RPA - szlakiem winnic - grudzień 2021

Początek: 2021/12/04 - Koniec: 2021/12/18

wycieczka - co to?

Rezerwuj termin

Poleć znajomemu

Cena

14.400 zł/os (min.12 osób w grupie)
CENA OBEJMUJE:

- przeloty WAW-CPT-WAW w klasie ekonomicznej

- zakwaterowanie w hotelach, lodżach i w winnicach (12 nocy, hotele wysokiej klasy, pokoje 2-os) - dopłata do pokoju 1os - 1200 zł

- pełne wyżywienie zgodne z planem wyjazdu

- transport i transfery busem

- polskojęzyczny przewodnik na całej trasie

- atrakcje zawarte w planie (Tramwaj Winny, wycieczka na Segway'ach, kolej zębata w Cape Point, kolej linowa w Górach Stołowych)

- degustacje win w odwiedzanych winnicach, degustacja serów i czekolady

- zwiedzanie winnic

- ubezpieczenie podróżne

- składka na TFU

CENA NIE OBEJMUJE:

- pozostałego i dodatkowego alkoholu

- wyżywienia nie ujętego w planie wyjazdu

- napiwków

- dodatkowych atrakcji (jazda konna, quady, kajaki, Robben Island, nurkowanie z rekinami itp)

- testów PCR

Poradnik uczestnika

Republika Południowej Afryki to bez wątpienia jeden z najbardziej fascynujących krajów na świecie. Ma on bardzo wiele do zaoferowania a wakacje spędzone tutaj wzbogacają każdego w wielu aspektach. Kraj bogatej historii, wyjątkowych i różnorodnych kultur, zarówno tych starych, jak i tych nowożytnych, 11-yu języków urzędowych, gościnnych ludzi, zapierających dech w piersiach krajobrazów, wyjątkowej kultury wina oraz bogatej afrykańskiej fauny i flory, a także suchych pustyń kontrastujących z gęstymi, wilgotnymi lasami - zadziwi Cię swoim pięknem i prostotą.

Podczas tej podróży odkryjemy wiele wyjątkowych miejsc i atrakcji jakie ten kraj ma do zaoferowania, miejsca zarówno dobrze znane, jak i te mniej znane. Skupiając się na południowoafrykańskich winach, kulturze, scenerii, przygodzie i ochronie przyrody – doświadczenia naszej podróży nie będą miały sobie równych i będą całkowicie wciągające dla każdego uczestnika.

W miejscu tak wyjątkowym i zróżnicowanym często pojawia się słowo „kontrast”. Na naszej trasie, realizując kolejne punkty programu spotkamy zróżnicowane krajobrazy oraz sytuacje, które nigdy nie przestaną Cię zadziwiać, podobnie jak codzienne życie różnorodnego Tęczowego Narodu (rozumianego właściwie a nie ideologicznie bo określenie to bierze się od kolorów flagi RPA).

Niezapomniane safari, zapierające dech w piersiach krajobrazy, tętniąca życiem kultura, wspaniałe jedzenie, różne odmiany i szczepy degustowanych win, wspaniała pogoda i szczęśliwi ludzie, wszystko to zapewni wam wyjątkowe wrażenia.

Wylot z Polski

Przylot do Kapsztadu, zakwaterowanie w hotelu, spacer po mieście. Opcjonalnie popołudniowa wycieczka na Robben Island, byłego więzienia z czasów apartheidu gdzie między innymi przebywał Nelson Mandela. Wyspa i więzienie położone na niej w tej chwili są zamienione w muzeum. Noc w jednym z hoteli w Kapsztadzie, kolacja na miejscu.

Posiłki: obiadokolacja, lunch we własnym zakresie

Całodzienna wizyta na Przylądku Dobrej Nadziei i na jego końcu, Cape Point. Dziś wyruszamy na zwiedzanie Parku Narodowego Cape Point. Zobaczymy latarnię morska, kolonię pingwinów oraz będziemy mieć możliwość wjechania na koniec półwyspu zębatą kolejką  Następnie wracamy do Kapsztadu wzdłuż jednych z najbardziej malowniczych tras w Afryce.

Posiłki: śniadanie i obiadokolacja, lunch we własnym zakresie. Noc w hotelu.

 

Całodzienna wizyta w Parku Narodowym Gór Stołowych. Wjeżdżamy kolejką linową na Górę Stołową i oglądamy Kapsztad z góry. Dla chętnych będzie możliwość wejścia na górę Lions Head. Po powrocie do Kapsztadu wycieczka po mieście z przewodnikiem.

