Wycieczka

Wycieczki stanowią dużą część wyjazdów organizowanych przez Globtroter4x4 i są przeznaczone dla osób, które cenią sobie 100% przewidywalność i planowanie trasy. Charakteryzują się one następującymi cechami:

- Wycieczka jest wyjazdem mniej obciążającym fizycznie dla uczestników od Wyprawy. Jest to wyjazd łatwy, zaplanowany od A do Z w zasadzie co do godziny, z planem, który będziemy realizować po kolei

- Na wycieczce wszystkie noclegi prowadzone są w hotelach, hotelikach, B&B, stałych namiotach na campingach albo w lodżach lub w camperach. Nie szukamy najtańszych noclegów, hotele staramy się dopasować do poziomu ceny za wycieczkę, są to obiekty 3*** i 4****. Nie zatrzymujemy się także w najbardziej luksusowych lodżach dostępnych na miejscu bo zdecydowanie podrożyło by to koszty wyjazdu ale oczywiście oferujemy także i takie opcje przy przygotowaniu wycieczek na indywidualne zamówienie.

- Na wycieczce wszystkie posiłki są przygotowywane przez obsługę lub są spożywane w restauracjach. Nie trzeba kupować produktów i przyrządzać sobie ich we własnym zakresie (chyba, że plan wycieczki lub plan na konkretny dzień zakłada inaczej co może się zdarzyć w pewnych specyficznych miejscach i rodzajach wyjazdów - np. camperami) 

- Na wycieczce poruszamy się busami (wynajętymi), camperami,  samochodami terenowymi, pociągami, samolotami lub innymi środkami transportu określonymi w planie. Czasami prowadzimy środki transportu samodzielnie, czasami wynajmujemy kierowców. Nie poruszamy się w zasadzie lokalnymi środkami komunikacji publicznej (matatu, autobusy rejsowe, rozkładowe busiki międzymiastowe, dalekodystansowe motoriksze) - nie organizujemy wycieczek trampingowych tylko wycieczki z klasą.

- Trasa jest tak dobrana aby sprowadzić do minimum czas spędzony na przejazdach. W planach wycieczek są zawarte dla chętnych krótkie trekkingi, spływy, spotkanie z miejscowymi ludźmi, udział w warsztatach i zajęciach w wioskach etnicznych, naukę rękodzieła, zajęcia relaksacyjne - nie pokonujemy jak największej ilości kilometrów spiesząc się i zaliczając "TOP-y" z przewodników tylko organizujemy wycieczki na których liczy się poznanie innych kultur, odpoczynek i człowiek

- Wycieczkę prowadzi zawsze polskojęzyczny przewodnik, wykształcony i o dużej kulturze osobistej