Wietnam 4x4 - Zapomniana północ - listopad 2018

Początek: 2018/11/16 - Koniec: 2018/11/30

wycieczka - co to jest? dowiedz się więcej

Północny Wietnam - nieodkryty turystycznie region Indochin. Mało osób tam jeździ ze względu na brak asfaltowych dróg. Odwiedzimy stare świątynie i żyjące w górach zapomniane plemiona ale nie zapomnimy o najbardziej znanych miejscach jak zatoka Ha Lang czy delta Mekongu


Wymagania

Wycieczka przeznaczona jest dla każdego, noclegi w hotelach, eko-lodżach i prawdziwych wietnamskich wioskach (2 os w pokoju). Poruszamy się samochodami terenowymi (max 3 os w aucie) prowadzac je osobiście ale jest także możliwość oddania kierownicy lokalnemu kierowcy. 


Plan podróży

Dzień 1 - Wylot z Polski

Dzień 2 - Hanoi
Przylot popołudniowy do Wietnamu, zakwaterowanie w hotelu, przygotowanie samochodów do wyjazdu. Posiłki we własnym zakresie.

Dzień 3 - Hanoi - Thai Nguyen - jezioro Ba Be (Ok. 250-300KM) [B/L/D]
Po śniadaniu dokonamy jeszcze raz sprawdzenia samochodów oraz sprzętu i wyruszamy w drogę. Opuszczamy Hanoi i udajemy się do Thai Nguyen, krainy herbaty. Po kilku godzinach zatrzymamy się w muzeum kultury etnicznej, aby zapoznać się z różnorodnym krajobrazem  i barwną kulturą, którą  zamierzamy zwiedzić. Po lunchu gdzieś na trasie przejeżdżamy bocznymi drogami do jeziora Ba Be. Przyjedziemy do malowniczej  wioski Pac Ngoi po popołudniu, tak aby mieć wystarczająco dużo czasu na wycieczkę statkiem po pięknym jeziorze Ba Be. Kolacja i zakwaterowanie w pokojach gościnnych u lokalnej rodziny w wiosce Pac Ngoi.

Dzień 4 - Ba Be - Ban Gioc (ok. 250-300KM) [B/L/D]
Po śniadaniu wyjeżdżamy z parku narodowego Ba Be krętą drogą wjeżdżajac pod baldachim lasu. W drodze do Cao Bang w pewnym momencie skręcamy w kierunku ukrytej wioski etnicznej Tay Nung i przejeżdżamy starą drogę wokół przełęczy Tai Ho Sin. Lunch zjemy w lokalnej restauracji w mieście Cao Bang. Po południu kontynuujemy podróż do wodospadu Ban Gioc, pokonując przełęcz Ma Phuc z kilkoma przystankami w wioskach oglądając rękodzieła artystyczne w Quang Uyen. Jedziemy polnymi drogami doliną Bong Son wypełnioną rozległymi polami ryżowymi i otoczonymi wapiennym tłem, oraz pokrytymi dachówką tradycyjnymi domami mieszkańców, czyli plemienia Tay. Odwiedzimy gigantyczną i imponującą jaskinię Nguom Ngao gdzie spędzimy kilka godzin odpoczywając i zwiedzając. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu Sai Gon Ban Gioc przy wodospadzie Ban Gioc


Dzień 5 - Ban Gioc - Trung Khanh - Quang Uyen - Cao Bbang (oK. 150km) [B/L/D]
O świcie pójdziemy na powitanie dnia pod gigantyczny wodospad Ban Gioc, jeden symboli północno-wschodniej części Wietnamu. Po śniadaniu wybierzemy się na krótki trekking aby podziwiać  wyjątkowy i oszałamiający krajobraz Cao Bang, wapienne wzniesienia, rzeki, pola ryżowe i wioski. Później jeżdżąc polną drogą wzdłuż meandrującej rzeki Quay Son zakosztujemy trochę off-roadu pokonując 2 odcinki terenowe w Trung Khanh (42 km) i Quang Quyen (30 km). Piknikowy lunch nad jeziorem lub w lokalnym domu a kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Cao Bang w hotelu


Dzień 6 - Cao Bang - Thong Nien - Bao Lac - Meo Vac (ok.300km)  [B/L/D]
Po śniadaniu przejeżdżamy do Ha Giang, mijając miejsce zamieszkania wielu grup etnicznych żyjących w odległych wioskach. Pojedziemy mniej uczęszczaną, boczną drogą przez Pac Bo i Thong Nong, skręcając wzdłuż pasa granicznego z Chinami. W Bao Lac udamy się do odległej pagórkowatej wioski, gdzie mieszkają  jedne z ostatnich rodzin plemienia Czarnych Lo Lo. Następnie wracamy do Meo Vac, wjeżdżając na płaskowyż krasowy Dong Van i zdobywamy "Happy Road", "Czerwoną Nitkę", czyli drogę, która została stworzona by połączyć izolowane "Królestwo Hmongów" z Wietnamem. Kolacja i zakwaterowanie w Meo Vac