Posiłki: śniadanie i obiadokolacja, lunch we własnym zakresie. Noc w hotelu w Kapsztadzie

Ogrody botaniczne Kristenbosh. Dziś rano wybieramy się do jednego z najpiękniejszych ogrodów botanicznych, Kristenbosh. Spacerujemy ponad koronami drzew niesamowitą kładką Boomslang Walkway i chodzimy wśród drzew ścieżkami botanicznymi wewnątrz parku. Lunch zjemy w Groot Constantia Wine Estate, a następnie po południu będziemy uczestniczyć w naszej pierwszej degustacji wina.

Winnica: https://grootconstantia.co.za/

Posiłki: śniadanie, lunch i obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Kapsztadzie

Kapsztad – Paarl.  Dziś wyruszamy z Kapsztadu, aby zwiedzić jedne z najlepszych winnic na świecie – południowoafrykańskiej szkoły uprawy winorośli i produkcji wina. W ciągu najbliższego tygodnia odwiedzimy te najbardziej charakterystyczne a także te mniej znane ale słynące z najwyborniejszych produktów. Pierwszą naszym celem będzie winnica Fairview założona w 1693 r. Na początku obejrzymy hodowlę Alpak aby dowiedzieć się więcej o ich zachowaniu, produktach, które można od nich uzyskać, a także zobaczyć, jak proces hodowli i utrzymywania alpak przebiega na co dzień. Następnie odwiedzimy najsłynniejszą w regionie wytwórnię serów kozich, stanowiących dodatek do produkcji wina. Nie tylko będziemy degustować tutejsze wina, ale także dowiemy się więcej o serach i parowaniu smaków wina oraz sera. Nocleg w lodży w Paarl.

Posiłki: śniadanie, lunch i obiadokolacja

Winnica: https://www.fairview.co.za/

Paarl.  Cały dzień spędzimy w okolicach Paarl. Rano będzie możliwość jazdy konnej lub quadami po okolicznych wzgórzach (opcjonalnie) podziwiając krajobrazy z winnicami lub wizyta w muzeum języka Afrikaanas. Następnie udamy się na lunch i degustację do jednej z najbardziej nagradzanych winnic w branży - Nedeburg. Nocleg w lodży w Paarl.

Posiłki: śniadanie, lunch i obiadokolacja

Winnica: https://www.nederburg.com/

Paarl – Franschoek. Dziś odwiedzimy dwie winnice i będziemy mieli możliwość porównania dwóch tradycji wytwarzania win ze szczepów oryginalnie pochodzących z Francji ale zaadoptowanych do lokalnego klimatu i gleby. Nasz pierwszy przystanek znajduje się w Haute Cabrière. Po degustacji win udajemy się do drugiej winnicy, Chamonix, gdzie spędzimy całe popołudnie. Weźmiemy udział w jedynym w swoim rodzaju „Safari and Wine experience” czyli będziemy oglądać dzikie zwierzęta przy lampce wina na prywatnym safari. Nocleg w pokojach gościnnych winnicy Chamonix

Posiłki: śniadanie, lunch i obiadokolacja

Winnice: https://cabriere.co.za/, http://www.chamonix.co.za/

Franschoek i tramwaj winny. Dzisiaj weźmiemy udział w jednej z najbardziej wyjątkowych całodniowych wycieczek i doświadczeń związanych z degustacją wina. Cały dzień będziemy poruszać się specjalnym tramwajem kursującym w dolinie Franschoek, zwiedzając winnice położone w okolicach miasta. Nocleg w pokojach gościnnych winnicy Chamonix

Posiłki: śniadanie, lunch i obiadokolacja

Winnice: położone na trasie Tramwaju Winnego  do wyboru na miejscu

Franschoek – Spieru. Dziś przemieszczamy się do chyba najbardziej znanego z uprawy winorośli miejsca w RPA jakim jest kotlina Stellenbosh. Będziemy zwiedzać winnice spacerem tak aby zobaczyć piękno krajobrazu oraz poczuć klimat tego miejsca. Zaczniemy od jednej z najbardziej malowniczych winnic w Afryce Południowej – La Motte. „Położona w pięknej dolinie Franschhoek w południowoafrykańskich winnicach Cape, La Motte jest domem dla najlepszych win, uznanych na całym świecie za wyjątkową jakość. Dzięki malowniczej scenerii, tradycyjnej kuchni i historycznemu urokowi, La Motte jest czarującym wyborem dla tych, którzy cenią w życiu to, co najlepsze.” Po degustacji wina, nauce parowania wina i czekolady oraz lunchu przechodzimy do „jednej z najstarszych farm winiarskich w RPA - Spieru, której historia sięga 1692 roku. Choć zakorzenieni w tym dziedzictwie, mamy żywą i świadomą energię i jesteśmy domem dla jednej z największych kolekcji współczesna sztuka południowoafrykańska”. Nocleg w winnicy Spieru

