Nowa Zelandia camperem - lipiec 2020

Początek: 2020/07/03 - Koniec: 2020/07/19

wycieczka - co to?

Rezerwuj termin

Poleć znajomemu

Cena

11.500 ZŁ/OS (4 os w camperze), 13.500 zł/os (3 os w camperze), 15.200 zł/os (2 os w camperze)
CENA OBEJMUJE:

- Przelot Warszawa – Auckland, Christchurch – Warszawa (klasa ekonomiczna)

- Wypożyczenie campera 4 os, (wiek max 4 lat) na bazie VW lub Forda - z najwyższą opcją ubezpieczeniową (Zero Excess, Nil udziału własnego) a także z pełnym ekwipunkiem campingowym i noclegowym (kuchnia, pościel, namioty, wszystkie akcesoria potrzebne do radzenia sobie w buszu)
- paliwo
- one way fee
- podatek drogowy

- Noclegi - wszystkie noclegi w planie wyjazdu (2 hoteliki, campingi)

- wejścia do Parków Narodowych

- Ubezpieczenie podróżne Travel World, 30.000 EUR KL

- Koszty przewodnika i prowadzenie wyjazdu

CENA NIE OBEJMUJE:

- Wyżywienie, napoje, alkohol - ok. 500-700 zł/osobę.

- Koszty restauracji – tyle ile wydamy
- prom przez cieśninę Cooka (ok. 250 NDZ)
- wejścia do atrakcji (Hobbiton, Rafting, Jaskinia Waitomo – ok. 200 NDZ/os)

- Wszelkich dodatkowych atrakcji oraz kosztów wynikłych z ewentualnego rozszerzenia planu wyjzdu

 

Poradnik uczestnika

Dlaczego więc lipiec, srodek zimy w Nowej Zelandii? Ano dlatego, że wtedy jest tanio :) Pogoda nie jest surowa, owszem, moze popadac śnieg ale nie jest to reguła. Drogi sa doskonale utrzymane a campery maja webasto więc będzie ciepło.

Wyjazd przeznaczony jest dla każdego, kto kocha karawaning, jest niezależny w poruszaniu się, nie czuje obawy przed spaniem na „dzikich” kampingach i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc obu wysp z dala od infrastruktury turystycznej oraz jest otwarty na prawdziwą przygodę. Impreza prowadzona jest w konwencji 'Self Driving' czyli campery prowadzone są przez uczestników pod opieką Michała Synowca, polskiego przewodnika z zespołu 'Globtrotera‘ podróżującego po Australii i Nowej Zelandii (i nie tylko) od ponad 20 lat. Trasa jest dobrana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze miejsca. W miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekamy także od odrobiny luksusu w postaci pobytu i posiłków na miejscowych campingach wysokiej klasy oraz hoteli.

Dzień 1 – Wylot z Polski.

Dzień 2 – Przelot

Dzień 3 – przylot do Auckland, aklimatyzacja, pobranie samochodów, noc w hotelu

Dzień 4 – Auckland – Waipoua Kauri Forest (250 km) Pierwszy nasz dzień w Nowej Zelandii. Udajemy się na północ aby po 4 godzinach jazdy dotrzeć do lasów Waipoua. Pierwszy nocleg „w trasie” spędzamy w malowniczym widokowym miejscu w środku nowozelandzkich lasów. Wieczorem będziemy mogli przejść się malownicza ścieżką pośród potężnych drzew Karri (Kauri)

Dzień 5 – Waipoua – Zatoka Ruakaka (200 km). Odwracamy kierunek naszej wyprawy i jedziemy na południe, Tym razem zwiedzamy wschodnie wybrzeże wyspy i docieramy do niesamowitej zatoki Ruakaka. Mamy możliwość popłynięcia łódką na wyspę Whaakari (White Island). Nocujemy na miejskim campingu.

Dzień 6 – Zatoka Ruakaka – Waitomo (320 km). Dziś głównym punktem programu jest przepiękna jaskinia Waitomo, w której będziemy spacerować, pływać łódka i podziwiać fosforyzujące larwy muchówek z rodziny Arachnocampa luminosa malujące na ścianach niesamowite wzory. Nocleg po drodze do Hobbitonu

Dzień 7 – Waitomo - Hobbiton – Rotorua (170 km). Dziś poruszamy się dalej na południe, przed południem dojeżdżamy do planu filmowego „Władcy Pierścieni” i odwiedzamy Hobbiton. Możemy poczuć się ja Frodo Baggins oraz ocenić różnice pomiędzy światem filmu i rzeczywistością. Nocleg na campingu. W lesie koło Rotorua.