Dzień 7 - Meo Vac - Dong Van - Quan Ba - Nam Dam (ok.170km) [B/L/D]
Dziś będzie bardzo długi dzień. Po śniadaniu pierwszą atrakcją tego dnia będzie przełącz Ma Pi Leng, jedna z 4 najwyższych na północy Wietnamu. Zrobimy przerwę na herbatę i będziemy podziwiać przepiękną panoramę. Następnie udamy się do geoparku w Czarnej Dolinie skalnej Dong Van. Przybliżymy sobie architekturę budowli plemienia Hmong, sztukę i rzemiosło w wiosce Lao Sa oraz poznamy wyjątkowy styl życia ludzi tam mieszkających. Odwiedzimy także ukryte miejsce kultu, Pałac H'Mong King w Saphin.
Nocleg w wiosce Nam Dam

Dzień 8 - Nan Dam - Ha Giang - Hoang  Su Phi (ok.150km) [B/L /D]
Po śniadaniu wybierzemy się w górę do punktu widokowego nazywanego Brama Niebios. Będziemy podziwiać spektakularne góry Fairy Twin Mounts i dolinę Tam Son, jadąc urokliwymi serpentynami. Lunch w wiosce Tha, w pobliżu miasta Ha Giang. Następnie udamy się do gminy Thong Nguyen, położonej głęboko w masywie górskim Hoang Su Phi. Kolacja i zakwaterowanie w Hoang Su Phi (wioska ekologiczna Panhou)

Dzień 9 - Hoang Su Phi  Odpoczynek albo dla chętnych trekking (ok. 25KM) [B /L/D]
Dzisiaj jest relaksujący dzień, zrobimy sobie mały odpoczynek od jazdy samochodem. Będziemy mieli możliwość spokojnego pochodzenia po górach, aby bezpośrednio zanurzyć się w życie górskich plemion. 5-godzinna wędrówka pozwoli odkryć ukrytą dolinę Hoang Su Phi, charakteryzującą się z pięknymi tarasami ryżowymi, rzekami i etnicznymi wioskami. Jeżeli jednak nie będziemy chcieli chodzić, możemy pojeździć po tej dolinie oraz po płaskowyżu Phin Ho, gdzie ludzie z plemienia Red Dzao wciąż przechowują i zbierają od wieków starą herbatę Shan Tuyet. Droga jest kręta a umiejętność jazdy off-road będzie tutaj trochę niezbędna. Po południu (fakultatywnie) będziemy mieli możliwość wziąć specjalną, leczniczą kąpiel ziołową (sekret Red Dzao). Kolacja  i zakwaterowanie w Hoang Su Phi - Pan Hou Ecolodge

Dzień 10 - Hoang Su Phi - Viet Quang - Tuyen Quang (oK. 150km) [B/L /D]
Wyjeżdżamy z masywu Hoang Su Phi i jedziemy za rzekę Lo, opuszczając się w dół płaskowyżu. Krajobraz zmienia się, tak samo jak styl życia lokalnych plemion. Kilka odcinków tej drogi, od Hoang Su Phi do Viet Quang będą miały charakter fajnie terenowy. Na lunch zatrzymamy się w malowniczym miejscu niedaleko Viet Quang. Po południu przejeżdżamy przez rzekę Lo promem i rustykalną, cichą dróżką dotrzemy do Vinh Loc Chiem Hoa. Kolacja nocleg w Green Vietnam Eco-lodge.

Dzień 11 - Tuyen Quang - Viet Tri - Ha Noi (ok. 250KM) [B/L/-]
W eko-lodży zjemy ekologiczne i zdrowe śniadanie po którym będziemy mieli możliwość zwiedzenia farm położonych dokoła oraz odwiedzenia okolicznych wiosek. Dzisiaj droga jest mniej wymagająca, zjeżdżamy już do Ha Noi ale nadal zapewnia ona  przygody i obfituje w niesamowity krajobraz. Mijajmy Phu Tho, Vinh Yen, Vinh Phuc i docieramy do Ha Noi. Wieczorem udamy się na spacer po starym mieście, gdzie będziemy mogli napić się szklanki świeżo uwarzonego piwa Bia Hoi, aby uczcić naszą podróż. Kolacja we własnym zakresie na mieście a zakwaterowanie w hotelu w Ha Noi.  