Posiłki: śniadanie, lunch i obiadokolacja

Winnice: https://www.la-motte.com, https://www.spier.co.za/

Spieru.  Dzisiaj weźmiemy udział w wyjątkowej wycieczce po winnicach Stellenbosh. Tym razem jako środek lokomocji będziemy używać Segway’ów i będziemy jechać nimi przez winnice. Po południu weźmiemy udział w spotkaniu z sokolnikami i hodowcami orłów. Nocleg w winnicy Spieru.

Posiłki: śniadanie, lunch i obiadokolacja

Winnice: https://www.spier.co.za/

Spieru – Kapsztad. Dziś rano wyruszymy w krótką podróż powrotną do Kapsztadu, Po drodze  odwiedzimy jedno z popularnych nadmorskich miasteczek w regionie przylądkowym - Muizenberg. Tutaj ci, którzy chcą, mogą pływać kajakami u ujścia rzeki Zandvlei. Położony na południowym półwyspie, z szybkim dostępem z centrum Kapsztadu, rezerwat przyrody Zandvlei Estuary jest popularnym miejscem dla kajakarzy. Będzie to spokojna wycieczka po płaskiej wodzie przy ujściu rzeki, gdzie zobaczymy dużo ptaków i innych zwierząt. Nasz dzisiejszy lunch spożyjemy w restauracji w pobliżu plaży, po czym udamy się z powrotem do Kapsztadu na ostatnią noc. Nocleg w  Kapsztadzie.

Posiłki: śniadanie, lunch i obiadokolacja

Kapsztad. Ostatni nasz dzień pobytu w RPA. Ostatnie zakupy, spacer po mieście a w zależności od godziny startu powrotnego samolotu do Polski, będzie jeszcze możliwość na „zaliczenie” niektórych innych atrakcji w mieście

Posiłki: śniadanie. Lunch we własnym zakresie

Powrót do Polski

Ze względu na charakter wyjazdu i tematykę przewodnią do udziału w wycieczce zapraszamy osoby mające powyżej 18 lat

Atrakcje w programie:

- Miasto-Matka czyli Kapsztad, dniem i nocą

- Park Narodowy Cape Point - Przylądek Dobrej Nadziei oraz Przylądek Cape Point

- Park Narodowy Gór Stołowych

- Przejażdżka kolejka linową na Górę Stołową

- Ogród Botaniczny Kristenbosh

- Wizyta w 9 winnicach połozonych w Prowincji Przylądkowej, degustacja najlepszych win w nich produkowanych

- Przejażdżka "tramwajem winnym"

- Wizyta w parku dzikich zwierząt i prawdziwe foto-safari

- Wycieczka Segwayami po winnicach

- Pływanie kajakiem po zatoce Kapsztadu

- Wizyta w kolonii pingwinów przylądkowych

- Wizyta w wiosce kulturalnej ludzi plamienia Sun

- Zwiedzanie pomieszczeń produkcyjnych i zabudowy kolonialnej winnic

Atrakcje dodatkowe:

- Wizyta na Robben Island (miejsce więzienia Nelsona Mandeli)

- Jazda quadami po winnicach

- Jazda konna po winnicach

- Spacer wśród winorośli

- Rejs statkiem po oceanie

- Nurkowanie z rekinami

Polecane

Kostaryka - 02.2022

Start wyprawy: 2022/01/27 - Koniec wyprawy: 2022/02/11

Kostaryka - mały kraj wielkich przygód. Zapraszamy na wyprawę po plażach, dżunglach i wulkanach

Algérie - Février 2022

Start wyprawy: 2022/02/19 - Koniec wyprawy: 2022/02/27

Nous vous invitons pour un voyage dans le désert pour les moins avancés, sous la garde de Touaregs et d'un guide français