Australia Kimberley 4x4 - 05.2019

Początek: 2019/05/07 - Koniec: 2019/05/25

wyprawa - co to jest? dowiedz się więcej

Rejon Kimberley należy do najpiękniejszych miejsc w Australii. Przepiękna przyroda, najbardziej dziki i najpóźniej zbadany obszar subkontynetu, krokodyle i kangury, węże i papugi - słowem to, co można zobaczyć tylko tam.

Rejon Kimberley należy do najpiękniejszych miejsc w Australii. Przepiękna przyroda, najbardziej dziki i najpóźniej zbadany obszar subkontynetu, krokodyle i kangury, węże i papugi - słowem to, co można zobaczyć tylko tam. Zobaczymy piekne formacje skalne, ciepłe rzeki, drzewa butelkowe oraz góry jakich nie ma nigdzie indziej. Nasza Wyprawa zacznie się w Alice Springs, miejscu znanym i historycznym, a skończy w prześlicznym kurorcie w Broome nad brzegiem Oceanu Indyjskiego. Poruszać będziemy się własnymi samochodami (Self Driving) w max. dwie osoby w samochodzie pod kierunkiem i opieką polskiego przewodnika wywodzącego się z zespołu Globtrotera. Będzie to poważna wyprawa, więc noclegi przewidujemy w namiotach dachowych w buszu i na campingach. Oczywiście nie będziemy uciekać także od odrobiny luksusu w postaci lunch'ów i opcjonalnych noclegów w mijanych hotelikach i homestead'ach, jeżeli trasa i warunki na to nam pozwolą.

Termin zgłoszeń: 01.07.2017
Istnieje możliwość przedłużenia wyjazdu i rozszerzenia programu o inne części Australii


Wymagania

Nasza tegoroczna wyprawa na Kimberley przeznaczona jest dla każdego, kogo pociąga niezależność prowadzenia przez siebie samochodu terenowego, kto nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc Płaskowyżu Kimberley z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej. W wyprawie mogą brać udział dzieci od 7 lat wzwyż.

Poza akceptacja do noclegów w Outbacku nie wymagamy żadnych przygotowań i predyspozycji do Wyprawy


Plan podróży

Z lotniska Okęcie polecimy do Alice Springs skąd pobierzemy samochody terenowe. Trasa będzie biegła przez Pustynię Tanami (Tanami Road) do Halls Creek po drodze odwiedzając krater meteorytowy Wolfie Creek, następnie dojedziemy do Kununurry odwiedzając kolorowe skały w rezerwacie Bungle-Bungle, zobaczymy specyficzny port w Wyndham, dojedziemy na sam koniec Kimberley w Honeymon Baech i Port Warrender, obejrzymy prześliczne wodospady, kaniony i całoroczne potoki, zobaczymy krokodyle i kangury, obejrzymy pierwowzór wrót Mordoru z Władcy Pierścieni w Windjana Gorge, Tunnel Creek oraz pojeździmy samochodami po Cable Beach, znanej plaży nad Oceanem Indyjskim w Broome.


Cena

13500 zł/os (4 os w aucie), 16500 zł/os (3 os w aucie), 17500 zł/os, (2 osoby w aucie),


Cena obejmuje

- Wypożyczenie samochodów Toyota Land Cruiser HZJ 76 przygotowanych do wypraw na 13 dni (dwie osoby w aucie)

- Ubezpieczenie samochodu przy najwyższej opcji "No Worries" (Reduced Excess = 0)

- One Way Fees oraz zwrot samochodu w Broome

- przeloty

- Wyposażenie wyprawowe samochodu

- Outback Safety Kit czyli zestaw przeżycia na pustyni oraz satelitarna boja ratunkowa

- Campingi i pola biwakowe

- Wejściówka do Parku Narodowego Bungle-Bungle

- Prowadzenie grupy i opieka polskiego przewodnika

- Ubezpieczenie NW


Co nie obejmuje

- wyżywienie i koszty paliwa (ok. 3000 zł/samochód)

- wszelkie dodatkowe atrakcje


Zgłoszenia

Zgłoszenia i więcej informacji: bok@globtroter4x4.pl
Kod imprezy: 
AU/02/2019
Istnieje możliwość przedłużenia wyjazdu i rozszerzenia programu o inne części Australii


Polecane

Australia - wycieczka objazdowa kwiecień 2019

Start wyprawy: 2019/03/29 - Koniec wyprawy: 2019/04/18

Australia to nie tylko wyprawy na pustynię. To także ogólnodostępne Parki Narodowe i przepiękne krajobrazy. Zapraszamy na wycieczkę objazdową po pomarańczowym kontynencie

Mozambik 4x4 - kwiecień 2019

Start wyprawy: 2019/04/24 - Koniec wyprawy: 2019/05/08

Mozambik kojarzy się tylko z pięknymi plażami w okolicach Maputo lub rafą koralową koło Pemby. My zapraszamy Was na wyprawę w te trochę dziksze części tego kraju czyli do Parku Narodowego Limpopo i na pogranicze z Zimba…