Dzień 12 - Ha Noi - Ha Long [B/L/D]
Oddajemy już swoje samochody i przesiadamy się do busa z kierowcą. Jedziemy ok.160 km na wschód do Ha Long (około 4h). Po przybyciu do Hong Long, wsiadamy na łódź i pływamy między niesamowitymi wyspami spożywając lunch z owocami morza na pokładzie. W czasie rejsu po zatoce Ha Long będziemy mogli zwiedzać niektóre wyspy i jaskinie. Jest możliwość popływania kajakiem (fakultatywnie) w pobliżu kilku ładnych plaż. Po południu będziemy podziwiać zachód słońca nad zatoką, cieszyć się szczęśliwą godziną na pokładzie przy barze lub weźmiemy udział w pokazie gotowania. Kolacja i noc na pokładzie statku.

Dzień 13 - Ha Long - Ha Noi - Ho Chi Minh City [B/-/-]
Rozpoczynamy dzień od ćwiczeń Tai Chi na tarasie słonecznym statku (oczywiście, bez zmuszania nikogo :). Kontynuujemy rejs po zatoce, odwiedzając kilka innych atrakcji. Po lekkim lunchu wracamy do miasta Halong, schodzimy z pokładu i przejeżdżamy na lotnisko w Hanoi. Wieczorem przelatujemy do Ho Chi Minh City. Przejeżdżamy do hotelu i udajemy się na kolację (posiłek we własnym zakresie)

Dzień 14 - Ho Chi Minh City - Delta Mekongu [B/L/-]
Po śniadaniu w hotelu przejeżdżamy busem do My Tho (2h z miasta Ho Chi Minh), po drodze zwiedzamy Pagody Vinh Trang. My Tho to prosperujące miasto liczące 170 000 mieszkańców w delcie Mekongu. Słynie z rozległych sadów i ogromnych pól ryżowych. Pływamy małym statkiem po rzece Mekong, obserwujemy nabrzeżne wioski i składamy wizytę na jednej z wysp gdzie znajduje się sławny sad. Następnie wracamy do Ho Chi Minh City. Lunch na trasie. Kolacja na własny rachunek na mieście Zakwaterowanie w hotelu w Ho Chi Minh City

Dzień 15 - Pół-dnia City Tour - Wyjazd z Wietmamu [B/-/-]
Śniadanie w hotelu. Cieszymy się ostatnim dniem w Wietnamie i przez pół dnia zwiedzamy miasto oglądając takie miejsca jak Pałac Zjednoczenia, Katedra Notre Dame, Poczta Centralna. Będziemy mieć okazję do zrobienia zakupów na centralnym targu Ben Thanh. Lunch i kolacja we własnym zakresie. wieczorem udajemy się na lotnisko i wylatujemy do Polski.

Dzień 16 - Przylot do Polski


Cena

14.250 zł (3 os w aucie), 15.750 (2 os w aucie)


Cena obejmuje

- przeloty Warszawa - Ha Noi - Ho Chi Minh - Warszawa

- noclegi w hotelach (4****), eko-lodżach i pokojach gościnnych - (według planu)

- wypożyczenie samochdów terenowych (Toyota Hilux, Ford Ranger, Mitsubishi L-200), paliwo i ubezpieczenie

- posiłki (według planu)

- wejścia do Parków, świątyń, ogrodów, atrakcji turystycznych (wg planu)

- rejs po Ha Long i po delcie Mekongu

- transfery

- ubezpieczenie podróżne

- polski przewodnik, wietnamska obsługa wyjazdu, przygotowywanie posiłków


Co nie obejmuje

- posiłki nieujęte lub zaznaczone w planie

- TIP-y i napiwki dla kierowców, porterów, przewodników (ok 100 usd/os łącznie)

- wiza wietnamska

- wszelkie dodatkowe atrakcje (kajaki na Ha Long, dodatkowe wycieczki, atrakcje)


Zgłoszenia

michal.synowiec@globtroter4x4.pl, 726-37-93-27


Polecane

Australia - wycieczka objazdowa kwiecień 2019

Start wyprawy: 2019/03/29 - Koniec wyprawy: 2019/04/18

Australia to nie tylko wyprawy na pustynię. To także ogólnodostępne Parki Narodowe i przepiękne krajobrazy. Zapraszamy na wycieczkę objazdową po pomarańczowym kontynencie

Mozambik 4x4 - kwiecień 2019

Start wyprawy: 2019/04/24 - Koniec wyprawy: 2019/05/08

Mozambik kojarzy się tylko z pięknymi plażami w okolicach Maputo lub rafą koralową koło Pemby. My zapraszamy Was na wyprawę w te trochę dziksze części tego kraju czyli do Parku Narodowego Limpopo i na pogranicze z Zimba…