


Cena

16.500 ZŁ/OS (4 os w camperze), 18.500 zł/os (3 os w camperze), 22.200 zł/os (2 os w camperze)


Cena obejmuje

- Przelot Warszawa – Auckland, Christchurch – Warszawa (klasa ekonomiczna)

- Wypożyczenie campera 4 os, (wiek max 4 lat) na bazie VW lub Forda - z najwyższą opcją ubezpieczeniową (Zero Excess, Nil udziału własnego) a także z pełnym ekwipunkiem campingowym i noclegowym (kuchnia, pościel, namioty, wszystkie akcesoria potrzebne do radzenia sobie w buszu)
- paliwo
- one way fee
- podatek drogowy

- Noclegi - wszystkie noclegi w planie wyjazdu (2 hoteliki, campingi)

- wejścia do Parków Narodowych

- Ubezpieczenie podróżne Travel World, 30.000 EUR KL

- Koszty przewodnika i prowadzenie wyjazdu


Co nie obejmuje

- Wyżywienie, napoje, alkohol - ok. 500-700 zł/osobę.

- Koszty restauracji – tyle ile wydamy
- prom przez cieśninę Cooka (ok. 250 NDZ)
- wejścia do atrakcji (Hobbiton, Rafting, Jaskinia Waitomo – ok. 200 NDZ/os)

- Wszelkich dodatkowych atrakcji oraz kosztów wynikłych z ewentualnego rozszerzenia planu wyjzdu

 


Zgłoszenia

michal.synowiec@globtroter4x4.pl

tel. +48-726-37-93-27,


Polecane

Zambia Safari

Start wyprawy: 2021/01/10 - Koniec wyprawy: 2021/01/24

Zambia jako jeden z niewielu krajów afrykańskich umozliwia przyjazd i podróżowanie po swoim terytorium w ostatnim czasie. Zapraszamy na wyprawę po Parkach Narodowych, górach i rozległych sawannach których nie znajkdzie …

Zambia Safari

Start wyprawy: 2020/12/07 - Koniec wyprawy: 2020/12/20

Zambia jako jeden z niewielu krajów afrykańskich umozliwia przyjazd i podróżowanie po swoim terytorium w ostatnim czasie. Zapraszamy na wyprawę po Parkach Narodowych, górach i rozległych sawannach których nie znajkdzie …