Dzień 8 – Rotoromo – Tutea Falls - Wellington – prom – Picton – Pelorus Bridge (470 km). Rano dla chętnych jest możliwość wzięcia udziału w najlepszym raftingu na Nowej Zelandii, rzeką Okere Wieczorem zaś dojeżdżamy do cieśniny Cooka w miejscowości Wellington i przeprawiamy się jednym z ostatnich tego dnia promów promem na Wyspę Południową. Prom płynie 3.5 godziny więc po przybyciu na wyspę szybko znajdujemy miejsce na nocleg na wybrzeżu oceanu.

Dzień 9 – Pelorus Bridge – Abel Tasman Centre – Pohara (245 km). Dziś zaczynamy zwiedzanie południowej wyspy. Po przekroczeniu rzeki Pelorius docieramy do muzeum Abla Tasmana i później znajdujemy nocleg w miejscowości Pohara, nad brzegiem oceanu.
Dzień 10 – Pohara – Nelson Lakes National Park – Punakaiki (Paparoa National Park). Dziś powolutku jedziemy kretą droga przez park Narodowy Nelson Lakes w kierunku oceanu. Oglądamy kolejne plenery filmowe (Władca Pierścieni) i docieramy do wypoczynkowej miejscowości Punakaki. Nocleg nad oceanem.

Dzień 11 – Punakaiki – lodowiec Franciszka Józefa. Jedziemy na południe wzdłuż wybrzeża. Zaczynamy dostrzegać lodowce, skaliste góry oraz przepiękne doliny otoczone alpejskim krajobrazem. Nocleg na campingu niedaleko lodowca Franciszka Józefa

Dzień 12 – Lodowiec Franciszka Józefa – Boundary Creek (270 km). Dziś odbijamy od oceanu i jedziemy na południowy wschód. Przebijamy się przez góry aby dotrzeć w krainę jezior. Nocleg ca campingu na przepięknym półwyspie jeziora Wanaka

Dzień 13 – Boundary Creek – Mount Cook (240 km). Dzisiejszy dzień to dojazd do najpiękniejszej i najwyższej góry w Nowej Zelandii, Mount Cook. Wjeżdżamy w „Alpy nowozelandzkie” tak aby spędzić noc na górskim obozowisku

Dzień 14 – Mount Cook - Christchurch. Dziś dojeżdżamy do Christchurch, ostatniego miejsca na naszej podróżniczej mapie Nowej Zelandii.Ostatni dzień naszej podróży przez interior to podziwianie od strony wschodniej alp nowozelandzkich i dojazd do największego miasta wyspy południowej – Chrustchurch. Ostatnią noc spędzamy w hotelu.

Dzień 15 – dziś rano jedziemy na pożegnanie z Nowa Zelandią na widokowe wzgórze Wiedźm, zdajemy samochody i udajemy się na lotnisko skąd wylatujemy do Polski.

Dzień 16 – Przelot do Polski

Dzień 17 – Powrót do Polski

Polecane

Libia 4x4 - jesień 2024 - wulkan Waw Namus i Murzuq - własnym autem

Start wyprawy: 2024/10/26 - Koniec wyprawy: 2024/11/16

Libia. Prawdziwa głęboką Sahara. W listopadzie 2008 odbyliśmy pierwszą, zapoznawczą podroż aż pod Murzuq, nastepnie w kolejnych latach, aż do Arabskiej Wiosny jeździliśmy tam co roku na regularne wyprawy. W maju tego …

Algieria 4x4 - jesień 2024 - własnym autem

Start wyprawy: 2024/11/16 - Koniec wyprawy: 2024/12/14

Algieria. Prawdziwa głęboka Sahara. W listopadzie 2016 odbyliśmy pierwszą, zapoznawczą podroż aż pod granicę Nigru, nastepnie w marcu i listopadzie 2017, 2018, 2019 i 2020 oraz w 2022 kolejne, już regularne wyprawy. …